Press "Enter" to skip to content

Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri

Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri

Mrb Ey Cemaat yine ben. Sosyal medyadan bahsetmek istiyorum bugün. Bir çoğumuzun zamanının yani hayatının %50’ye yakın bir kısmını buralarda geçiriyor. Önemsenmeyecek kadar düşük bir oran olsa inanın yazmazdım. Ben bu kategoriye dahil miyim bilmiyorum. İnstagram’da diğer erkeklere göre popüler sayılabilecek kadar takipçim ve kitlem var. Bu takipçilerin çoğunluğu takipçi satışı yaptığım için kendime de takipçi göndermiş olsam bile azımsanamayacak bir kitlem var. Seviyorum takipçilerimi. Mutlu ediyor beni. Twitter’da pek bir popülaritem yok. Facebook zaten bitik durumda eskiden popülerdim. Swarm,snapchat vs. bunlar beni hiç sarmadı. Bahsetmek istemiyorum.

Şöyle bir bakılınca benim de hayatımın %50’lik kısmını sosyal medya işgal etmiş gibi görünse de pek vakit geçirdiğim söylenemez. Mesaj atan olursa girer konuşurum. Bakarım muhabbet sarmadı meşgul olduğum olaya geri dönerim. Maddi durumum nedeniyle her gün çarşı pazar dolanıp alış veriş yapacak veya eğlence merkezleri,barlara,sinemalara gidebilecek param olmadığı için zamanımın büyük çoğunluğu evde geçiyor. Bunlar bir bahane değil gidip çalışabilirim biliyorum. Bu seneyi kendimi izdivaya çekmiş bulundum. Ders çalışıyorum her ne kadar çok çalışmasam da arada bakınıyorum. Bu huylarımdan bahsediyorum ama tavsiye etmiyorum kesinlikle. Sorumluluk alıp sorumluluklarını yerine getirebilmek büyük özveri ister. Özveri çekicidir.

Konuyu çok dağıttım. Kitap okuyorum,film izliyorum,belgeselimsi kısa filmler izliyorum,son zamanlarda kendimi tamamen bu olaylara adadığım için araştırmalar yapıyorum. Blogla ilgileniyorum. Basit gibi geliyor ama oldukça sıkıntılı bu blog işleri.

Her seferinde konuyu dağıttığım için şikayetçi oluyor ve tekrar yine aynı şeyi yapıyorum.

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal medya önemlidir. Hayatınızın büyük kısmını adamadığınız sürece. Ülkemiz kızlarının büyük çoğunluğu sosyal medya da dolanıyor. Bu da biz erkekler için büyük fırsat. İlginç bir profil uyandırırsanız merak edip mesaj atarlar. Komik biriyseniz eğlenmek için mesaj atarlar. Yakışıklıysanız mesaj atarlar. İlla onlar atacak diye bir kaide yok. Ben mesaj atma faslını facebookta 2013 yıllarında 1000lerce mesaj atarak geçtiğim için mesaj atarlar diyorum. Artık mesaj atmayı pek sevmiyorum. Utanılacak bir durum değil ama yine de pek haşır neşir olmak istemiyorum sosyal medyayla. Ben artık gerçek hayatta alfa olmak istiyorum. Sosyal medya da alfayım zaten.

Bu da günümüz erkeklerin sorunu. Benim de sorunlarımdan biri diyebilirim. Sosyal medya da takır takır yardırıp gerçek hayata gelince sus pus olmak. Bu olayın felsefesini tam çözemedim. Sosyal medya da aslında olduğumuz kişimiyiz rol mü yapıyoruz. Yoksa aslında içimizde gerçek hayatta eğlenceli bir karakter var ama sadece sosyal medya da mı dışarı vuruyoruz tam çözemedim. Eskiden sosyal medyada mesajlaşır gerçekte konuşamazdım. Tek kelime edemezdim. Çok şükür o günler geride kaldı. Epey yol kat ettim eski halime göre.

Sosyal Medya Neden Önemlidir?

Vereceğim tavsiyeler aslında bilindik şeyler. Kaliteli fotoğraflar çekilin. Fotoğraf makinesi ile çekilmeniz mümkünse fotoğraf makinesiyle çekilin. Her ne kadar instagram fotoğraf kalitesini düşürse de makinenin farkı belli oluyor. Selfie pek çekilmeyin tavsiye etmiyorum. Çekilin ama ne bileyim kalıcı olarak paylaşmayın. Efekt kullanabilirsiniz aşırı sıkıntılı biriyseniz kızları kandırabilirsiniz efektler sayesinde yüzünüzdeki lekeleri gizleyebilir gerçek hayatta buluşunca sürpriz yapabilirsiniz. Kötü bir sürpriz olur bu. Efekt tercih etmiyorum. Kimseyi kandırmanın lüzumu yok. Yine bu benim düşüncem tabi. Makyavelist olabilirsiniz çekici bir özellik. Yüzünüz lekeli olabilir ama aşırı bir öz güven ve mizaha sahip olabilirsiniz yüzünüz sorun edilmez. Fotoğraf çekerken arkadaşın omzuna eline atıp halay pozu vermeyin. Mümkünse her yerde fotoğraf çekilip paylaşmayın. Az fotoğraf paylaşın ama farklı mekanlarda kaliteli fotoğraflar olsun. Arabaya yaslanıp fotoğraf çekilmeyin itici duruyor. Arabayla çok güzel sanatsal fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kızlara mesaj atarken slm nbr tarzı yazmayın. Kısaltarak yazmayın. Emojileri ben çok itici buluyor ve hiç kullanmıyorum. Kızlar oldukça kullanıyor deneyebilirsiniz ben denemedim. Random denen gülüş moda şu sıralar :asdjkaksd tarzı rastgele tuşlara basarak gülmek. Çok komikmiş izlenimi veriyor. Ergence ama işe yarar. Makyavelist olun işinize yarayanları kullanın. Zamanla kalibrasyon yapıp içselleştirip yabancılık çekmezsiniz. Kızlara mesaj atarken selam merhaba falan da yazmayın. Umursamazlar emin olun. Umursayanlar olursa pek mesaj gelmeyen tiplerdir veya aşırı yakışıklı birisinizdir. Hatta profilini biraz incelemiş olabilir. Riske girmeye değer mi? Değmez. Mesaj atarken yaratıcı olun. Ulan ne zor işmiş böyle düşününce zor geldi. Farklı olun çünkü her gün kızlara 100lerce erkek aynı tarzda mesaj atıyor. Sizin farkınızı nasıl anlayacak?

Takipçi sayınızı biraz yüksek tutun. Çoluk çocuk muyuz biz demeyin. Ciddiyim. Takipçi sayınız fazla olunca albeniniz mi artıyor nedir anlamadım eskiden takip ettiğim kişiler beni geri takip etmezlerdi. Şimdi takipçi sayım oldukça fazla kendiliğinden takip ediyorlar veya geri takip yapıyorlar. Başkaları tarafından arzu edilme durumu diye düşünüyorum.

Komik paylaşımlar yapabilirsiniz işe yarar. Etkileyici sözler paylaşabilirsiniz işe yarar. Farklı olun kesinlikle işe yarar. Aşk acısı çekmeyin lakin arada sırada duyar kasmakta fayda var. Normal bir insan olduğunuzu robot olmadığınızı belirtmek için bazı zamanlarda duygusallığa yer verebilirsiniz. Benim tarzım mizah aslında. Asla bir kız önceki mesajınıza cevap vermeden 2. bir mesajı atmayın. İticidir ve muhtaçlık belirtir. Bir süre geç cevap verebilirsiniz. Meşguliyet ilgi odağı olduğunuzu gösterir çekicidir. Başka uğraşların olduğunu gösterir yine çekicidir.

Hiç bir kıza iltifat etmeyin. Neg atın yani komik bir şekilde dalga geçin. Sosyal medya da bunu çok rahat yapabilirsiniz ve acayip çekici bir durum. İltifat aldığınız da teşekkür edin. Başka şeyler söylerseniz iltifata alışkın olmadığınızı düşünürler. Bu itici bence. Kızlar burada efektlerle profesyonel fotoğraf çekimleriyle güzelliklerine güzellik katıp çirkinliklerini gizliyorlar. Bu yüzden güzelliklerinden etkilenmeyip rahat olun. Tamam götüme benziyorsun demeyin ama ne bileyim “ateş etseler kurşun geçmez makyajdan helal olsun valla” tarzında makyajıyla dalga geçebilirsiniz. Şuan uydurdum komik değil ama onların mizah seviyesi çok çok yerlerde merak etmeyin.

Düşünüyorum şuan ama aklıma başka bir şey gelmiyor. Bu makale bu kadar galiba.

Diggat et bebeyim

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

2 Comments

  1. Dnçr Dnçr

    ben bi kibar mesaj yolladım..cevap gelmedi beni hatırlamadınmı diye yolladım yine gelmedi sonra söyle böyle bir bahane buldum yine cevap gelmedi..Takip isteğimide kabul etmedi..Ne yapmalıyım

    • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

      Cevap vermediyse başka mesaj göndermenin veya ekstra çabalamanın manası yok. Kızlara mesaj atarken kibar olmak vs. önemli değil. Tamamen akışa uygun olmalı. Yani instagramdan hikaye paylaşmıştır hikayeyle ilgili yorum yapabilirsin. Paylaşım yapmıştır paylaşımıyla ilgili yorum yapabilirsin. Dolaylı olarak muhabbet başlamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir