The Mentalist 1.Sezon 14.Bölüm Oyun Dünyasına Giriş

Godless Alpha
The Mentalist 1.Sezon 14.Bölüm Oyun Dünyasına Giriş

 

Merhaba cemaat.

Bugün ne yazsam ne yazsam diye googlede oyun dünyasıyla ilgili araştırma yaparken The Mentalist dizisinin 1.Sezon 14.Bölüm’ünde Oyun dünyasına ufak çaplı da olsa giriş yaptığını fark ettim.

Belki aranızda bu diziyi izleyenler vardır. Kesinlikle saçma sapan Türk dizilerini izlemektense öneririm. İlla dizi izlemek zorundaysanız tabi. Size bir şeyler katan dizi,film,belgesel ve videoları izlemenizi kesinlikle öneriyorum. Ayrıca Mentalist dizisi insan davranışlarını ele aldığı için Oyun dünyasında da oldukça faydası olabilir. İzleyebilirim arada bir. Tabi tadını kaçırmadan.

Normalde bu diziyi izleyen biri değilim hiç izlemedim hatta. Söylediğim gibi googlede araştırmalar yaparken denk geldim. İzledim ve tavsiye ediyorum. Normalde izlemediğim gibi oyuncuların isimlerini bilmiyorum aklımda kaldığı kadarıyla tarif ederek yazacağım.

PUA bir kadınla yatıyor ve kadının kocası oldukça zengin. Sabah uyandığında kadın ölmüş oluyor. Kendisi de kolundan yaralanıyor. Korkudan kaçarken bir tane doktor kadınla tanışıp onunla beraber gidip onla yatıyor. Polisler veya ajanlar mı desem daha havalı duruyor. Ajanlar cinayeti inceliyor tek tek şüphelileri davranışlarına göre ele alıyor.

Ajanlar PUA’yı sorguya çekiyor. PUA genel olarak taze genç kadınlar yerine evli ve mutsuzları tercih ediyor. Tabii zenginlerse. Ajanlar doktorla bağlantısını sorduklarında “Onunla otoparkta tanıştık ve ondan yardım istedim.” diyor. “Hiç tanımadığınız biri sizi odasına götürüyor yaranızı tedavi ediyor ve sonra sizinle ilişkiye mi giriyor?” PUA:”Ne diyebilirim ki hipokrat yemini çok güzel bir şey.”  Bence müthiş bir cevap. Esprili ve etkileyici.

Ne iş yaptığını sorduklarında “Kadın tavlama sanatçısıyım,kadınlara fısıldayan adam da denebilir. ” Sanatımı icra ederken eğleniyorum ve öğretiyorum diyerek bir blogunun olduğundan ve seminer atölye çalışmalarından bahsediyor. Yabancı ülkelerde oldukça yaygın bir durum bu PUA’lık. İsmi bile yabancı ne bekliyorduk ki. Diğer PUA’lar gibi tavladığı kadınları 1-10 arası numaralandırmış. Yani puan vermiş. 1 en kötüsü. 10 en iyinin iyisi. 10 numara kadın bulmak zor. Altın dişi de denebiliyor. Altın dişilik güzellikle sınırlandırılmıyor tabi karakter özellikleri ve zekada işin içine giriyor. İdeal kadın denebilir. Bana göre PUA’lar altın dişilerini bulduklarında PUA’lığı her gün başka kadını tavlamak için değil de aynı kadını tekrar tekrar etkilemek için kullanıyorlar.

Bu PUA’mız da zamanında aşık olmuş ve terk edilmiş. Yani tek geçilen deniyor. Tek geçilen zamanında sizi üzen sizi oyuna sürükleyen kadınlara deniyor. Ezikken sizi beğenmeyen üzen kadınlar. Bende oyunla bu sayede tanıştım. Style gibi Mystery gibi. Utanılacak bir durum değil bu. Kendine karşı açık sözlü olmak mükemmel bir özellik bence bunu denemelisin.

Mentalist olarak geçen eleman yani sarışın olan olayı çözmüş gibi kadınları nasıl tavladığını “Bunun için kadınların evrimsel psikolojisini anlaman yeterli olacaktır. Hangi düğmelere basman gerektiğini bilmen gerek desek de yeridir. ”  bu adam bence etkileyici bir karakter. Sadece potansiyelini bir çok kadın yerine tek bir kadına harcıyor. Eleştiremem herkesin stili farklı.

Bölümün sonunda katili keşfedip tutukluyorlar olay örgüsü daha anlaşılır hale geliyor. Ha unutmadan PUA’mızın kadınlar konusunda başarısız olan ajana taktik veriyor. Krizi fırsata çeviriyor. Kolundan vuruluyor ama bunu kullanıyor.  “Bu kurşun yarası müthiş bir bahane. Sohbeti başlatmak için yani. Kadına gidip de merhaba n’aber diyemezsin ya?”  “Aşk kadın bulamayan erkekler içindir.” Hor Görme,Kontrol,Heyecan olayı bu 3 kelimeye bağlıyor. Sizde oyunun içine dahil oldukça ne kadar haklı olduğunu anlayacaksınız. Gel gelelim bu PUA’mız da bölüm sonunda tek geçileni ile tekrardan birlikte oluyor.

Bu bölümü izlemelisiniz oldukça etkileyici.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Annenizle nasıl tanıştım?
  • ŞUBAT 11, 2018
  • 28 görüntülenme
 
Ape Man – Maymun Adam: İlişki
  • ARALIK 28, 2017
  • 21 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.