Casanova / Kazanova

Godless Alpha
Casanova / Kazanova

PUA (Pick Up Artist-Baştan Çıkartma Sanatcısı) üstatlarından bir tanesi tabii ki Kazanova’dır. Zampara,çapkın denilince aklımıza ilk Kazanova gelir. Artık argo olmuştur yani yerleşmiştir iyice dilimize. Filmin daha önce bir çok yapımı olmuş lakin en güncel hali 2005’te yayınlanmıştır.

Heath Ledger başrol oyuncusu olarak yer almaktadır. Oldukça başarılı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Üstat Casanova’yı eleştirmek bana düşmez bu nedenle pek yorum yapamayacağım. İzlemelisiniz kesinlikle. Zira Kazanova’nın bu filmdeki hikayesi tamamen gerçektir.

Kazanova,Venedik’te çapkınlığıyla nam salmış lakin herkesin yüz siması olarak tanımadığı birisidir. Bunun sebebi herkese kendisini farklı şekillerde tanıtmasıdır. Kılıktan kılığa girmektedir. Girmek zorundadır çünkü Venedik’te bulunan rahibelerin/bakirelerin bir çoğunu baştan çıkartıp onlarla beraber olduğu için papanın ve kilisenin aradığı bir kişidir. Bir çok defa yakalanıp hakkında şikayetçi olunsa da bir şekilde idamdan kurtulmayı başarmıştır. Tabii ki bu her zaman şansının yaver gideceği anlamına gelmiyor.

İdam edilmemek için her hangi bir kızla evlenmek ister. Bu nedenle şehrin en güzel bakiresiyle nişanlanır. Nişanlısı ile Kazanova kimliğinde evlenir. Bu sırada başka bir kızla karşılaşır ve kızın nişanlısı vardır ama kız nişanlısını hiç görmediği için kendisine kızın nişanlısı Paprizzio olarak tanıtır. Kilisenin adamlarından bir tanesi tayin olur ve bunun ilk hedefi Kazanova’dır. Bu nedenle kendisini kiliseye de Paprizzio olarak tanıtır. Sevdiğini korumak için büründüğü bir kılık daha vardır. Bernardo Guardi.

Kazanova’dan öğrenmemiz gereken ilk şey istediğimiz şekilde giyinmemiz olmalıdır. Giyimi diğerlerinden biraz daha farklıdır. Bakımlıdır. Ayrıca planlı hareket eder. Analizi iyi yapar ve her hamlesini planlı yapar. Plan olmayınca işler zaten sarpa sarar. Tabii çekicilik kontrol edilebilen bir şey olmadığı için çekici olması başına belalar açar.

Ben susayım biraz da Kazanova konuşsun bebeğim…

Bu arada filmler eski olduğu için görüntü kalitesi düşük olabilmektedir. Ben zaten filmleri yayınlamıyorum filmleri bulmak size kalmış internette bolca var.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Annenizle nasıl tanıştım?
  • ŞUBAT 11, 2018
  • 28 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: İlişki
  • ARALIK 28, 2017
  • 22 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.