Acemi Öğrenci Avcı Öğretmen

Godless Alpha
Acemi Öğrenci Avcı Öğretmen

Acemi Öğrenci Avcı Öğretmen Filmi

Bu filmi öz güven problemi olan arkadaşların izlemesini tavsiye ediyorum. Kendisinde eksiklik hisseden çekingen olan varsa benim gibi kesinlikle izlemelisiniz.

Roger yanlış yere park edenlere ceza kesen bir görevli. Bir gün korkaklıktan bütün her şeyini kaptırıyor. Bir tane arkadaşı danışman öneriyor. Ben de eskiden senin gibi ezik biriydim şuan ki halime bak diyerek Roger’i cesaretlendiriyor. Roger arıyor ve eğitimlere katılıyor.

Burada tavsiye ettiğim her filmi istisnasız izleyen olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle spoiler vermek istiyorum. İzlemeseniz bile önemli yerleri buraya yazıyorum. Her insanın görsel,işitsel hafızası farklıdır. Kimi görselden daha iyi anlarken kimi işitselden daha iyi anlar. Buraya yazdığımda sadece yazdığımı görüyorsunuz. Belki 3 gün sonra aklınızdan uçup gidecek. İzlemek daha yararlı olur.

Lesher: Dr. P özellikle kahverengi demişti bu zarf krem rengi.

Roger: Özür dilerim.

Lesher: Özür dilemen zarfı kahverengiye dönüştürmüyor. Bir daha ki sefere beynini kullan.

Gereksiz yere özür dilemenin kötü bir şey olduğunu vurguluyor sert bir dille. Aslından bu adamların dili oldukça sert. Roger gibi bir sürü öğrencinin olduğu sınıfta herkes ezik. Herkes lüzumsuz korkaklık yaşıyor. Bu nedenle öğretmenin tekniği farklı ve ilginç ayrıca işe yarıyor gibi görünüyor. Filmi izlediğim esnada durdurup buraya yazıyı giriyorum. Harika diyaloglar dönüyor. Hepsini tek tek yazacağım. Okuyup okumamanız umurumda değil. Okumazsanız bile ben buraya yazarak öğrendiğimi pekiştirmiş olurum. Okursanız sizin yararınıza olur okumazsanız ne faydanıza ne zararınıza olur. Seçim sizin. Okumaya üşeniyorum filmi izleyeyim diyorsan izle tabi.

İlk derste sınıfta 1 tane boş sandalye oluyor ve Roger ile Wash ayakta duruyor. Orada yaşanan diyalog:

Roger: Ah özür dilerim.

Wash: Hayır saçmalama sen otur hadi.

Roger: Sorun değil ayakta dururum.

Wash: Saçmalama biraz egzersiz yapmış olurum ya da başka bir şey.

Dr. P: Biriniz şu lanet sandalyeye otursun. Şu halinize de bir bakın. Biraz egzersiz yapmış olurum da ne demek?

(Wash oturur ve özür diler Roger ayakta kalır)

Dr. P: Tebrikler! Bir oda güçsüz adamın içinde en zayıfı sen çıktın. Benim sandalyeme otur. Söyle bakalım. Sen bir zavallı mısın? Sana bir soru sordum. Sen bir zavallı mısın?

Roger: ımm Evet.

Dr. P: Hayır. Bak bir zavallı dener ama başaramaz. Ateş eder ama hedefi tutturamaz ama sanırım hiç biriniz atış yapmayı bile denememişsinizdir. İçinizde kaç tanenizde kendini geliştirme kitaplarından var?

(Sınıfın hepsi el kaldırır.)

Dr. P: İşte bu sizin ilk sorununuz. Siz kendinize yardım edemezsiniz çünkü hepiniz berbatsınız. Bunu deneseniz bile berbat birinden yardım almış olacaksınız. O yüzden kendinizi yok sayın ve benim dediklerimi yapın. Kısa kollu! Doğduğunda ilk yaptığın şey neydi?

Wash: Bilmiyorum.

Dr. P: Bilen var mı? İstediğiniz şey için bağırdınız. İstediğiniz şey neydi peki? (Tahtaya bir meme çizer.) Meme! Meme istediniz ve memeyi aldınız. Sorun şu ben bu odada her hangi bir şey için bağıracak birini göremiyorum.

Öğrencilerden biri ayağa kalkıp bağırır: Ben meme istiyorum!

Dr P: Bakın bu daha iyi. Bahsettiğim şey buydu. Bu çocuğu sevdim.

Lesher: Evet tatlı bir çocuğa benziyor.

Dr P, asla özür dileme diyor. Gerçekten de tarzı ne kadar farklı olursa olsun kesinlikle haklı konuşuyor. Biz istediğimiz şeyi belirtmezsek kimse bize istediğimizi vermez. Biz istediğimiz şeyi almaya çalışmazsak hiç bir zaman alamayız.

İkinci ders:

Dr. P: Ormanın kralı olmak için neye sahip olmak gerekli? En hızlısı mı olmak gerekiyor ya da en güçlüsü mü? Hayır! Çünkü bir aslanın sahip olduğu en güçlü silahı nedir biliyor musunuz? Kükremesi! Aslanın hakkı olanı almasını sağlayan silahı kükremesidir. Artık daha saldırgan olmanızın zamanı geldi. Karşımda lanet olası aslanları görmek istiyorum. Gördünüz mü? Bir aslan akşam yemeği için kimseye bir şey sorar mı? Sadece alır!

Sizce bir aslan destek bekler mi? Sizce bir aslan onay bekler mi? Şuanda hiç biriniz 5 para etmezsiniz ama bu geceden sonra hepiniz bu halinizden sıyrılacak ve bambaşka bir insan olacaksınız. Geçmişinizi unutun baylar. Şuandan itibaren hepiniz aslansınız!

Üçüncü ders:

Bir tane tiyatro sahnesindeler ve Lesher kadın kılığında öğrenciler sırasıyla Lesher’le konuşuyorlar.

Eli: Saçların çok hoşuma gitti. (Lesher onu sandalyeden aşağı iter.)

Lesher: Yanlış cevap!

Dr. P: Mükemmel! Pekala. Şimdi bana Eli’nin yaptığı hatayı kim söyleyecek?

Wash: Ona iltifat etti!

Dr. P: Doğru. Ona iltifat etti. Kurallarımızdan biri bu. Hiç bir zaman iltifat etmeyeceğiz. Diğer kuralları okuyalım.

Kızları hep yalnızken yakala. Teke tek çalışıyoruz. Avınızı sürüden ayırın.

Yalan söyle. Evet gerçekten teklif edeceğiniz bir şey olana kadar yalan söyleyin. Her konuda yalan söyleyin.

Onun düşüncelerine katıl.

Filmin ortalarına doğru farklı bir şey oluyor ve Dr. P,Roger’in sevdiği kızı ayarlamaya çalışıyor Roger’e rakip oluyor. Filmin bundan sonrasında Dr. P ve Roger kapışıyor. Entrika üstüne entrikalar dönüyor. Tüm öğrenciler Dr P’ye karşı oluyor ve olaylar olaylar.

Film insanı yüreklendiriyor. İzleyebilirsiniz..

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Annenizle nasıl tanıştım?
  • ŞUBAT 11, 2018
  • 29 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: İlişki
  • ARALIK 28, 2017
  • 22 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.