Press "Enter" to skip to content

Aldatan sevgili tekrar aldatır mı?

Aldatan sevgili yine yapar mı?

Aldatanı affetmeyi düşünen kişinin kendisine ilk soracağı soru istisnasız “Aldatan sevgili tekrar aldatır mı? “ sorusudur. Eğer bu durum tekrar başıma gelecek ve tekrar aldatacak ise hiç kendimi yormaya gerek yok diye aklından bir geçirir insan. Eğer tekrardan aldatmayacağına kesinlikle ikna olursak (ki bu mümkün müdür bilemiyorum) ona bir şans daha verebiliriz.

Aldatılmak deprem etkisi yaratan bir duygudur. İnsanı sarsar,güvenini zedeler,derinden yaralar. Kendisinde bir eksiklik hisseder insan aslında hiç alakası olmamasına rağmen. “Ben bunu hak edecek ne yaptım?” diye düşünür.

Halbuki konunun hak etmekle alakası yoktur. Senin eksikliğin ile de alakası yoktur. Aslında bazen alakası olur da genelde alakalı değildir diyelim.

Peki senin hatan ne olur? Doğa boşluk kabul etmez kuralını unutmuşsundur işte hatan budur. Kadınlardan da bu şekilde çok ilginç isyanlar gelir. Kocası tarafından aldatılmış kadına “cinsel hayatınız nasıldı?” diye sorduğunda ; ” son 1 yıldır elini bile sürmemişti “der ve sızlanmaya devam eder. Halbuki 1 yıldır cinsel ilişki yaşamayan çift için başka birileri ile yatmak o kadar da abes olmayabilir. Senin bıraktığın boşluğu başkası doldurur. Bu sadece  demek değildir ki sadece erkek aldatır aynı durum kadınların aldatmasıyla da ilgilidir.

Aldatan sevgili bir daha aldatır mı?

Aldatılmak genellikle bizimle alakalı olmaz. Partnerinin karakteri, yaşı ve yaşadığı ortamı ile ilgilidir. İnsan ergenlikle beraber cinselliği keşfetmeye, karşı cinse heyecan duymaya başladıktan bir süre sonra doğal sürecinde bunu deneyimlemek ister. Böylelikle ilk ilişkiler ve ilk aşklar başlar. Başlamasına başlar ama gençlerin karşısına yeni biri çıkınca yeni gelen fırsatlar akıllarını karıştırır.

Bir erkeğin sevgilisi olduğunu bildiği halde bir kızın onla ilgilenmesi çok gurur okşayıcıdır. “Olaya bak sevgilim olduğunu bilmesine rağmen yine de benimle ilgileniyor.” diyerek gaza gelir. Bazısı sadece gaza gelirken bazısı heyecan ister ve o kıza yürür.

Çok sevdiğim bir laf var; Aldatmak kötü değildir, kötü olan yakalanmaktır.

Sevgiliniz yakalanmadıysa aldatıldığınızı bilemezsiniz. Bana “Hiç aldatıldın mı?” diye sorduklarında. “Bilmiyorum ama hiç yakalamadım.” cevabını veririm.

Konuyu çok fazla dağıttık başlığı değiştirerek konuya dönelim.

Yakalanan sevgili tekrar aldatır mı? – Yakalanan sevgili tekrar yakalanır mı?

Muhtemelen için yanıyor ve onu affedip affetmeme konusunda kendini sorguluyorsun. Affedersem bile bir daha olmamalı diyorsun.

İşte bu sebepten mesele aslında yakalanmakla ilgili diyorum. Bir çok insan yakalamadığı için aldatılmadığını düşünüyor. Aslında bunu öğrendiğimiz zaman canımızı yaktığı kadar önemli değildir.

Onu terk edip başka biriyle beraber olduğunuzu varsayalım. Pekala onun sizi aldatmayacak olmasının garantisi var mı? Bence yok. Tabii ki yok. Olayın aslı “tekrar aldatılır mıyım?” diye düşünmektense “bu durumla nasıl başa çıkabilirim?” sorusu olmalıdır.

Bir kere aldatan bir daha yapar mı?

Bazı insanlar aldatan sevgililerini affettiklerini söylese bile aslında kimse affetmez. Affetmek; silmek, unutmak,bağışlamak anlamına gelir. Oysa kimse silmez ve unutmaz. Sadece sineye çeker.

Aldatan sevgili tekrar aldatır mı? Sorusu  sineye çekme sürecinden biridir. Tekrar yapmayacağını varsayarak sineye çekmek daha kolay olacaktır. Kendimizi ikna etmek için sorduğumuz sorular ya da aradığımız cevaplar bütününden başka bir şey değildir tüm bunlar.

Onun için bizi yaralayan bu duyguya rağmen sevgilimizle yaşadığımız ilişkinin geneline bakmak gerekir. Yaşananlar, sevdalar aldatılmanın yaşanma şekli bunlara bakmak gerekir. Yani 3 aydır başka biriyle düzenli olarak beraber olarak aldatmışsa seni , sen tekrar aldatır mı falan diye sorgulama zaten. Diğer taraftan bir adrenalin, bir değişiklik, monotonluktan sıkılma falan gibi bir şey için kaçamak denebilecek bir şey yapmışsa o zaman ilişkiye devam etmeyi düşünebilirsin.

Aldatan sevgili tekrar aldatır mı? Sorusu içini rahatlatacak ya da yaralarına derman olacak soru değildir. Bundan asla emin olamazsın. Çünkü hiç aldatmamış sevgilinin bile aldatıp aldatmayacağı belli değildir. Bunu sindirebilecek miyim? Bunu hazmedebilecek miyim? Durumu bu şekilde kabullenerek bu ilişkiye devam edebilecek miyim? Diye sormalısın kendine.

Aslında o kadar da büyütülecek bir mesele değil. Gururumuzu yıkacak, egomuzu zedeleyecek bir şey değil. Aldatacak insan aldatır. Fırsat gelmiştir aldatır. Seninle değil kiminle sevgili olursa olsun aldatır.

Brad Pitt reis Angelina yengeyi aldattı daha ne olsun. Hem bir kere yapan bir daha niye yapmasın? Hem de seni yetersiz görmese niye böyle bir şey yapsın?

Karar senin. Bu ilişkiyi bundan sonra yürütebilecek misin?

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

One Comment

  1. NAZİLLİ 09,5 NAZİLLİ 09,5

    Insanin ıcınde varsa aldatır eskilerin bi lafı var .mı olanının dini imanı olmaz diye ihtiyatli olmakta fayda var aldatılmak istemiyorsan aranan erkek olacaksın her zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir