Annenizle nasıl tanıştım?

Godless Alpha
Annenizle nasıl tanıştım?

How i met your mother?, Annenizle nasıl tanıştım?, How i met your mother, Annenizle nasıl tanıştım, HIMYM, Barney Stinson, Barney Stinson blog, HIMYM izle

How I Met Your Mother

Selam beyler. Blogdaki filmleri izleyip daha fazla film öner diyen arkadaşlar var. Önermediğim birkaç film daha var, eklerim zamanla. Başlığa bakıp yanlış anlamayın iki yazısını okuduk g*tü kalktı annemize sövüyor gibisinden. Öyle bir şey yok.

Öncelikle hepinizin evinde televizyon olduğunu biliyorum. Öyle bir algı yarattılar ki koltuksuz ev olur ama televizyonsuz ev olmaz diye düşünür olduk. Doğduğumuzdan beri televizyon denen kara kutuyu izliyoruz. Bizimki hala kara kutu tüplü televizyon. Sizinki beyaz ve lcd tarzı bir ekrandır muhtemelen. 🙂 Şeklinin şemalinin önemi yok işlevi önemli. Aranızda televizyon izleyenler, her hafta saat 20:00’da çay eşliğinde bir diziyi izleyenler olduğuna eminim.

Beyler. Manipüle ediliyorsunuz. Televizyon dizileri sizleri yönlendirme amaçlı kullanılıyor. 15 Temmuz’da askerler kemerlerle dövüldü, çekiçlerle vuruldu kafalarına. Tabi bu yüzden askerlerin moralleri düştü ve askerliğe rağbet azaldı. Hemen sonrasında Fırat Kalkanı operasyonuna girildi ve askerin moral, motivasyonu düşük olduğu için 71 şehit verdik. Fırat Kalkanı operasyonundan sonra televizyonda askeri diziler çıkmaya başladı. Söz, Savaşçı, İsimsizler, Börü (yeni dizi çıkacakmış yakında). Bunun haricinde askeri filmler çıktı. En azından bir tanesini izlemişsiniz veya izliyorsunuzdur.

Bu dizilerin hepsinin bir anda çıkma sebebi askerin moralini yükseltip insanları askerliğe teşvik etmekten başka bir şey değildir. Yani bu sayede topluma tekrardan askerin sempatisini kazandırarak askerliğe rağbet artacak. Arttığına emin olabilirsiniz. Dizilerde görüyorum askerliğini dahi yapmamış adam dizide vatan kurtarıyor. Koyuyorlar baş role 3-5 tane yakışıklı oyuncu. Bizim kızlar  salak olduğu için tav oluyorlar böyle şeylere, izledikçe ıslanıyorlar. Erkeklerde bakıyor adamlar kaslı yakışıklı askere gidince kendi de öyle olacak diye düşünüyor. Bu sefer başlıyor askeri sözler paylaşmaya, googleye ülkücü sözleri yazıp instagram biyografisine yazıyor. Televizyonun fotoğrafını çekiyor dizi başladığında, bunu da instagram hikayelerine facebooka veya twittere, snapchate atıyor. Kızlar da aynı şekilde prim yapmak için bu dizileri paylaşıyorlar. Sonra erkekler kızlara yürüyor ve kazançlı çıkan kızlar oluyor.

Bu askeri diziler için geçerliydi. Bunun dışında aşk dizilerini zaten biliyoruz insanı kanser ediyor. Oğlan fakir ama kızın ailesi bunu dert etmiyor ya da ailesi dert etse bile kız oğlanı çok seviyor ve evleniyorlar. Oğlan mahallesinin sevilen genci yolda giderken esnaf selam veriyor sohbet falan ediyorlar. Oğlan 5 kişinin arasına dalıp kızı kurtarıyor. Oğlan çalışıp didinip kıza hediye alıyor. Kıza yalvarıyor yakarıyor kızı ikna ediyor. Arada yapılan reklam tanıtımları insanın bilincini etkiliyor. Sen sanki kıza atasaydan yüzük hediye almazsan seninle evlenmezmiş gibi. iPhone kullanmazsan mutlu olamazmışsın gibi. BMW’ye binmezsen kadınlarla beraber olamazmışsın gibi. Bu yüzden bunlara sahip olmayanlar kendini eksik hissediyor. Bir sürü boş safsata. İzlenmeye değer bir şey yok. Fakat Adı Efsane isminde bir dizi vardı geçen sene. Onu izliyordum ilk başlarda. Oradaki kıvırcık kafalı sürüsünün lideriydi, alfaydı. Feyz almak için izliyordum. Onun haricinde TÜRK dizileri çöp. İzlemeyin bir şey kaybetmezsiniz inanın bana.

Annenizle nasıl tanıştım?

Benim önerim yabancı diziler. Özellikle de Türkçe alt yazılı olanlar. İngilizcenizin gelişmesi için ve kelimelere kulak aşinalığı için alt yazılı diziler izleyin. Tabi seçici olmak şartıyla. How I Met Your Mother bir dizi ismidir. İsminden anlayacağınız gibi yabancı bir dizi. Türkçe çevirisi Annenizle nasıl tanıştım? Bu yüzden başlığın ismi buydu. Ben söylediğim gibi dizi izlemeyen bir insandım, ne yabancı ne Türk. Geçenlerde iş yerindeyken keşfettim ve mükemmel. Tamamen oyun odaklı bir dizi. Dizinin konusu Ted 2030 yılında çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığının hikayesini anlatıyor. Çocukların annesiyle tanışma sürecinde Ted başından geçenleri ve arkadaşlarıyla yaşadıkları olayları anlatıyor.

Barney Stinson

Barney Stinson

Film de önerebilirim ama filmler 1-2 bölümden oluştuğu için tam olarak karakteri benimseyemiyorsunuz. Annenizle nasıl tanıştım dizisi 9 sezondan oluşan bir dizi. Her sezon 20-25 bölüm arasında değişiyor. Her bölüm 20dk sürüyor. Kısa ve keyifli bir dizi. Burada rol model olarak belirlemeniz gereken kişi Barney Stinson Tam bir sevimli piç 🙂 Dizinin ilk bölümünü izlediğinizde zaten seveceğinize eminim fakat ilk etapta 3 bölüm izlemenizi istiyorum. Beğenmezseniz devamını izlemezsiniz. Tek bölümle karar veremeyiz güzel veya kötü olduğuna. Ted hayatına giren her kadının evleneceği kadın olduğunu düşünerek işleri sarpa sardırır. Marshall sevgilisi Lilly’e aşırı derecede bağlıdır. Barney ise bir yattığı ile bir daha yatmayan mükemmel bir insan.

Barney Stinson iyi bir kariyer sahibi, karizmatik, sevimli, sempatik, açık sözlü, hırslı, tahmin edilemez, eğlenceli, zeki, sosyal, kafaya takmayan birisi. Edinmeniz gereken bütün karakteristik özellikleri tek bir vücutta toplamışlar. Bu dizi tamamen oyunu anlatıyor. Barney’in kendi yazdığı kitabı bile var. Türkçe çevirisi yok maalesef. Kendine ait bir blogu var. Orada okuyucularına tavsiyeler veriyor, raporlarını sunuyor. Yine İngilizce 🙂 Dizinin Türkçe dublajı yok. Bu yüzden alt yazı izleyeceksiniz. İlk başlarda zor olsa bile sonra alışıyorsunuz. Kelimeleri duyunca artık ne anlama geldiğini tahmin edebiliyorsunuz. Dizi 20 dakika ortalama 7-8 dakika boyunca gülebilirsiniz izlerken. Eğlenceli ve sıkmayan bir dizi. Barney’in hareketlerini, karakterini kopyalamanız gerek. Mükemmelliğin vücut bulmuş hali diyebilirim. Barney sayesinde nasıl eğleneceğinizi öğrenebilir her şeyden keyif alır hale gelebilirsiniz.

Toplam 200 bölüm falan var ama izlenmeye değer. 4. sezondayım şuan ben. İş yerinde boş kaldıkça izliyorum. Bunca yıldır niye izlememişim diyorum kendi kendime. Oyunun yapısını, oyunu öğrenmek isteyen herkesin izlemesi gereken bir dizi. Saçma Türk dizileri izliyorsanız bu günden itibaren bırakıp bu diziye başlamalısınız. Ayrıca ben ödevleri yaparım diyen arkadaşlar. Günde 3 bölüm izlemenizi istiyorum. 1 saatinizi alacaktır. Gelişime aşırı faydası var. Moralinizi yüksek tutuyor. Oyunda olmanızı sağlıyor. Kafaya takmamayı öğrenmelisiniz bu yüzden Barney Stinson’u rol model olarak almanızı istedim. Hiçbir şeyi kafaya takmıyor ve sadece eğlencesine bakıyor. Diziyi internette bulabilirsiniz iyi seyirler dilerim.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Ape Man – Maymun Adam: İlişki
 • ARALIK 28, 2017
 • 22 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: Baskın Erkek
 • ARALIK 27, 2017
 • 20 görüntülenme
12 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
UMRUMDA DEĞİL
11 ay önce

İşte şimdi beni kalbimden vurdun dostum 🙂 daha çok dizi 🙂 Sebebi ise bu tür konuları bir ustadan öğrenmek isterdim tıpkı Mystery gibi bir usta. Ama burası Türkiye (küçümseme yok ülkem için ölürüm.) o yüzden ancak dizi veya senin gibi dostlardan öğrenebiliyorum. Bir de seni sadece yazdıklarınla tanıdığım için görüntü olarak örnek alamam o yüzden dostum dizi veya film önermende ısrar ediyorum. Dün Casanovayı izledim mesela bana çok şey kattı. Sayende hayatı öğreniyorum. (Bak ağlıcam şimdi) Neyse fazla duygusallık olmasın 🙂 Dostum Allah seninle olsun. Kendine iyi bak sana ihtiyacımız var 🙂

UMRUMDA DEĞİL
11 ay önce

Dizinin 2.sezonun 3.bölümüne geldim ted ve berney adamlar harika tedi örnek alsam olmazmı 🙂

  GODLESS ALPHA
  11 ay önce

  Ted gördüğün gibi her ilişkiye bağlanıyor. Sonrasında zorluk çekiyor. Barney olmaya çalış :))

UMRUMDA DEĞİL
11 ay önce

Barney gerçek hayatta gay bize yardımcı olacakmı tedi örnek alsam dostum bilmiyorum bişe söyle (adam gay aq)

Adémar
11 ay önce

Ses ver yaşıyormusun godles

  GODLESS ALPHA
  11 ay önce

  Yaşıyorum kankam. Çalışıyorum vakit ayıramıyorum sadece hafta sonları yazı gireceğim akşama yeni yazı hazır olur.

Umut
11 ay önce

Diziye yıllar sonra ikinci defa başladım(aslında bitmek üzere) bununla ilgili bir yazı görmek beni mutlu etti. Ayrıca Barney karakteri zamanla eskiye göre “mükemmel” olmuyor ama yine de bir çok özelliği onu sevilen karakter olarak bırakıyor. (7*2’deyim)

  GODLESS ALPHA
  11 ay önce

  Kesinlikle eskiyle arasında çok fark var ama yüzüp yüzüp kuyruğuna geldik insan bitirmek istiyor ve yine de Barney Türkiye standartlarına göre çok üst düzeyde kalıyor her türlü. Ayrıca en azından Barney’in neler yaparken mükemmel olduğunu daha iyi anlayabilirler, kız için davranışlarından vazgeçip değiştiğinde işlerin berbat hale geldiğini görebilirler.

  Metehan
  10 ay önce

  Eskisine göre mükemmel olmamasının nedeni kezban olan birine aşık olmasıdır. Aslında bu karakter yapısına sahip birisi birine bağlanmaz ve aşık olmazdı, bu 5. Sezondaki malum bölümse daha iyi anlaşılıyor zaten. Spoiler olacağı için daha fazla konuşmak istemiyorum izleyince göreceksin zaten.

   GODLESS ALPHA
   10 ay önce

   İzledim bitirdim kanka. Garip hislere kapıldım bitirdiğimde. Kezban değil aslında. Gayet gideri olan ve zeki bir kız. Burada temel iç güdülerle hareket ediyor tamamen. Barney güvenilmez Ted ise gelecek vadediyor. Kadınlar Barney gibi adamları sever ama Ted gibi adamlarla evlenirler. Çokça şahit oldum buna. İlginçtir ama işin olayı bu.

Akif
5 ay önce

Barney gerçek hayatta gay amk

  GODLESS ALPHA
  5 ay önce

  Puşta bak sanki her gün beraber yiyip içiyorsunuz da gerçek hayattaki cinsel tercihi ondan seni ilgilendiriyor. Adamı sadece dizide görüyorsun ve dizide gayet taşşaklı hiç belli etmiyor yani gay olduğunu.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.