Ape Man – Maymun Adam: İlişki

Godless Alpha
Ape Man – Maymun Adam: İlişki

Belgeselimizin 2. bölümüne geçince ilişkilerden bahsediliyor. Evrim gereği 2 temel iç güdü üzerine kuruluyoruz. Hayatta kal ve soyunu devam ettir. Erkeklerde kadınlarda aynı temel içgüdüler ile yaşarlar. Erkekler hayatta kalabilmek için en güçlüsü olmalıdır, en kaliteli hayatı yaşamalıdır. En güçlü olunca kadınlarla beraber olma ihtimali daha da artacağı için soylarını devam ettirecek kaliteli bir dişi bulmaya çalışır. Kadınlarda ise biyolojik yapıları gereği kendileri en güçlü olamayacağı için en güçlü erkeği bulmak için yarışır. En güçlü erkek sayesinde hayatta kalabilir. En güçlü erkeğin genleri en iyisidir bu yüzden en güçlü erkekten çocuk yaparak soyunu devam ettirmek ister.

Maymunlarda en güçlü erkeğin alfa erkek yani baskın erkek olduğunu bir önceki belgeselimizde öğrenmiştik. Yani çiftleşmek için dişilerin tercihi alfa erkekti. Peki erkekler çiftleşecek dişiyi neye göre seçiyor? Maymunlar dünyasında çiftleşmeye hazır olan dişilerin kalçaları kabarık olur. Yani %14 kısmında kilo artışı olur ve bu kilo artışı kalçada gerçekleşir ve gözle görülecek derecede büyür.

İnsan dünyasında da durum aslında hemen hemen aynı. Kızlar sex için güçlü erkeği ararlar. Güçlü erkeği bulduklarında onunla beraber olurlar. Güçlü erkek Alfa veya doğallar. Doğallar da alfadır. Erkekler ise dolgun kalçalı ve göğüslü kızları tercih ederler. Yani dış görünüş olarak beğenmediğimiz kızlarla gidip konuşmayız. Bu durum maymunlarla aynı olduğumuzun göstergesi.

Kızlar güzel olduğunu gösterebilmek için makyajlar yaparlar, kıllarından arınırlar, dekolteli giyinirler, squad yaparlar, dar kıyafetler giyinirler. En iyi erkek geldiğinde ise onunla sevişirler.

Bu belgeselde ise ortalama erkeğin dolgun göğüslü ve dekolteli bir kadının göğüslerine kaç defa bakacağını öğrenmek için deney yapıyorlar. Kadın AVM içinde erkeklere saat kaç diye soruyor. Her biri önce göğüslerine bakıp sonra cevap veriyorlar. Bu toplum içinde ayıplanan bir durum olsa da aslında genlerle alakalı bir durum. Doğurganlığın çok olduğu dönemlerde kadınların ciltleri daha güzel görünür. Yaşları ilerleyip doğurganlık azalınca bu özelliklerini yitiriyorlar. Bu yüzden cinsel pazar değerleri genç yaşlarda daha yüksek oluyor.

Burada başka bir deney daha yapılıyor. Erkeklerin doğurgan dişilere verdiği tepkileri anlamak için ikiz olan kızları sırasıyla erkeklerin yanına yolluyorlar. İkizlerden biri yumurtlama döneminde diğeri ise yumurtlama döneminde değil. İki kıza da verilen tepkileri erkeklere bağladıkları bir cihaz sayesinde ölçüyorlar. İlk kız yumurtlama döneminde. İlk kız gittiğinde erkeklerin nabızları ve fizyolojik hazları oldukça yükseliyor. Erkekler heyecanlanıyor.  İkinci kız erkeğin yanına yaklaştığında ise pek bir değişiklik olmuyor. Yani yumurtlama döneminde olmayan kıza reaksiyon göstermiyor. Nabızları aynı kalıyor ve haz almıyorlar.

Maymun dünyasında erkekler yumurtlama dönemindeki dişilerin kokusunu alabiliyorlar. İnsanlarda aynı etkiyi test etmek için ikiz kızların tişörtleri poşete koyarak erkeklere sunuluyor. Kızlardan biri yumurtlama döneminde demiştik. Ayrı poşetlere konulan tişörtleri koklayan erkekler yumurtlama dönemindeki kızın giydiği tişörtü daha çekici buluyor. Maymunlarla bu kadar benzerlik fazla bence.

Erkekleri çekici yapan özellikleri anlamak için bir kaç bekar kadına açık arttırma ile erkekler sunuluyor. İlk 4 erkeğe düşük statülü erkek özellikleri sergilemesi için eğitim veriliyor. Düşük statülü erkekler boyun eğiyor, vücut pozisyonları kapalı, kaşınıp yüzlerine dokunuyor sıkıntıda olduklarını gösteriyor, rahat olmadıklarını öz güvensiz olduklarını gösteren şeyler yaptırılıyor. Bu erkekler toplamda 28 dolara satılıyor. Sonraki 4 erkeğe vücut dili olarak öz güvenli, omuzlar geride, rahat duruş sergileyen, kadınların gözlerine bakan yüksek statülü erkekler olması için eğitim veriliyor. Bu erkekler ise 62 dolara satılıyor. Kadınlar bunu bilinçsizce yapıyor. Evrimsel olarak bunu anlıyorlar.

Kadınlar üstünde iyi bir izlenim bırakabilmek için maymunların çekicilik kurallarını takip etmek yeterli. Öz güvenli yürüyün, görünüşünüz düzgün olsun, kalıtsal özellikleri gösterin (zeka,sorun çözme) gibi bunlar çocuk yapmak için yeterli bir erkek olduğunuzu gösterir.

Maymunlar dünyasında bir şey daha var. Dişi maymunlar bir şeyden daha etkileniyorlar. Çocuklara karşı kibar ve nazik davranan erkeklerden. Babacan erkekleri herkes çekici bulur. Maymunlar bile. Bunu kanıtlamak için yapılan deneyin ilk aşamasında kucağı karpuz dolu olan oldukça şişman bir erkeğin arabanın kapısını açması gerek. Arabanın anahtarları cebinde fakat elleri karpuz dolu olduğu için açamıyor. Yoldan geçenlerden cebinden anahtarı alıp kapıyı açmasını istediğinde kimse yardım etmiyor. Deneyin ikinci aşamasında ise aynı şişman adam kucağında iki tane yavru köpekle yardım istiyor ve yardım istediği herkes yardım ediyor.

Bir şey söylemem gerekli. Yazıyı burada sonlandırıyorum. Aslına bakarsanız en önemli yerleri buraya yazmayacağım. Çaba göstermeden bazı şeyleri elde edemezsiniz. Bir belgesel izleyecek kadar çaba göstermek zor geliyorsa bu işler size göre değil bence blogu terk edin. Bende bu işe gerçekten hevesli olan arkadaşlarla devam edeyim. İstediğiniz bilgiyse belgeseli izleyip alın. Bu kadar basit.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Annenizle nasıl tanıştım?
  • ŞUBAT 11, 2018
  • 28 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: Baskın Erkek
  • ARALIK 27, 2017
  • 20 görüntülenme
5 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
Adémar
11 ay önce

Bu iltifat olayının Türkiye de geçerli olacağını sanmıyorum.

    GODLESS ALPHA
    11 ay önce

    Ayarını kaçırmadan iltifatlar genelde etkili olabilir ama ilişkiye başlamadan iltifat etmeme taraftarıyım. Yine de ince bel altı iltifatlar yapılabilir belki hatundan hatuna değişir. Çok iltifat almış hatuna iltifat edersen bir işe yaramaz ve elenirsin, mütevazi bir kişiliği olan hatuna giyimiyle ilgili iltifat edebilirsin veya ayakkabısı veya küçük detaylarıyla ilgili. Bokunu çıkartmamak şartıyla. Çok güzelsin, harikasın, mükemmelsin vs. bunlar insanın elenmesine sebep olur. Lakin kıza iyi olduğu bir konu da iltifat edebilirsin. Harika yaprak sarması yapıyorsun diyebilirsin. Hem etkileyicidir hem de yararlıdır 😀

Mrx
5 ay önce

Kankacığım videolar açılmıyor. Videoları yenilersen izlerim

mrt
4 ay önce

videolar gözükmüyor

AZERI ALFA
2 ay önce

abi video acilmiyor linki yenilermisiniz?

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.