Spread – Çapkın

Godless Alpha
Spread – Çapkın

Merhaba bugün günlerden 4 Aralık 2017 sabah erken uyanacak olmama rağmen sürekli aklımda olan bir filmi izlemek istedim. Başlıkta belirttiğim gibi bu film Spread yani Çapkın.

Bu film sürekli aklımdaydı çünkü başrol oyuncusu Ashton Kutcher. Bilmiyorum sadece bana mı böyle geliyor ama bu adamın kendine has bir sakinliği var. Sanki potansiyelini tamamen açığa vurmuyormuş ama her an vuracakmış gibi. Karakter veya davranış olarak bana en yakın olan aktör olduğunu söyleyebilirim. Patlamaya hazır gibiyim her zaman yani altın vuruşu yapacak gibiyim de yapamıyorum gibi. Sevimli piç olmak isterken sevimli romantik oluyorum olabiliyorum. Bu adam da aynen böyle birisi. Piç olmaya çalışıp beceremeyen birisi ama hala çekici. Kendisini frenliyor ben de aynı olayı yapıyorum galiba karakteristik bir durum bu yani elimizde olan bir şey değil.

Aslına bakarsanız bu konuda benim sorunum olduğunu düşünüyordum bu filmi izleyene kadar. Neyse ki böyle olan bir ben değilmişim. Bu umut verici. Öncelikle karakter analizi yapmak istedim. Karakter analizi çok önemli. Karşıdaki kişiyle ilgili bir çok bilgi edinmenizi sağlar analiz.

Ashton Kutcher filmdeki ismi Nikki oldukça sakin,yakışıklı mı bilinmez ama sevimli karizmatik,uzun boylu,güzel bir gülüşü olan birisi. Kaslı veya yapılı bir vücudu yok lakin aşırı zayıf birisi de değil. Kilolu değil yapılı değil ama zayıfta değil gibi belki ben çok zayıf olduğum için zayıf görünmüyor. Kısacası kötü bir vücudu yok. Onun dışında komik birisi değil fakat işi çözmüş diyebiliriz. İşi gücü yok bunun yerine sülük olmayı tercih ediyor. Tam istediğim hayat aslında. Bazı riskleri var tabi. Her zaman kanını emecek birisini bulamayabilirsin. Giyim tarzı ilginç aslına bakarsanız. Güzel giyindiğini düşünmüyorum ama farklı olduğu kesin. Ona has aksesuarları var en azından. Askılı kemer gibi. Giyimiyle kötü de olsa dikkat çektiğini düşünüyorum. Farklı olduğu için Mystery’nin Tavus Kuşu Teorisi’nin doğruluğu bir kez daha aklıma geliyor. Eli öpülecek adam doğrusu.

Nikki filmin başında gidecek yeri ve parası olmadığı için kendisine bir kurban arıyor. Aradığı kurbanı bulunca da onu elde edene kadar bırakmıyor. Sonunda istediğini başarıp elde ediyor. Kadın oldukça zengin birisi. Nikki onun evine yerleşip yerini sağlamlaştırıyor. Nikki’nin ilginç bir stratejisi var aslında. 26 puan kuralı ismini verdiği bir kuralı var. Öncelikle etkilendiğinizi belli etmeyin ve puan toplamaya başlayın. Etkilendiğinizi belli etmek piyasa değerinizi (pazar değeri) düşürür. Unutmayayım da bir ara şu pazar değeri meselesini anlatayım. Anlatacak çok konu var planlı bir hayat yaşamadığım için aklıma o an ne eserse ona değiniyorum. Puan sistemi için filmden geçen diyaloğu aktarıyorum.

Ne kadar iyi yaptığınız önemli değildir. Kadınlar için önemli olan çabalamanızdır. Yemeğinizin başarısız olması daha iyidir. Kendinizi aptal yerine koymaya istekli olduğunuzu gösterir. Olayın özü hakkaniyetli olmaktır onu puanlama sistemi gibi düşünün Çiçekler için 1, yemek için 2, orgazm için 3 puan. Size güvenmesi için 26 puana ihtiyacınız vardır.
Sonrasında futbol maçını izleyebilirsiniz

Burada “Kendinizi aptal yerine koymaya istekli olduğunuzu gösterir” derken neyi kastettiğini tam olarak anladığım söylenemez. Bu film aslında bildiklerimi baştan sorgulamama sebep oldu diyebilirim. Başta söylediğim gibi adamın farklı bir tarzı var. Sevimli piç olayını biliyordum ben bu zamana kadar. Bu film hakkında biraz daha düşüneceğim. Filmden ders çıkarılacak bir kaç mesele var. Arkadaşına taktik tarzında bir öğüt veriyor. Doğruluk ve işe yararlılık payı nedir bilmiyorum ama ilgi çekici. Bunu anlatım stilinden dolayı çok beğendim. Sanki bir şeyler biliyor gibiydi.

-Sorunun ne biliyor musun? Çok fazla önemsiyorsun. Konuşmayı kesmen gerekiyor tamam mı ve onları kızdıracak bir şeyler söylemelisin çünkü onları kızdırdıktan sonra özür kısmını devreye sokarsın ve özür dilediğinde hassas biriymiş gibi görünürsün.
+Ben hassas bir adamım.
-Evet ama hassas olmadan önce asi biriymiş gibi görünmen gerekiyor.

Aslına bakarsanız benim bu diyalogdan çıkardığım sonuç net. Sorun çıkart ama pişmanmış gibi görün.İnsancıl duyguların olduğu belli olsun. Ulaşılmaz görün ama hassas noktalarının olduğunu da belli et. Bildiğim bir konu diyebilirim.

Ev gezintisi daima yatak odasında bitmelidir. Ben de diğer erkekler gibi mutfakta beraber olmayı severim ama odada yatak varsa birlikte olma şansı 3 mislidir.

Bu diyalog efsane kesinlikle. Eve hatun getirirseniz önemsiz yerleri dolaştırarak turun sonunu yatak olan bir odada bitirmelisiniz. Mümkünse oturacak yataktan başka bir şey olmasın. Filmden çıkardığım sonuçlardan bir tanesi de zengin kadın Nikki’yi sarışın bir hatunla oral seks yaparken yakalanıyor. Kadın biraz sinirlense de mazoşist bir arzu ile Nikki’yle beraber olmak istiyor. Bu durum kesinlikle pazar değeri ile alakalı artık bu pazar değerini anlatmak şart oldu.

Filmin ortalarına doğru acayip sinirlerim bozuluyor efsane şekilde akış ilerlerken kendisine pekte yüz vermeyen bir hatunla uğraşıp zaman kaybediyor. İnsana ulaşamadığı şeyin çekici gelmesi mevzusu bu sanırım. Ulaşılmaz olursanız çekici olursunuz bu da bir alt yazı olarak kalsın kıyıda köşede.

Nikki alkol kullanmıyor. Aslına bakarsanız ben alkol kullanmadan bir evde normal bir arkadaş gibi sevgili olmadan yatağa girmenin mümkün olmadığını düşünüyordum. Böyle bir tecrübem olmadığı için. Eve gelen hatunla alkol şart gibi duruyor. Duruyordu. Genelde bu tarz filmlerde alkolle olayı yürütürlerdi. Bu filmi izleyince şart olmadığını öğrendim. Umut verici.

Çekicilik konusunda filmde kadınlar bir kaç defa Nikki’yi eleştiriyorlar. Fakirsin,hiç bir yeteneğin yok,planın yok,gidecek yerin yok,araban yok,bilgin yok,komik değilsin ama çekici geliyorsun diyorlar. Haklılar bence. İstemsiz bir çekim oluşuyor. Kendisi bunu isteyerek oluşturuyor.  Benden bu kadar gerisini de siz izleyip analiz edin derim. Bundan sonra filmi izledikten sonra blogta paylaşacağım yoksa unutuyorum filmleri. Yaşlandık ayol.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Annenizle nasıl tanıştım?
  • ŞUBAT 11, 2018
  • 29 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: İlişki
  • ARALIK 28, 2017
  • 22 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.