Hitch – Aşk Doktoru

Godless Alpha
Hitch – Aşk Doktoru

İzlenesi filmlerden kesinlikle bir tanesi. Filmi izlediğinizde yaptığınız yanlışları fark edebiliyorsunuz. Ben Efsaneyim ve Umudunu Kaybetme filmlerinden tanıdığınız Will Smith’in baş rolde yer alıyor. Will Smith normalde de güler yüzlü bir insan olduğu için insanın içini neşe kaplıyor film boyunca.

Filmin Beyaz Perde Özeti:

Alex Hitchens yani Aşk Doktoru, erkeklere kadınlar konusunda başarılı olabilmesi için yardımcı olup hayatının kadınını bulmasını sağlıyor. Filmin diğer baş rol oyuncusu Sara, bir New York gazetesinde dedikodu köşe yazarı olarak çalışıyor. Her ikisi de karşı cinsler olarak fazlasıyla donanımlıdırlar. Doğalarının uyumsuzluğuna rağmen Alex ile Sara bir ilişki yaşamaya başlarlar. Sara’nın en son mercek altına aldığı kişi, Alex’in müşterisi çıkınca işler karışmaya başlar. Will Smith, Eva Mendes gibi isimlerle parlayan film kaçırılmaması gereken bir romantik komedi tadında izleyicisi ile buluşuyor.

Hitch erkekleri kadınlar konusunda eğitiyor. Kendisine de aşk doktoru diyor. Gerçekten de öyle. Müşterileri en sonunda istedikleri kadınları elde ediyor. Dertlerine deva oluyor. Bu filmin en güzel yanı da sıradanlığı ortadan kaldırıyor. Yani şöyle gidip kadına “merhaba tanışabilir miyiz?” demek yerine mecburen tanışmak zorunda bırakıyor. İç güdüsel olarak yani. Ayrıca Hitch mükemmel bir analizci. Hitch de alfa erkeklerin arasında yer alıyor. Kendinize rol modeli olarak belirleyebilirsiniz. Ben bu filmi izleyeli uzun bir zaman olduğu için analiz yapamıyorum. Unutkanlık problemim var da.

Film başında vücut dilinin öneminden bahsediyor. Hepinizin bildiği gibi insan iletişimin %60’ı sözsüz %30’u ses tonu. Bu oran değişebilir ama vücut dili her zaman baskın geliyor.

Temel kurallar; Nasıl,ne zaman,kim olduğu fark etmez. Her adam bir kadının aklını başından alabilir. Doğru taktiği bilmelisiniz. Olmayan bir şeyi varmış gibi gösterme. Yani utangaçsan utangaç ol. Sosyal biriysen sosyalleş.

İlk buluşma için de efsane taktikleri var. Taktik dediğime bakma kural diyelim blogu kız tavlama taktikleri olarak yorumlamalarını istemiyorum.

Bu gece ne söyleyeceğini,nasıl göründüğünü,senden hoşlanıp hoşlanmadığını düşünürken aklına şu gelsin; O zaten senle birlikte. Bu şu demek sana “hayır” diyebilirdi ahbap ama o “evet” dedi. Yani seni başından atabilirdi ama o senle çıkmayı kabul etti. Demek ki senden hoşlanmasını sağlama kısmı geride kaldı. Artık tek yapman gereken onu pişman etmemek. 

Kesinlikle ama kesinlikle bunu dikkate alın. Yani siz hata yapmayıp kusursuz biri gibi görünmeye çalışmakla meşgulken işleri berbat edebiliyorsunuz. İstemese zaten seninle buluşmayı kabul etmezdi. Bak şunu unutma dostum. Kadınlar sevmedikleri erkeklere asla acımazlar. Diğer ihtimal de var tabi. Uydu erkek olabilirsin bu da başka bir makale konusu tabi. Daha yeni başlıyoruz.

En temel kurallardan biri konuşurken gözlerinin içine bak kızın ağzına değil. Dinle ve söylediği her şeye karşılık ver. Başka bir en önemli detay ise bir anda olması. Yani bir anda olmuş gibi olsun. Planlanmış olmamalı. Planlı olacak ama hissetmeyecek doğal akış olarak algılayacak şekilde olsun.

Hayat nefes aldığımız anların toplamından değil, nefesimizi kesen anların toplamından oluşur.

Söylemeden geçmeyeyim Hitch film boyunca sadece başka erkeklerle kadınların arasını yapmıyor. Kendisine de oldukça zor bir hedef seçiyor. Filmin yarısını zaten betimleyerek anlattım. Geri kalanını da siz izleyin artık.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Annenizle nasıl tanıştım?
  • ŞUBAT 11, 2018
  • 28 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: İlişki
  • ARALIK 28, 2017
  • 21 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.