Press "Enter" to skip to content

Günümüz Erkekleri

Günümüz de Erkekler

Merhaba beyler. Bugün sizlere günümüzün erkeklerinden bahsedeceğim. Özellikle Türk erkeklerini anlatacağım.

Temel olarak erkek, çalışıp çocuklarına ve karısına bakan bir canlıdır. Kadın ise genelde çalışmayan veya dönem dönem çalışan bir canlıdır. Kadınlar erkeklerde işe yarayan her şeyi erkeksi olarak nitelendirip işe yaramayan şeyleri kadınsı olarak adlandırmışlardır. Yani kadınlarla başarılı olmak isteyen erkeğin görünüşü erkeksi olmalıdır. İyi bir vücuda sahip olmalıdır bunun sebebi bilinç altında iyi bir toplayıcı olduğu izlenimi verir. Yani kendisine verilen her işi yerine getirebilir.  Zorlu şartlar altında çalışabilir ve evine çoluğuna çocuğuna bakabilir.

Erkeksi Olmak

Saçlarını uzatamaz, kısa olunca daha erkeksi olur. Birazcık uzayınca bir kaç haftada bir 15 dakikalığına berbere uğraması yeterlidir. Saç boyası, rasta, perma vs. özendirilmez çünkü çalışmasına engel olabilir. Erkek, traş için sabahları traş makinesini birkaç dakika kullanır. Bakım için sabun ve suyun yeterli olduğunu düşünür. Erkeklerden istenen şey yüzü temiz ve makyajsız olmalıdır. Temiz ve makyajsız olursa herkes onun tam olarak neye benzediğini görebilecektir. Tırnaklar çalışmaya engel olmaması için her zaman kısa olmak zorundadır.

Takı olarak genelde erkeğin belli bir kadın tarafından rezerve edildiğini belirtmek için Alyans yüzük kullanılır. Bazıları koruduğuna inanıp boynuna cevşen takar. 🙁 Onun dışındaki bütün aksesuarlar erkeklere yasaktır. Çünkü erkeksi değildir diğer takılar. Ha unutmadan Ben10 uzaylı saati şeklinde büyük ve kabaca bir saat takarlar. Zaman kavramının erkekler için ne kadar değerli olduğunu vurgularlar. Kadınlar pek kullanmazlar çünkü pek ihtiyaç duymazlar zamanı bilmeye.

Erkek İç Çamaşırları

İç çamaşır olarak olay öylesine indirgenmiştir ki sadece aralarında beden farkı vardır. Üzücü olan kıç kısımı sararmış olan bu kilotlara eşleri erkeksi diyerek olası bir aldatmaya karşı hazırlıklı olmak isterler. Yani aldatacağı kadın o kilotu görüp soğuyacak. 🙁 Bazı erkeklerimiz ise oldukça moderndir. Modern kareler şeklinde dizayn edilmiş bol boxerler giyerler.  Böyle bir vücudunuz yoksa böyle bir boxer giymeyin n’olur. 🙁

Erkek Boxer

Onun dışında erkek için aksesuar olarak kravatlar vardır. Erkekler bunları beğenmekte oldukça zorlandıkları için fedakar eşleri onun yerine kravatı seçerler. Papyonu yumuşak erkeklik olarak yorumlarlar. Kemerlerden zaten bahsetmeye gerek yok çok iyi biliyorsunuz. Biraz modernleşip askılı kemer kullanmak isterseniz saçmalama hayatım hiç erkeksi durmuyor derler. Garibim bizimki de inanır böyle daha çok yakıştığı için askılı kemer takmamı istemiyor diye sevinir. 🙂 Giyindiği çorap sabittir. Siyah veya lacivert olmazsa ve sade olmazsa eleştiri alır. Top musun sen derler. Kadınlar bin bir çeşit çorap giyerken onları eleştiren kimse olmaz. Atlet zaten biliyorsunuz herkesin aynı.

Ali Ağaoğlu, Acun Ilıcalı gibi adamlar oldukça güzel hatunlarla beraber olurlar ve başarısına başarı katmak, servetini arttırmak için daha da çabalarlar. Tabi bunların arkasında destekçi(!) kadınları vardır. Yoksa o erkekler onca şeyi nasıl başarabilsinler? 🙂 Olayın en üzücü yanı ise en fakir adamlar en çirkin kadınlar tarafından sömürülmektedir. Çünkü para peşinde koşan kadınlar kendi güzelliklerine fiyat biçerler. En güzelleri en zenginleriyle evlenirler. En çirkinlerinin piyasa değeri en düşük olduğu için yoksul adamlarla evlenirler. Sevgi, aşk, sadakat öğretildi bize yıllarca öğrendiğimiz şeylerle hiç alakası yok değil mi bu durumun? 🙂

Erkek ne iş yaparsa yapsın yaşamının her anını dev büyük bir çarkın küçük bir dişlisi olarak kendisini sömürülmesine izin verir. Her gün aynı otobüse binip aynı yere gitmek aynı şeyleri tekrarlayıp tekrar eve gelmek, tekrar tekrar bunları yaşamak ne kadar heyecan verici değil mi? Çocukluk oyunlarımızı oynamaktan vazgeçtik. Küçükken de zaten bir oyundan sıkılır hemen öbürüne geçerdik. Oyun oynamaktan sıkılan erkeklere ömrü boyunca hep aynı işi yapmayı yani hep aynı oyunu oynamayı zorunlu kılıyorlar. Bunun sebebi çocukluğunda ilgi alanı veya yeteneği keşfedilip o konuda uzmanlaşmaya itilmesidir. Sonrasında bu işi yaparak para kazanacağı için sonsuza kadar aynı işi yapmaya zorlanır. Sayılarla arası iyiyse muhasebeci olup akşama kadar sayıları bölüp çarpacak, bilgisayardan anlıyorsa bilgisayar başında ömrünü geçirecek ve hiç bir zaman artık yeter şimdi de başka bir şey yapayım diyemiyecektir. Diğer alanlara ilgi gösteremez, yeni şeyler deneyemez. Çünkü geçindirmek durumunda olduğu bir ailesi vardır. Kadını daha fazla çalışıp diğerleriyle rekabet etsin diye sırtını kamçılar ve bulunduğu konumdan daha yüksek bir konuma geçebilir. Lakin daha yüksek bir maaş için ödediği bedel çok ağır değil mi?

İşin kötü tarafı da sen işini değiştirirsen güvenilmez biri olursun. Hatta bunu bir kaç defa yaparsan toplum tarafından bir baltaya sap olamadı cümlesinde ki sap olmak iyi bir şeymiş gibi eleştirilir ve dışlanırsın. Son olarak yalnız kalırsın. Toplum demek kadın demektir. (FEMİNİZM) Toplum tarafından dışlanma korkusunun çok ağır olması gerek yoksa bir insan ömrü boyunca başkasının dışkısının tahlilini yapmaya bayılmıyor olsa gerek. Küçükken gitara ilgisi olan çocuk tahmin edemezdi gitara mahkum edileceğini yoksa eline almazdı. Kimse erkeklerin bu işleri yaparken mutlu olduğunu iş değiştirmek istemediğini söyleyemez. Bu olanlar bir dizi şartlı refleks, bir takım hayvansı eğitimlerden başka bir şey değildir.

Kendilerine yapılmasını ön görülen işleri yapmayan para kazanma becerisi azalan bir erkek başarısız görülür. Bir iş adamı iflas ettiğinde karısı dahil herkes onu ya terk edecek ya da sürekli başına kakıp eleştirecektir. Başarıyı sanki onlar sayesinde elde etmiş gibi eleştirmeye hakları olduğunu düşüneceklerdir. İflas eden erkeği herkes toplumdan dışlayacak. Karısı sanki şirketi kendisi bağışlamış gibi şirketi batırınca erkeğini yetersiz görüp ya terk edecek ya da eleştirecek. İflas edince tüm herkes tarafından dışlanıp yalnız kalınca sorumlulukları kalmayacak ve özgür olmaktan mutlu olmak yerine özgür olamamaktan dolayı üzüntü duyacaktır. Erkekler özgür olamamaktan inanılmaz bir zevk almaktadır.

Diğer yazı konusu kadınlar olacak. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir