İlişkiniz size özel olmalıdır.

Godless Alpha
İlişkiniz size özel olmalıdır.

İlişkiler Özel Kalmalıdır

Bir ilişkiye başladınız biliyorum burada bulunanların bir çoğunun ilişkisi yok ama mesela yani. İlişkiye başladınız ilk zamanlar mükemmel canım cicim ayları. Zaman geçtikçe ilişkide bazı şeyler değişecek ve kavgalar başlayacak. Kavga olmazsa olmaz kavga olursa bitmeli mi? Yoo bitmemeli. Demek istediğim kavgalar olabilir bu normal bir durum. Herkes 4-4’lük ilişki yaşamıyor ve kavga olan ilişki kötü ilişki değildir. Aranızda çatışma olması önemlidir. Çünkü iki insanın her konuda anlaşabilmesi mümkün değildir.

İlişkilerde Kavga

Bazı insanlar kavga ettikten sonra veya karakterlerinin etkisi midir bilmiyorum ama her şeyi bir başkasına arkadaş,aile her hangi birilerine anlatırlar. Şöyle yaptı böyle yaptı diye şikayette bulunur. Böyle yapan her kimse yanlış yoldadır. Bunu kim yapıyorsa ilişkinin özel olmasına saygısızlık ediyordur. Evlenmeyi düşünenler özellikle sizler için söylüyorum. Evlendikten sonra her kavgada ailenize durumu anlatırsanız ilişki daha da beter bir hale gelir. Hatta bu aileye anlatma olayından sonra gelin kaynana çatışmaları hatta ve hatta damadın gelinin ailesiyle kavgaları ortaya çıkar.

Misal sevgilin Ahmet’le görüşmeni istemiyor. Ahmet aşırı çapkın olduğu için seni de bozacağını düşünüyor (!) Kalkıp bunu Ahmet’e anlatmayacaksın. Anlatırsan Ahmet içten pazarlıklı bir şekilde kıza karşı düşman olur. Başka bir meselede Ahmet’e danışmak zorunda kalırsın bu defa Ahmet seni kıza karşı doldurur. Sonra arkadaşla sevgili arasında kalırsın.

İlişkilerinizi Anlatmayın

Sevgiliyken yaşanılmış olayların sinemaya gittim öptüm elledim şöyle soktum böyle kerkindim diye arkadaşa anlatılır. O anlatılan olay illa ki açığa çıkar. Aynı durumu kendim yaptığım için bunu anlatıyorum. Bu hatayı bir defa yaptım çok kez kafama kakıldı ve hatta sonraki sevgililerim de sorunlara bile yol açtı. Bana karşı güvensizlik oluştu. Sonrasında düzelttim tabi bu durumu ama düzeltene kadar çok işkenceler çektim diyebilirim. Yapmayın beyler. Yapmayın bayanlar. Bayan değil kadın! Bu feministlere de ayrı ayar oluyorum ya neyse başka bir makalede ona değinirim.

Bu arada kadınlar hemen hemen her şeyi başka kadınlara anlatırlar. Çokça şahit olduğum bir durum çokta şaşırdığım bir durum. Lakin kadınlar kavgalarını falan pek fazla anlatmazlar aksine güzel şeyleri anlatırlar bi’nevi reklamınızı yaparlar. Avantajınıza olabilir 🙂

Başka bir makalede görüşmek üzere.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Neden mi sevgilin olmuyor?
  • ARALIK 18, 2018
  • 247 görüntülenme
 
ilişkilerde öfke kontrolünün önemi
  • TEMMUZ 5, 2018
  • 40 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.