Press "Enter" to skip to content

Kedi Teorisi – Mystery

Kedi Teorisi

Merhaba beyler. Bu yazımda sizlere hepimizin aslında bildiği olayın Mystery tarafından teoriye dökülmesini anlatacağım. Kadınlarla ilişkilerimizi kedilerle olan ilişkilerimize benzetmeliyiz. Kadınları bir hayvana benzetecek olsak bu hayvan kedi olmalıdır. Nankör olmaları değil burada mesele. 🙂

Kediler emir almazlar ama kovalamaya bayılırlar. Bir ip yumağını alır yumağı ileri geri yaparak kedinin dikkatini çekebilir hatta ip yumağını kovalamasını sağlayabilirsiniz. Lakin yumağı alıp kedinin önüne bırakırsanız burun kıvırırlar.

Kediler her zaman meraklıdır. Özellikle ipin ucuna bağlanmış top gibi parlak yeni şeylere veya ilgi çekici her hangi bir şeye. Kadınları kedilere benzetmemizin sebeplerinden bir tanesi kedilerinde dikkatinin hemen dağılmasıdır. Lakin siz bir kedinin ilgisini bir nesne sayesinde çekebilirseniz kedi o nesneyi yakalayabilmek için tüm dikkatini ve enerjisini harcar. Bi nevi yatırım yapar. Kedinin tek düşüncesi, odak noktası olabilir.

Kadınlar ve Kediler

Kedilerden öğrenilmesi gereken çok şey var. Bir kediyi tutar ve severseniz bir süre yanınızda durur ve ayrılır. Lakin kediye yüz vermezseniz ayağınıza dolanır ve ilgi ister. Hatta kendisi kucağınıza gelir ve sevmenizi ister. Yüz vermemenin dozunu abartırsanız yani hiç bir zaman yüz vermezseniz size yanaşmak istemez. Bu nedenle bunun dozunu iyi ayarlamanız gereklidir. 2 ileri 1 geri yapmalısınız. Yani önce ilgi gösterip sonra ilginizi çekmelisiniz. Siz eğer ona aşırı sert davranırsanız, sizi çizebilir severken fazla sıkarsanız ısırabilir. Kediler aşırı kıskançtır, diğer kedilerden sizi kıskanırlar. Rekabeti severler.

Bir kedi odanın diğer köşesinde bir tüy gördüğünde ilk başta dikkatini çeker, sonrasında tüy hareketlenirse kedi yavaşça sürünür, tüy ilerlerse çeşitli etkenler sayesinde kedi bu sefer tüm dikkatini ona vererek o tüyü yakalamaya çalışır. Yakalamak için elinden geleni yapar, diğer şeyleri görmezden gelir tek hedefi o tüy olur. Epey bir emek sarf eder o tüyü yakalamak için yakaladığında ise hiç bir değeri kalmaz. Tüm ilgisini kaybeder.

Mystery Metod

Burada anlamanız gereken nokta şu. Önce dikkat çekmeli ve uzak durmalısınız, sonrasında biraz ilgi gösterip sonra tüm ilgiyi çekmelisiniz, sonrasında tekrar size odaklandığında birazcık ilgi göstermeli lakin tamamen ulaşılabilir olmamalısınız. Yani sizi kolay elde ederse çabucak sıkılır ve ilgisini vereceği başka bir şey arar. Burada dikkat edilmesi gereken mesele dikkat çekmelisiniz lakin hiç ulaşılamaz izlenimi vermemelisiniz. Eğer kız biraz çabalar ve bakar ilgi görmezse ulaşılamaz olduğunuzu düşünüp tüm ilgisini geri çeker. En çok hata yapılan nokta burasıdır. Dikkatli olmalıyız.

Bir kediye ip yumağı verirseniz 15-20 dakika oynadıktan sonra sıkılır. İp yumağı sizsiniz bu durumda. Tamamen ulaşılabilir ve kendinizi adamış durumdasınız. Kedi sıkıldıkça gelir biraz oynar ve geri gider. Yani kızlar sizi tamamen eğlence amaçlı kullanır, boşluğa düştükçe sizde teselli bulur ve gider. Bunun tam tersine ip yumağını alır kedinin ulaşamayacağı bir yerde tutarken, kısa bir süre de olsa kediye ip yumağına dokunması için şans verirseniz kedi saatlerce o ip yumağının peşine düşecektir. Bütün kontrol ip yumağı sahibinde olur. Yani burada kendinize ulaşabilmesi için arada bir kıza şans sunarsanız kız size tamamen ulaşabilmek için elinden geleni yapacaktır. Hem çaba sarf edecek hem zaman yatırımı yapacaktır. Bu da sizi vazgeçilmez kılacaktır. Yani sürekli ulaşılabilir olmak sizi değerli değil değersiz kılacaktır.

En basitinden şöyle düşünün. Eskiden bir çoğumuzun evinde internet ve bilgisayar yoktu. Misafirliğe gittiğimiz evde bilgisayar varsa bütün ilgimizi o bilgisayara verirdik. İnternet kafeye gittiğimizde zamanın nasıl geçtiğini anlamaz hayran hayran bakardık bilgisayarlara. Evimize bilgisayar alındığında bilgisayarla ilk zamanlarda çok ilgilenmiş sonrasında dozu gittikçe azaltmış oluruz, yani gün geçtikçe ilgimiz azalır. Bağımlı olan kişiler için konuşmuyorum.

Erkeklerin yaptığı hatalardan biri ya tamamen kendisini sunmak ya da hiç bir zaman ulaşılamaz adamı oynamak. Ulaşılamaz adam olmak bir ihtimal işe yarayabilir gizem duygusunu tetiklediği için ama kesin sonuç değildir. Tamamen ulaşılabilir erkeklere kızlar çekim duygusu hissetmezler. Gider p*ç diye tabir ettiğimiz erkeklerle sevişirler, ayrıldıktan sonra gelip sana dert yanarlar. Kankaaaa Berke Can beni terk etti ühühühü ben onu çok seviodum. 🙁 Buradaki konuşulan Berke Can olmalısınız, dert dinleyen Kanka olmamalısınız. Bu duruma düşerseniz yani friendzone bölgesine düşerseniz kızı etkilemeye çalışmak yerine tamamen uzaklaşmanız gerekiyor.

Şahsen bir kız bana gelip sevgilisini anlattığın da (kolay kolay yapamazlar izin vermediğim sürece) “Bunun beni ilgilendiren kısmı neresi?” diye cevap veririm. Ya da hiç oralı olmayarak konuyu değiştirmeye çalışırım hala değiştirme taraftarı değilse ilgiyi tamamen keserim. Bir daha başka erkeklerin lafı açılmaz. 🙂

Gizemli Olmak

3 tane senaryo oluşturalım.

1-) Adam oldukça muhtaç biri. Her zaman kızı arıyor, günde bir kaç kez, aramazsa sürekli mesajlar atıyor, kızla buluşunca hesabı her zaman kendisi ödüyor, buluşmalara giderken çiçekler alıyor, kızın çantasını taşıyor, kızın her işi düştüğünde yardımına koşuyor, sürekli kızın fikrini soruyor vs. Biz erkeklere göre ideal erkek özellikleri bunlar. Yani mantığa göre konuşursak ideal erkek özellikleri. Lakin kızlar mantığıyla hareket etmezler. Kızlar bu erkeğe karşı hiç bir şekilde ne cinsel çekim yaşar ne de arkadaştan öteye gitmek ister.

2-) Adam muhtaç değil. Altın orana göre cevap yazıyor (3 mesaja 1 mesaj veya 1 mesaja 1 mesaj), kızı sık sık aramaz hatta kızın aramasını sağlar (en sevdiğim), kıza sürekli fikrini sormaz, kendini kullandırtmaz, kız her istediğinde ulaşamaz lakin kızın ilgisini korumak için kendisi arada kıza ulaşır, meşgul ve ilgilendiği başka şeyler olur vs. Biz erkeklere göre yani mantık dahilinde bu erkeklerle görüşülmez. Kızlar da durum tam tersi olduğu için kızlar bu tip erkeklerin peşinden koşmaya bayılırlar. Benim tekniğim ise bir kaç gün eğlenceli sohbetin ardından 1-2 gün aniden ortadan kaybolmak.

3-) Adam kapalı kutudur. Çok nadir cevap verir, aramaz sormaz, kıza hiç ilgi göstermez vs. Kızlar ilk başta bu erkeklere ölüp biter, bu adamda çözemediğim bir şey var der. Uğraşır çaba sarf eder lakin kayda değer sonuç alamadığı için pes eder ve başka bir erkeğe yönelir.

Kedinizin komutları artık sizin eliniz de…

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

4 Comments

 1. Dunkopa Dunkopa

  Şunları merak ediyorum. Kız, normal bir istekte bulunduğunda(örneğin “Şuradan şunu bir uzatabilir misin?”, “Kontörüm kalmadı, senden birine mesaj atabilir miyim?” vs.) bu, gerçekten bir şey lazım olduğu için mi yoksa karşıdaki kişinin alfa mı beta mı olduğunu anlamak için yapılan içgüdüsel bir test mi?
  Bunları daima reddetmeli miyiz? Yada 2 isteğe red, 1 isteğe kabul falan gibi bir tema mı uygulamalıyız? Reddederken nasıl bir dil kullanmalıyız? Peki babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

  • Underwood Underwood

   Ne tarz istekler olduğuna bağlı. Örneğin kontörü yok, birisini araması gerekiyor, tabii ki telefonunu kullanmasına müsaade edebilirsin. Ancak kendisi yapabileceği şeyleri kolaya kaçmak için senden rica ediyorsa, örneğin yan masadan küllüğü verebilir misin? Sen de alaycı bir dille bu isteğini reddebilirsin.

 2. AHMET KARA AHMET KARA

  Dunkopa kurt düşürdün içime

 3. Nefarkeder Nefarkeder

  İnsani ihtiyaçlar dostum yemek yerken senden tuzu uzatmanı istiyorsa kalk kendin al dersen öküz kategorisine gidersin sen en iyi tuzu kızın alabileceği bir mesafeye koy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir