Alfie Filmi

Godless Alpha
Alfie Filmi

Alfie Filmi

Blogu açtığımdan beri ne tarz paylaşımlar yapsam diye düşünürken bir kaç şey denedim. Haber sitesi yapmayı her yerde gördüğünüz haberleri yayınlamayı ve üzerinizden para kazanmayı ama vazgeçtim. Teknoloji bedava internet tarzında şeyler yayınlayacaktım yine vazgeçtim. Blogu kurarken kafamda kesin bir proje olmadığı için doğaçlama sürdüreyim dedim. Sonrasında blog içeriği konusu ne olursa olsun izlediğim ve izlenmeye değer filmlere de yer vermeye karar verdim. Bu kararımın arkasındayım. Lafı daha fazla uzatmayıp filmi anlatmaya koyulayım.

 

Film 1966 yapımı Michael Caine’nin baş rolde yer alıp Alfie karakterini canlandırdığı filmin günümüze uyarlanmak için tekrardan çekilmiş halidir.

Tekrar uyarlanmasında baş rolde yer alan oyuncu hepimizin tanıdığı bir sima olan Jude Law’dır. Bu karakteri başkası canlandırsa bu kadar sevebilir miydim bilmiyorum. Jude Law’ı bu rolde acayip sevdim. Söylemeden yapamayacağım Jude Law’ı belki bazılarınız ilk defa duyuyor olabilir ama adamın bizim yaşımızdan katbekat fazla ödüllü ve başrol filmi var. Boş birisi değil yani. Filmi izlediğinizde anlayacaksınız buram buram tecrübe koktuğunu.

Biraz da konusuna değinelim. Aslında blogda sadece womanizer yani kadın avcısı filmleri paylaşmayı düşünüyorum ama belki farklı tarzlarda da yayınlarım o nedenle yelpazeyi geniş tutayım.

Alfie Filmi İzle

Öncelikle Beyaz Perde film özetini paylaşayım:

Manhattan caddelerinde genç Britanyalı limuzin şoförü Alfie Elkins kadınların başını döndürmektedir. Zengin bayan müşterilerini gidecekleri yere kadar bırakmanın yanında bazılarının kırılmış kalplerini onarmak şoförlüğünün yanında ekstra hizmeti olmaya başlar.

Londra’dan kalkıp, New York’a gelen Alfie’nin amacı kısa zamanda çok para kazanmaktır. Yakışıklılığının ve cazibesinin farkında olan genç adam bunu sonuna kadar kullanmaya karar verir. Kendini bir ilişkinin kalıbına sokmadan kadınları baştan çıkarmak ve onlarla beraber olmak çok cazip bir fikirdir. Sayısını aklında tutamadığı gönül maceralarıyla günü birlik ilişkilerin baş kahramanı oluverir. Para kazanma amacını, hızlı bir çapkın olma yolunda unutur. 

Özetten de anlaşılacağı üzere Alfie womanizer yani tam bir kadın avcısıdır. Limuzin şoförü olan Alfie’nin hayali zengin kadınları baştan çıkartıp zengin olmaktır. Bir nevi basamak niyetine kullanmaktır. Alfie tam bir alfa erkeğidir.
Alfie’nin kendine özgü kuralları ve prensipleri var. Filmde bunlardan bol bol bahsediyor. Filmin çoğu sahnesinde bir sohbet edasında Alfie izleyiciyle konuşuyor. Alfie’den öğreneceğimiz çok şey var. Özellikle giyim konusunda. Parfüm sıkarken de böcek ilacı gibi her yere sıkmamamız gerektiğini söylüyor. Günün bize neler getireceğini bilemeyiz bu yüzden her daim hazır olmamız gerekli. Filmin başında şöyle diyor;
Dürüst olacağım. Kıyafet uluslar arası bir dildir değil mi? Ve itiraf etmeliyim: Ben tam bir moda fahişesiyim.
Giyimin dışında ise oldukça öz güvenli. Şöyle söyleyeyim potansiyelinin farkında. Yapabileceklerini çok iyi biliyor ve kendisini küçümsemiyor. Hepimizin ders alması gereken bir konu bu bence.
Erkeklerin kadın seçme konusundaki basitliğine de değiniyor.
Erkekler için her şey YGK meselesi. Yüz Göğüs ve Kalça
Evet aslında erkeklerin kadını seçerken güzel bir yüz irice bir çift göğüs ve çıkık bir kalça yeterli oluyor. Demek oluyor ki kadınların pazar değeri güzellikten ibaret yani erkekler sadece güzelliğe önem verirken kadınlar olayı derinleştiriyor. Kadınların içini kimse sevmiyor veya sevmediğini sanıyor. Dışı güzel görünmeyen birisinin içini merak etmiyor diyebilirim. Alfie filmde kadınların erkeklerden daha çabuk yaşlanıp güzelliklerini kaybettiklerinde değerinin azaldığını söylüyor. Erkeklerin ise yaşlandıkça değerinin düşmeyip aksine yükseldiğini söylüyor. Her ne kadar doğru bir söz olsa da kalkıp 50 60 yaşından sonra zamparalık yapacak halimiz yok ya. Acaba ? 😀
Filmden bir iki spoiler verdim ama yeterli diye düşünüyorum gerisini kesinlikle kendiniz izleyip derslerinizi çıkartmalısınız.

Alfie Türkçe İzle

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Annenizle nasıl tanıştım?
  • ŞUBAT 11, 2018
  • 28 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: İlişki
  • ARALIK 28, 2017
  • 21 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.