Press "Enter" to skip to content

Lider Olmak

Kadınların Hoşlandığı Erkek Olmak: Lider Olun

Selam beyler. Kadınların hoşlandığı erkek olmak serimize,Lider olmak ile devam ediyoruz. Liderlik konusunda ben yeterli olduğumu düşünmüyorum. Eskiden çok yetersizdim hatta hiç liderliğim yoktu ama bir süredir biraz toparladım kendimi ama hala eksik olduğumu biliyorum.

Kadınlar, dişiler doğaları gereği baskın değillerdir. Fiziki yapı buna el vermez. Salak saçma feminizm akımları yüzünden günümüzde durum farklı gibi görünse bile bunun böyle olmadığını herkes biliyor. Erkekler gibi davranmaya başladılar. Kızlar erkeklerden daha çok sevgili değiştiriyor. Ben mesela son 1 senedir sevgilim yok. Bulamadığımdan değil de istemiyorum. Kızlarla konuşmaya devam ediyorum arkadaşlığımı sürdürüyorum ve flört ediyorum. Lakin sevgili olmuyorum. Benim durum biraz maddi sebeplerden kaynaklı.  Kızların sürekli sevgili değiştirme sebepleri ise doğru erkeği bulmak istemeleridir. Kimle görüşseler kimle takılsalar hepsi aynı denk geliyor veya daha önce bir alfaya denk geldiği için alfa erkek arıyor. Onlar erkekleri seçerken alfa beta diye ayırmazlar. Test ederler bilinçsiz olarak. Artılarını eksilerini farkında olmadan tartarak duruma göre sizinle takılır veya takılmazlar. Hepsi bu. Test ederler diyorum çünkü onlar zayıf erkek istemiyor. İsteyenler varsa onlar bir alfa tarafından terk edildikten sonra kendince intikam almak için erkeklerle sevgili olur ve ayrılırlar. En sonunda yaşları geçince zengin ama salak biriyle evlenip kurtulurlar.

Liderlik mevzusunu agresif olmakla karıştırmayın. Kızlar agresif erkeklerle takılır itirazım yok bu duruma. Sert olmaları ilgilerini çekebilir. Lakin sadece bir yere kadar ilgilerini çeker. Belli bir noktadan sonra kız bu erkeğin gereksiz hakaret içeren sinirli tavırlarından sıkılır ve onu terk eder. Kızlar kendisine hayvan muamelesi yapılmasını istemez. Kendisine normal davranılmasını ister. Bir erkek arkadaşına nasıl davranıyorsa öyle davranılmasını ister. Kendisiyle konuşurken rahat olunmasını ister. Bizim liderlikten kastımız onu agresif bir şekilde zorlamak yerine istek uyandırmak. Liderler insanları zorlamaz. Bir adım atarak diğerlerinin onun takip etmesini bekler. Siz bir adım attıktan sonra kızın sizi takip etmesini isteyeceksiniz. Sorumluluğu üzerinize alacaksınız. Kızlar sorumluluk almayı sevmezler. Liderler sorumluluk almaktan hoşlanan insanlardır. Diğerleri ise sorumluluktan kaçıp kendileri sorumlu olmayınca mutlu olan insanlardır.

Herhangi bir yerde hoşunuza giden bir kız gördünüz diyelim. Kızla bakışıyorsunuz veya sen kızı gördün beğendin. Gidip konuşmak senin görevindir. Çünkü lider olan sizsiniz. Kızın gelip konuşmasını beklerseniz bu sorumluluğu ona devretmek olur.  Bu onun görevi değil sizin göreviniz. Sorumluluk alıp konuşmalısınız. Randevudasınız diyelim. Nereye gidelim, ne yemek istersin diyerek kıza soru yöneltmeyin. Fikrini almayın demiyorum. Önce fikrinizi sunun kız büyük ihtimalle onay verecektir. Hamburger yemek isteyebilirsiniz “hadi gel hamburger yiyelim” demelisiniz kuvvetli bir ses tonuyla. Kız diyette olabilir veya herkes hamburger sevmeyebilir. “Hamburger yiyemiyorum ben başka yere gitsek” diye öneri sunar. Burada hiç enerjinizi düşürmeden elbette o zaman “bildiğim çok güzel lahmacuncu var oraya gidelim” diyebilirsiniz. Başka öneriniz varsa onuda söyleyebilirsiniz. Sorumluluğu kızın üstüne bırakmayın.

Lider erkekler insanların ne yapacağına karar verirler, lider erkekler kötü davranmazlar. Bir insana istediğini yaptırmanın en iyi yolu da gerçekten istediğiniz şeyi yapıyormuş gibi ödüllendirmekten geçer. Bu lafın kısacası takdir etmek eleştirmekten daha etkilidir. Başıma gelen bir olay anlatayım.

Yazın petrolde çalışırken pompacılıkta işimi düzgün yapmadığım için sürekli eleştiriliyordum. Ben eleştirildikçe daha da kendimi salmaya başladım. İş yerinde patronun gözüne girmenin püf noktası onun gözünün önündeyken işi mükemmel yapmak. Bizim patron bazı günler gelip elemanları izlerdi. Normalde yakıt alan arabaların camını silmek zorunluyken çoğunlukla müşteri istemeden camları silmezdik. Benim yapımda yalakalık pek fazla yok. Baktım bizimkiler patronu görünce tertemiz camları bile siliyorlar. Ben hiç oralı olmayıp yine isteyenlerin camını silmeye devam ediyorum. Bu durum patronun gözünden kaçmamış tabi. Pompacılıktan alıp çay ocağına geçirin demişler. Çaycı ile yer değiştik. Çaycılık pompacılıktan daha zordu emin olun. Bir gün oldu iki gün oldu derken ben sinirden çıldırıyor ve sürekli şikayet ediyorum durumumdan. Çay istemesinler diye sürekli meşgulmüş gibi yaparken etrafı toparlıyorum. Etrafı toparlarken bayağı bayağı düzene girdi çay ocağı. Bir gün bizden sorumlu müdür geldi. Etrafa bir göz attı. “Helal olsun diğer çaycılar işi sallamıyor, buraları dağınık bırakıyordu. Sen çayları da güzel yapıyorsun etrafta düzenli. Böyle devam et.” Bu tarz bir cümle kurarak diğerlerinden başka olduğumu vurguladı. Farkında olmadan beni eleştirmeyip yaptığım işi beğenerek işime daha da özen göstermemi sağladı. Gerçekten de o günden sonra daha fazla özen gösterip işe 4 elle sarılıp şikayetçi olmayı bıraktım. Arada bir gelip takdir edip gidiyordu. Bu sayede işimiz düştüğünde yardımcı oluyor anlayışla karşılıyordu. Gerçekten de lider birisiydi.

Evet arkadaşlar bu hikayede mevzuyu tam olarak anlamışsınızdır. Bir kıza çok kötü yemek yapıyorsun biraz özen göster derseniz o kız daha kötü yemek yapar inatlaşmak uğruna. Bir kız şişman veya şişman olmaya başlıyor diyelim. Çok şişmansın zayıfla davul gibi oldun demek yerine fiziğini muhafaza etmene bayılıyorum harika bir fiziğin var demek daha etkili olacaktır. Bir kıza yemeklerin harika derseniz yaptığı yemek harika olmasa bile harika olması için elinden geleni yapacaktır.

Böyle bir yeteneği kullanmamak olmaz değil mi?

l

 

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir