Press "Enter" to skip to content

Neden mi sevgilin olmuyor?

“Neden sevgilim olmuyor?”

Selamlar beyler.

Arayı fazla soğutmadan yeni yazı giresim geldi. Forumdan veya bana ulaşan kişilerden anladığım kadarıyla birçoğunuz sevgiliniz olmadığından şikayetçi. Onlarca şey öğrendim, bir sürü kitap okudum, araştırma yaptım, spora başladım, hobiler edindim, para kazandım, iyi giyindim ama yine de olmuyor diyenleriniz var. Başlangıçtaki halinizden kat kat iyi olduğunuz halde sevgiliniz olmuyor olabilir. Bu durumda neden sevgilim olmuyor diye kendinize sormanız çok normal.

Eskiden çok vasat durumdaydım. Eski fotoğraflarıma bakarım arada, giyim, kaşlar, bakışlar, gülüş, duruş hepsi vasat halde. Fakat o zamanlar aynı anda birçok kızla mesajlaşır kız çok ısrar ederse öyle buluşurdum. Asla kendim buluşma beklentisinde olmazdım. Eğlenceli bir şekilde mesajlaşırdım bu yüzden de etkilenirlerdi. Son 2 yıldır pek fazla sevgilim olmadı. Konuştuğum, flörtleştiğim, buluştuğum kızlar olsa da işin ucu ilişkiye çıkmadı. Eski vasat halimle daha fazla sevgilim olmuştu. İlk zamanlarda bu durum canımı sıksa da son zamanlarda bu duruma alıştım hatta hoşuma bile gider oldu.

Eskiden boş muhabbetten öteye gidemezdim çünkü başka şeyden anlamazdım. Hayat tecrübem, kültürüm yok denecek kadar azdı. Bir tek espri yeteneğimle idare ediyordum olayı. Bu yüzden karşıdaki kişiyle sevgili olmak için beklentim de olmuyordu. Yani espri yaptığımda gülsün yeter kafasındaydım. Beklenti yüksek olmadığı için herkes uygun adaydı. Seçici değildim. Yine de güzel sevgililerim, flörtlerim oldu. O zamanlar iyi çocuğun vücut bulmuş haliydim. Herkesi iyi zanneder, insanların davranışlarının altında bir kötülük, çıkar olduğunu düşünmezdim. İnsanlar beni kullandıklarında bunu anlayamayacak veya karşıdakine yakıştıramayacak kadar iyi niyetliydim.

Bu kadar iyi olduğumdan dolayı çoğu zaman aldatıldım veya terk edildim. Hatta bana bunları yaptıktan sonra geri dönenleri her seferinde affettim. Bu yüzden de hiçbir zaman kız problemi çekmedim. Çünkü gelip eğlenip istedikleri zaman çekip gidebiliyorlar. Kim istemez böyle biriyle olmayı?

İşin bir de diğer boyutu var tabi. Söyledim ya beklentim yoktu bu yüzden herkes potansiyel sevgili adayıydı benim gözümde. Kız adım atarsa karşılık verip sevgili oluyordum. (Güzelse tabi) Şimdi ise karşı taraftan beklentilerim farklılaştı. Sapyoseksüel değilim aslında ama karşı tarafta zeka arıyorum. Kaliteli sohbet edebilen birisini arıyorum. Yanıma yakışacak, bana uyum sağlayacak birini arıyorum. Kendi düşünceleri olan, kültürlü, bana bir şeyler katabilecek birisini arıyorum. Aramıyorum aslında denk gelirse birlikte oluyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi böyle kızlarımızın sayısı oldukça az.

Birisiyle sevgili olmak inanın bana çok basit. Hele günümüz Türkiye’sinde bu daha basit. Kızlar eğlenmek ve sizinle çevresine hava atmak istiyor sadece. Eğlenceli sohbet edebilen, saçmalayıp karşı tarafı güldürebilen herkes sevgili yapabilir. Yahut diğer erkeklerden biraz daha ön plana çıkan (tip, vücut, giyim) herkes sevgili yapabilir. Hatta bunlara sahip olmayanlar da yapabilir. Sadece kalite farkı olur arada.

Kızlarımız güzelliğinin yeterli olduğunu düşünüyorlar. Bunları düşünmesinin en büyük sebebi de biz erkekler. Bu olayı abartıp kız olmasının yettiğini düşünenler bile var. Kız olmak veya biraz güzel olmak kendisine yettiği için kızlarımız sadece güzelliklerine güzellik katmak için uğraşıyor. Biz erkekler beklentilerimizi kızlar gibi yapsak eğer bu durum değişir. Bakın kızlara en çirkininin bile profilinde “beyaz atlı prensimi arıyorum, adonisli, zengin, 185 boyunuz yoksa yazmayın” gibi şeyler görmeniz muhtemel. Çünkü biliyor ki kızımız karşı taraftaki erkeğin kendinde tek aradığı şey güzellik. Güzellikte kendisinde olduğu için istediği özelliklerde erkek bulabiliyor.

Bu durumdan hepiniz şikayetçisiniz biliyorum ama şikayetçi olmak tek başına yeterli olmuyor. Düzeltmek için elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Ben burada size yazıyorum siz gidip arkadaşınıza anlatmalısınız. Anlayıp anlamaması problem değil anlatın yeter ki kafasında o düşünce dolaşsın. Dolaşsın ki yavaş yavaş yayılsın ve kızlarımız tek başına güzelliğin yeterli olmadığını anlayıp farklı alanlarda kendilerine yatırım yapsınlar.

Benim sevgilim neden olmuyor?

Ben o kadar uğraşıp spor yapıyorum, belgeseller izliyor, para kazanmak için çalışıp çabalıyor, araştırmalar yapıyor, kitaplar okuyor, felsefe-edebiyat gibi farklı şeylerle uğraşıyorum. Kızımız nasılsa erkeğin parası var diye para kazanmaya ihtiyaç duymuyor, makyaj yapıp geçiyor karşıma eşitleniyoruz. Kızla konuşmaya kalkıştığında sosyal medya ağzıyla konuşuyor ki son zamanlarda acayip sinirimi bozmaya başlıyor bu durum. “yaa acayip overrated oldum yanii, bu çöp sanatçı kim, kitap mı ıyyy nefret ederim” tarzında konuşuyorlar. Ben kalkıp bu hatunla ne sohbet edebilirim ki? Yok yani hiçbir ortak özelliğimiz yok.

Bir insanın nasıl kendi düşünceleri olmaz aklım almıyor. Tamamen sosyal medyadan alıntı kelimelerle cümle kuruyorlar. İzledikleri bir videoyu veya sosyal medyadaki bir akımı kastederek espri yapıyor aklınca ve ben anlamıyorum. Düşünme işini bile başkasına bırakıyorlar artık. Bu durumda sizler de suçlusunuz beyler. Aynı salaklığı sizler de yapıyorsunuz. Son zamanlarda forumdan uzaklaştırdığım kişilerin haddi hesabı yok bu konudan dolayı. Konuşmayın arkadaşlar sosyal medya ağzıyla konuşmayın itici oluyorsunuz.

Neden sevgili yapamıyorum? Neden sevgili bulamıyorum?

Konuyu daha fazla uzatmadan sizin probleminize geleyim. Sevgili yapabilmek için bu kadar şey okumaya, araştırmaya, izlemeye, sorgulamaya ihtiyacınız yok. Sevgili yapmak için buraya, bizlere ihtiyacınız yok. Sevgili yapmak için düşünmeye ihtiyacınız yok. Çevremde ne kadar düşünmekten yoksun lüzumsuz insan varsa hepsinin sevgilisi var. Sizin sorununuz çok düşünmek. Karşı tarafı fazla gözünüzde büyütüp olabildiğiniz en mükemmel halinize ulaşmak ve öyle karşı tarafla konuşmak istiyorsunuz. Buna ihtiyacınız yok. Onlar sadece eğlenmek istiyor boş muhabbet istiyorlar. Dedikodularına kulak kabartıp bir iki espri yapmanız yeterli.

Düşünmeyen erkekler kızlar konusunda daha başarılıdır. Çünkü sizler her adımınızı planlar, düşünürsünüz. Kızın yanına gidersem ve beni reddederse, ya kız bağırırsa, ya kızın sevgilisi varsa, ya çevredekiler bir şey derse, ya kızın acelesi varsa… Kafanızdan binlerce düşünce geçer ve yapamaz, harekete geçemezsiniz. Problem burada fazla düşünmek. Düşünmeyen erkek ise bir adım sonrasını sorgulamaz. O anı yaşar ve harekete geçer. Aslında düşünmeyen erkeklerden alabileceğimiz en güzel örnek budur. Bazı konularda düşünmeye değil harekete geçmeye ihtiyacımız var. Bu konulardan birisi de gidip kızla konuşmak elbette.

Burada onlarca teori, makale okuyorsunuz. İnanın bana bunlara ihtiyacınız yok. Bakın çevrenize ne kadar lüzumsuz insan varsa sevgilisi olduğunu göreceksiniz. Kendinize bakın. Bana ulaşan kişilerin genelde söylediği şey şu; bir sürü şey öğrendim fakat sevgilim olmuyor, bunları öğrenmeden önce sevgilim oluyordu. Sizler de bu durumdaysanız tebrikler erkek olmaya bir adım daha yaklaştınız demektir. Çünkü karşı taraftan beklentiniz arttı. Çünkü ne istediğinizi daha iyi biliyorsunuz. Çünkü kendi değerinizin farkına vardınız. Bu yüzden herkesi kendinize layık görmüyorsunuz. Bu yüzden her önünüze çıkan kıza potansiyel sevgili adayı olarak bakmıyor, bakamıyorsunuz. İçinizde bir güç sizi engelliyor.

Sahteliklere tahammülünüz olmayabilir. Kim ne derse desin bu aşk-meşk işleri sahteliktir. İki tarafta kimi zaman bilinçli kimi zaman bilinçsiz şekilde de olsa oyun oynar. Bizler bu camiada(Kırmızı Hap, Pickup Artist) kadınların oyunlarını yeterince iyi bildiğimiz için bazı gerçekleri daha iyi kavrıyoruz. Bir kadının söylediği ile kastettiği şeyin aynı olmadığını daha iyi biliyoruz. Kadının davranışları ile düşüncelerinin bir olmadığını çok iyi biliyoruz. En basitinden çok sevilmek istiyorum deyip kendilerine kötü davranan erkekleri tercih etmeleri buna örnektir. Yani kadınların söyledikleri ile altında yatan mesajları gayet net anlıyoruz. Bu yüzden davranışlar size sahte geliyor olabilir. Size değilse de bana geliyor.

Sahteliklere tahammül edemediğinizden dolayı bilinçaltınız sizi onlardan koruyor olabilir. Yani aslında okuduklarınız, öğrendikleriniz ve deneyimleriniz kadınları “tehlike” olarak zihninize kodlamış olabilir. İçten içe nefret ettiğiniz kişilere karşı içtenlikle yaklaşamazsınız zaten. Onları elde edeceğim diye farkında olmadan onlardan nefret etmiş olabilirsiniz. Bu camiadaki bilinçsiz her erkeğin paradoksudur bu aslında. Hem onları elde etmeye çalışır hem de onlardan nefret eder. Biz burada size nefret aşılamıyoruz, bazı rahatsız edici gerçeklerin farkında olarak ilişkiye adım atın diyoruz. Kendinizi kullandırtmamak ve olası ayrılık durumunda daha çabuk toparlanabilmeniz açısından.

Bütün bu problemlerin sebebi aslında bu camiada olmanızdır. Eğer gerçekten sizin için bu kadar önemli bir meseleyse sevgili yapmak; bırakın. Okumayı, öğrenmeyi, sorgulamayı bırakın. Düşünme yetinizi bir kenara bırakın ve topluma ayak uydurun.

Sevgilim olmuyor, ne yapmalıyım?

Sevgili yapmak istiyorsanız eğer söylediklerimi uygulayın.

 • Bu camiayı bırakıp bir daha bu konular hakkında okumayın.
 • Giyim kuşamınız güzel olsun veya çok kötü olmasın toplumda kabul görülecek kadar olması kafi.
 • Futbol, diziler ve siyasete hakim olun.
 • Popüler kültüre ayak uydurun. O an bir şarkı mı popüler onu siz de dinleyin. Her yerde dinlediğinizi paylaşın. Yeni bir dizi mi çıktı siz de izleyin.
 • İnsanlara yapmacık olmaktan çekinmeyin.
 • İltifat etmekten ve yalvarmaktan korkmayın. İllaki birisinde işe yarar.
 • Saçma espriler yapmayı öğrenin. Hemen hemen her konuda saçma bir espri yapabilin. Saçma olmasına dikkat edin. Liselilerin acayip hoşuna gider.
 • Sanattan, bilimden, ilimden, edebiyattan, felsefeden, psikolojiden bahsetmeyin.
 • Kitap okumayın ama bazı kitapları okuyabilirsiniz. Kötü Çocuk, Sen 17 Yaşımsın, Psikopat gibi şaheserleri başucu kitabınız yapın.
 • Mutlaka bir ideolojik görüşünüz olsun. Şu sıralar ülkücülük iyi prim yapıyor. Kızın yanına usulca yaklaşıp, seksi bir ses tonuyla kulağına şunları fısıldayın: “Sen sağ elini bozkurt yaparsan ben sol elini bırakmam.”. Tayyipçi de olabilirsiniz onda da iyi hatunlar düşüyor. Kemalist(!) olursanız alevileri etkileyebilirsiniz.
 • Sigara bazen iş yapabiliyor. Sarma sigarayla 3 kişi asfaltta gizli gizli sigara içerken bazı hatunlar sizi seksi bulup yanınıza gelebilir.
 • 46 kilo olup, XXXL kazak giyin, birkaç tane İngilizce kelime öğrenip tumblr boy olun. Bu son 2-3 yılın modası ve bad girller tarafından oldukça seviliyor.
 • 7/24 sosyal medyada takılıp, bütün akımlara ayak uydurun. Ipucu, şu anda tiktok videoları çekmek moda.
 • Sosyal medya ağzıyla konuşun. Ağzınızdan çıkan her kelime sosyal medyada duyduğunuz şeylerden olsun. Kendiniz düşünerek konuşmayın.

Evet beyler bunları yaparsanız kesinlikle sevgiliniz olacaktır. Şaka gibi geliyor olabilir şu an ama yazdıklarımda maalesef ciddiydim. Yani ben hiciv yaparak yazmış olsam da bunlar ülkenin acı gerçekleri.

Benim fikrimi alacak olursanız bu konularda sevgili yapıp yapmamayı çokta s*kinize takmayın. Siz kendinize odaklanın, siz kendinizi sevin. Olmazsa da olmaz problem değil. Gerçekten problem değil. Siz yukarıda bahsettiğim özelliklere sahip bir kişilik olursanız sizin karşınıza düşünme yetisinden yoksun, amı haşlanmış yumurta gibi kokan kızlar denk gelecektir. Yani ne sikebilir ne sohbet edebilirsiniz. Öyleyse böyle bir hatun tam olarak ne işinize yarar? Yani böyle bir hatunun sizce de yokluğu kayıp olabilir mi? Neyse gerilmeye başladım yazıyı sonlandırıyorum.

“Bazen birini bulmanın sırrı; aramayı bırakmaktır.”

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

6 Comments

 1. Oğulcan Oğulcan

  Yaklaşık 6-7 aydır kafamda dönen soruya değinmişsin.Yazdıklarına katılıyorum ancak bu işin biraz da yetenek olduğu kanaatindeyim.Yani bu saydığın özelliklere sahip adamda reddedilme korkusu varsa yine bir yere varamayacaktır.Bence bizim sorunumuz genel olarak reddedilme korkusu.Yine döndük bu konuya geldik 😀

 2. Söylediklerinin çoğu doğru ama bi erkek asla yalvarmamalı ve fazla iltifat etmemeli

 3. Biped Biped

  Harikasın… şu an yatakta alkışlıyorum.

 4. Kadir Sefa Kadir Sefa

  Abi harika Bi yazı tam kafamdan geçenleri derleyip toplamışsın… Tayyipçi kısmında uzun süreden sonra ilk defa kahkaha attım hemde hayal edemeyeceğim şekilde tek başımayken. 🤣🤣

 5. Yahova Yahova

  Devrim niteliğinde bir slogan atmışsınız..ne.mutlu anlayanlara ki.. bazen birini bulmanın sırrı aramayı bırakmaktadır…yuru be. Kim sana kafa tuta bilir ki ?….

 6. Furkan Furkan

  Eskiden haftada 3 sevgili değiştirdiğim oluyordu.Son 1 buçuk yıldır kendi kriterlerimin ışığında ilişki yaşamak için onlarca kızı reddettim.Arkadaşlarım o kızdan bu kıza atlarken acaba eskisi gibi hızlı birii mi olsam diyordum ama engel olan hep bir şey oldu bana.Bu yazıyla sebebini anlamış oldum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir