Press "Enter" to skip to content

Kimden, Niye Korkmalısınız?

Havlayan köpek ısırmaz derler.

Çok doğru bir söz, cidden ısırmıyor. Köpek havlıyor çünkü seni korkutmak istiyor havlayarak, “bak saldırırım he” diyor, blöf yapıyor. Saldıracağı falan yok. Soğuk savaş uyguluyor.

Bundan korkma. 

Kimden kork biliyor musun ? Haber vermeden saldırandan. Aha işte bu tehlikelidir!

Mesela kimden korkma biliyor musun ? Hani “şunu yapacağım bunu edeceğim, en iyi olacağım en kral olacağım vuhhuuu” diyen tipler var ya, hatırladın mı ? Hah işte onlardan korkma. Isırmazlar. Ne başarılı olabilirler, ne de şu anki durumlarından daha iyisine gidebilirler. Motivasyon sayfaları ile bir husumetim yok lakin bu sayfaların altındaki yorumlarda bu tiplerden bolca bulabilirsin. Konuşurlar ama bir şey yapamazlar. 

Sana saldıracak, hayata saldıracak, hedeflerine saldıracak olan adam genelde sessizdir. Ketumdur. Aklında hesap yapar. Haber vermez ve bir anda saldırır, mal gibi kalırsın. İşte işin zevki de buradadır. 

Fatih Sultan Mehmet böyle biriydi mesela, “yapacaklarımı sakalımın tek bir teli bile bilse onu söküp atardım” diyebilecek kadar ketum bir insandı. Saldırır ama haber vermezdi. Her sefere çıkacağı zaman tüm komşu ülkeler korkmaya başlar, elçiler yollardı. Bu yüzden uzun yıllar boyunca Avrupa’nın bir numaralı korkusu haline geldi.

İşte Alfa bu adamdır.

Mesela Atatürk hiçbir zaman “ben bu düşmanı kovarım aslında” demedi, gitti ve kovdu. 

Yapabileceksen niye konuşarak vakit kaybediyorsun ki ? Git ve yap o zaman!

Bazılarınızı görüyorum forumda, şunu yapacağım bunu edeceğim diyorsunuz. Kaçınız yaptı lan ? Dürüst olun hadi beyler, şurada sohbet ediyoruz biz bize alt tarafı. Yapmadınız! Sözlerinizi tutanlarınızın sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ama ben bu forumda bazı adamlar tanıyorum, bazılarınız yapacağını iddia ettiği şeylerden bahsederken onlar o şeyleri çoktan gerçekleştirmeye başlamıştı bile.

Adam laf adamı değil eylem adamı. Bak işte bu adam bir şeyler başarır ve bir yerlere gelir. 

Size hayallerinizden bahsetmeyin demiyorum, elbette bahsedin ve bizlerle paylaşın ama tutamayacağınız sözler vermeyin bizlere. Sözünü tutacaksan buyur, gel ve dinleyelim. Ha yok ama siz “kral olucam len mq” tarzında şeyler yazıp da bizden “yürü be kardeşim len mq” tarzında saçma sapan motivasyonlar bekliyorsanız yanlış adrestesiniz.

Bir kız görüyorsun mesela, “ben bunu tavlarım aslında” diyorsun ama harekete bile geçemiyorsun. Korkuyorsun, itiraf et haydi! Yapamayacağın şeyleri iddia ediyorsun. Ha, “yaparım” diyorsan sus ve harekete geç, biz de görelim cidden yapıyor musun yoksa yapamıyor musun.

Eylem adamı olun!

Eğer böyle biriysen işte ben senden korkar ve saygı duyarım dostum, tehlikeli adamsın vesselam.

Saldıracaksan saldır, konuşma!

Ve bırak havlama safhası köpeklere kalsın…

-Kuşçubaşı 24.01.2019

Kuşçubaşı
Kuşçubaşı

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir