Press "Enter" to skip to content

Duyarlı Erkek Yanılgısı

Duyarlı Erkek

Sen çok iyi birisin ama…
Merhaba beyler. Bugünkü konumuz duyarlı olmak.

Türkiye’de erkeklerin en büyük problemlerinden bir tanesi duyarlı olmaktır. Türk erkeklerinin %90’ı ilişkiler yüzünden dibe vurmuştur. İntiharların büyük çoğunluğu ya ilişkiler ya da maddi sıkıntılardır. Erkek aşık olur kızı elde edemez kendisini hüzünlü müziklere boğar ve hayatı alt üst olur. Erkek aşık olur kızı elde eder ilişkiyi yürütemez, kız ayrılır. Erkek depresyona girer. Erkek aşık olur ilk başta farkında olmadan işleri düzgünce yürüterek kızı elde eder, sonrasında kendisini salar ve kız erkeği aldatır. Erkek depresyona girer. Erkek ve kız evlidir. Kızın aldattığını öğrenir ya kıza zarar verir ya kendisine. Erkek kızı elde edemez intihar eder.

Bu tarz bir çok örneklere şahit oluyoruz. Bu yüzden ben sessiz kalamıyorum. Bu zamana kadar yüzlerce binlerce icat yapan erkeklerin bu hale gelmesine üzülüyorum. Vahşi doğada vahşi hayvanlarla kavga eden erkeklerin kadınlara boyun eğmesine dayanamıyorum. Onları dövün demiyorum. Bunu yapan erkek aciz erkektir.

Erkekler kadınlara göre daha duygusaldır. Özellikle Türk erkekleri ilişkiler konusunda daha hassastır. Bakmayın kadınların odun, öküz dediklerine onlarda farkındalar bu durumun. Hiç kadın şarapçı göremezsiniz. Aşkından intihar eden kadına pek denk gelemezsiniz. Hatta Pakize Suda’nın bu konu hakkında söylediği bir sözü var.

Nedense bütün aşk şiirleri, en duygulu şarkı sözleri hep erkekler tarafından yazılmıştır. Çok duygulu oldukları söylenen kadınların bu sırada ne yaptıkları merak konusudur.

Erkek gerçekten sevdiğinde kontrolü kaybeder. Kontrol kadına geçtiğinde ise iş işten geçer. Kontrolü ele alan kadın hiç acımaz. Kadınlar daha acımasızdır erkeklere göre. Türk erkekleri flört döneminde kadınlara çok iyi davranmanın, bir dediklerini iki etmemenin, iltifatların etkili olduğunu zanneder. Her Türk erkeğinin böyle bir dönemi olmuştur. Kadının ağzının içine bakmıştır. Bir dediğini iki etmemiştir ve sonunda terk edilmiş veya aldatılmış veya hiç elde edememiştir. Televizyonda veya sosyal medyada kadınların duyarlı erkek istediklerini söylerler. Onların duygularını anlamamız gerektiğini söylerler. Bu tarz erkek istediklerini söyleseler de inanmayın. Böyle bir erkeğe kadın asla acımayacaktır. Acı tecrübelerimden yola çıkarak konuşuyorum. Öncelikle şunu anlamalısınız. Biz kadınlardan farklıyız. Bizim insancıl yönümüz annelik duygusu dışında kesinlikle daha gelişmiştir.  Erkek daha duyarlı olduğu için bu işler de her zaman yıpranan taraf olur.

Duygusal Erkek

Peki ne yapacağız? Kadınlara karşı yapacağın en önemli şey baskın olmaktır. İster ilişkiye başlarken ister ilişki biterken. Dominant olmalısın. İlişki başında dominant olur sonrasında ezikleşirsen kız seni ya aldatır ya da terk eder. Bu kadar basit. Baskınlığı kontrolcü olmakla karıştırmamak gerek. Kontrolcü olursan ezik olduğun izlenimi verirsin. Kendine güvensizlik belirtisidir. Her makalede bağıra bağıra söylüyorum. Kadınlar kendine güvenen erkek ister diye.

Dominant olmak hiç kimsenin senin üzerinde kimsenin etkisi olmamasıdır. Senin hayatın, güç sende olmalı. Çünkü mutlu olmak için hiç bir KADINA ihtiyacın yok. Sen onlar olmadan da mutlusun ve istersen istediğin zaman başka kadınları elde edebilirsin. Bir kadına istediği şeyi vermeme cesaretini gösterebilmelisin.

Kadınlar konusunda en saçma şey ise sana asla tam anlamıyla sahip olup, istediklerini tam olarak vermezsen sana bağımlı olurlar. Sana tam anlamıyla erişim sağlar ve kontrol ederse senden kurtulmak isteyecekler.

Bu söylediklerimi yanlış algılayıp duygusal olmayın demiyorum. Önceki makalede Alfa Erkeği Nedir? onu anlatmıştım. Alfa erkek yeri gelir duygusal olur demiştim. Yerinde davranmalısınız. Kalkıp kızın ölmüş babasıyla ilgili babayın kemiğini zikim demeyin yani.

Laf dönüp dolaşıp illaki sekse gelecektir. Erkek istediğini alır ve gider düşüncesiyle. Kadınlar kendilerini nimetten saydığı için erkekler bu nimete oldukça saygı duyar ve onlara bağlanma isteği duyar. Kadınların aşk, sevgi, saygı güven vs. gibi boş muhabbetlerine kesinlikle itibar edilmemelidir. Kadın önce erkek dediğin adam olacak şöyle sevecek şöyle koruyacak diye bahseder. Sonra gider itin uğursuzun tekine gönlünü kaptırır. Duyarlı erkek ise kızımızı teselli eder. 🙁

Hiç bir kadın çobanlık edebildiği erkeği samimi olarak istemez. Alfa erkeğinin çıkış noktası da budur aslında. Kadına dur diyebilen erkek sayısı oldukça azdır. Bu nedenle farkını ortaya koyabilen bilinçli erkeklere alfa erkek diyoruz. Bu erkekler kadınlara dur demesini bilirler. Yalanlarına kanmazlar.

Şimdi siz isterseniz duyarlı erkek olup kadınların her dediğini yapabilirsiniz. İsterseniz kendi istediklerinizi yapıp kadınların size ayak uydurmasını isteyebilirsiniz. Seçim her zaman olduğu gibi sizin.
Yorum yapmayı unutmayın.

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

2 Comments

  1. Anonim Anonim

    Dostum eskiden böyle şeyleri çok araştırırdım. Pek de etkisi olmadı aslında. Şimdi şans eseri bu yazıyı gördüm. Daha önce okuduğum biçok yazıdan daha öz ve bilgilendirici. Eline emeğine sağlık 👍🏼👍🏼

  2. sopranos sopranos

    ciddi bir şekilde okurken ” babayın kemiğini zikim” burayı okuyunca boşluğuma geldi kahkaha attım hahaha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir