Press "Enter" to skip to content

Yakışıklı olmak önemli mi?

yakışıklılık önemli mi, yakışıklı olmak önemli mi, kızlar tipe önem verir mi, yakışıklı olmak, nasıl yakışıklı olabilirim, nasıl yakışıklı olunur,

Yakışıklılık önemli mi?

Selam beyler. Saat 23.29 yarın işe başlıyorum sabah 7’de uyanacağım lakin çok fazla soru alıyorum bu meseleyle ilgili yazmadan gözüme uyku girmezdi. Birazda heyecanlıyım tabi bu işe mecburum. Çünkü işler son zamanlarda tahmin edemeyeceğiniz kadar sarpa sardı.

Yakışıklı olmak önemli midir? Kesinlikle. Bu azımsanamayacak bir gerçektir. Kimse kendisini kandırmasın. Gerçekten yakışıklı biriysen her halükarda avantajlısın. Yani karakter özellikleri bakımından eşit, yetenekler bakımından eşit sadece yakışıklılık farkıyla önde olan bir erkek sizi her türlü ezer. Önce bunun farkına varın. Lakin yakışıklı değilseniz de üzülmeyin.

Kızlar tipe önem verir mi?

Tanrı veya evrim her neyse artık kadınlara oldukça fazla tolerans sunmuş. Daha önce bahsetmiştim. Bir ortamda 1 tane yakışıklı erkek zor bulunurken 3-5 tane güzel kız bulabilmek mümkün. Yani dış görünüş konusunda kadınlar bizden oldukça şanslı. Bir kız kıllarından arınıp biraz makyaj yaparak ne kadar çirkin olursa olsun güzelleşebilir. Son zamanlarda övümceeek koyktun mu yılaan koyktun mu diyen sakat kız kurusu 500.000 takipçiye ulaştı instagramda. Bu ülkenin halinin ne kadar içler acısı olduğunun bir göstergesidir. Düşmanlarımız kadınlar değil aslında abazan erkekler, feminizm etkisi altında kalmış kitledir. Ya bir insan embesil gibi konuşarak nasıl 500k takipçi yapabilir hala aklım almıyor. Ben bir ara youtubeye atılmıştım boşuna uğraşmayın bulamazsınız. 2 tane video attım taklit yaparak, ölmüşlerimin ayak serçe parmağına kadar s*ktiler. Öyle ki olumsuz tepkiler aldım daha fazla dayanamayıp sildim yani.

Simge Barankoglu Eski Hali

Şu tipine bumerang fırlattığımın 500k abonesi var. Kızın eski hali ile yeni hali arasında hiç bir fark yok. Teknolojinin yaygınlaşmasıyla beraber güzellik salonları ve makyaj ile ilgili bilgiler oldukça arttı. Şu gördüğünüz göğüs bile makyaj ile yapılmış. Googleye göğüs büyütme makyajı diye aratırsanız görebilirsiniz. Ben kendim googlede aratıp burada paylaşacaktım ama küsüm ben googleye. Reklam hesabımı banladı… Özür dilemeden barışmam. Kızı gördüğünüz üzere eski haline göre bir kaç ton beyazlamış. Bunun sebebi güzel olmanın önemini kavraması ve makyajın gücünü keşfetmesinden başka bir şey değildir. Yüzüne fondöten sürerek yüzündeki kusurları mümkün olduğunca kapatmaya çalışmış. Ruju burun deliğine kadar sürerek dolgun dudaklara sahip olmuş. Gözlerini kör edercesine rimel çekmiş. Zerre kadar beyni olduğunu düşünmüyorum.

Nasıl yakışıklı olabilirim?

Biz kadınların sadece dış görünüşüne dikkat ediyoruz. Bu yüzden kadınlarda dış görünüşünü geliştirmek için elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Gerek teknolojinin nimetleri gerek doktorlar gerekse makyajlar, kıyafetler. Kızlar bir düğünde giydiği kıyafeti başka bir düğünde giymezler. Ben onu şurada giymiştim bir daha giyemem diye kendilerini haklı çıkartırlar. Biz erkekler bir gömlek alırız düğünde, cenazede, eğlencede, günlük hayatta her yerde aynısını giyeriz. Belki uzun yıllar giymeye devam ederiz. Aynı kıyafeti giymekten ne gocunur ne de şikayetçi oluruz. Halimizden gayet memnunuz. Bunun sebebi telkinlerdir aslında. Özellikle evli erkeklerde olan bir durumdur. Erkek bir gömleğe sahiptir, karısı o gömleğin ona ne kadar çok yakıştığını söyler. Erkek karım bu gömleği beğeniyor, bana da çok yakışıyor düşüncesiyle yeni gömlek almaya gereksinim duymaz. Kadının bunu söylemesinin tek sebebi masrafı azaltarak kendi giyimine daha fazla yatırım yapabilmesinden başka bir şey değildir.

Erkekler doğuştan yakışıklıysa yakışıklıdır. Yoksa işi bitmiştir. Makyaj yapma şansımız yok. Estetik olalım desek toplum tarafından recmediliriz. Bütün bunları anlatma sebebim geçenlerde bir facebook grubunda bir erkeğin isyanına şahit oldum. Olayı sırasıyla anlatıyorum.

Bugün anladım ki ben ne yaparsam yapayım bu flört konusunu baştan sona doğru çözemiyeceğim.. Ne yaparsam sonuç hep hüsran Elim elim güzel elim özlü sözünü hep aklıma getirir oldum. Bu konuda içimi sizlere dökeyim istedim.

Aslında mantıken gayet haklı bir isyanda bulunuyor. Bu flört konusunu hiç birimiz baştan sonra doğru çözemeyeceğiz. Her gittiğimiz kızı tavlayıp yatağa atamayacağız, her tanışmak istediğimiz kızla tanışamayacağız. Bunlar bir gerçek. Lakin bizim amacımız çekici erkek özelliklerimizi üst düzeye çıkartıp şansımızı arttırmak. Tek tek yorumları atacaktım fakat sabah erken uyanacağım yaklaşık 40 dakikadır uğraşıyorum yazmakla bitirip uyumak istiyorum bu nedenle atmayacağım. Paylaşımın altına kimisi spor yap demiş, kimisi tarz giyin demiş, kimisi kitap oku demiş. Hepsi doğru şeyler söylemişler. Adamın profiline girdiğimde giyiminin kötü olduğuna ve göbekli olduğunu fark ettim. Normalde teşhir etmeyi sevmem ama bunun fotoğrafını paylaşacağım.

Kötü giyinmek

Gördüğünüz üzere adamın giyimi berbat. Dışarıdan gören 45-50 sanır lakin bu adam en fazla 30’dur yoktur bile. Ya bir insan neden böyle giyinir? Maddi durumu yoksa anlarım ama benim kıyafetlerimin güzel olduğunu düşünüyorum ortalama bir gömlek her ne kadar kötü olursa olsun 20-25 TL. Bu adamın üstündeki de 25TL falandır, bu gömlekten daha güzelini 30TL’ye tudorstan almıştım. Ayrıca tamam 5TL ucuz diye kötü ürün alıyorsun da neden daraltma gereği duymuyorsun? Bir insan neden şalvar gibi pantolon giyer ki? Hadi yine durumun yok giymek zorundasın ama neden daraltma gereği duymuyorsun. Hadi daraltacak paran yok küçük beden niye almıyorsun? Üstündeki pantolon 30-40TL arasıdır. Benim giydiğim pantolonlarda öyle ve üzerime yapışıyor. Yani bunlara verecek kadar paran varsa daha güzel modeller alabilirsin zaten. Ayağındaki ayakkabı yine aynı şekilde berbat sen 50 yaşında mısın niye öyle bir ayakkabı giyiyorsun? 20TL’ye pazarda çok güzel ayakkabılar oluyor ki benim babam pazarcı olduğu için alışverişimi genelde pazardan yaparım, mağazalarda olmayan modellerde ayakkabılar oluyor ve mükemmel ürünler geliyor.

Yakışıklı olmak

Her neyse bu meseleyi kapatıyorum spor meselesine geliyorum. Bu adama demişler ki spor yap. Adam da demiş ki 120kg dan düşerek bu hale geldim ben halimden memnunum. Ulan madem memnunsun niye ağlayıp sızlıyorsun ben kadınlarla başarılı olamıyorum çözemiyorum diye. Adama yazdığım yazılardan bahsettim. Benim ye kürküm ye yazısının linkini attım okumasını istedim. Okudum haklısın ama ben halimden memnunum diyor. Diyorum ki sen kendine değer vermezsen iyi giyinmez bakımlı olmazsan kızlar seninle niye görüşsün? Her şey dış görünüş değil diyor. Ulan tamam her şey dış görünüş değil ama senin dış görünüşünü gören bir hatun senin içini merak eder mi? Kaçınız sokaktaki dilencinin hayat hikayesini merak edip onunla konuştunuz? Ya da kaçınız sokaktaki dilenciyle sohbet eden kız gördünüz hatta onunla sevgili olanı? Göremezsiniz yok öyle bir dünya onlar ya dizilerde olur ya masallarda. Gerçek dünyada her şey daha gerçek.

Kızlar kendisine değer veren erkek ister. Kızlar erkeklerin dış görünüşüne dikkat ederler. Ha şöyle bir durum var. Adam 10 numara bağlama çalıyordur, bir çok alanda yeteneği ve filozof olacak kadar derin düşüncelere sahiptir. O adam kızın ilgisini çeker ve hayat hikayesini merak eder. Lakin önce bağlama çalışını dinlemesi lazım. Bağlama sadece bir örnekti sosyal yetenek şart. Benim yok açıkçası. Eskiden güzel resim çizer, satrancı çok iyi oynardım, halk oyunlarına giderdim, ebru sanatıyla ilgilenirdim, şiir yarışmalarına katılıp derece elde ederdim, derslerim iyiydi. Sonra ne yaptım? Hiç bir şey kendimi geliştirmeyip tüm yeteneklerimin körelmesine sebebiyet verdim. Kendi düşen ağlamazmış bu yüzden ağlayıp sızlanmıyorum durumun farkındayım ve düzeltmek için çaba sarf edeceğim.

Tekrar yukarıdaki adama döneceğim. “Her şey dış görünüş değil benim anlatacağım etkileyici hikayeler var, beden dilini iyi kullanıyorum, duruşum öz güvenli, öz güvenli bir insanım, karakterim düzgün.” diyor. Tamam içinde 4-4lük bir insan olabilirsin ama içini merak etmeyecekler problem orada  Adama demişler ki kitap oku. Kitap okumam ben bana yalan geliyor öyle şeyler, başkasının yazdıkları ilgi çekici ve samimi gelmiyor. Bu adama ne söyleyebilirsiniz? Kitap okumam, spor yapmam, giyimimi değiştirmem ben halimden memnunum. Lakin kadınlar bana bakmıyor diye üzülüyorum? Daha çok üzülürsün. Bu tip adamlardan varsa blogta lütfen bir daha gelmemek üzere terk etsinler. Bura da sadece hevesli insanlar istiyorum, gelişmek isteyen kişileri istiyorum. Hiçbir şey yapmadan kadınlar konusunda başarılı olmak isteyen erkekleri istemiyorum. Öyle bir dünya yok, No Pain No Gain!

Ayrıca gelişim niye bu kadar insanlara ters geliyor anlamış değilim. Ulan iyi giyinmeyi kendine layık görmüyor musun ki bu kadar tantana yapıyorsun? Kitap okumak zararlı mı ki okumuyorsun? Spor yapınca ömrün mü kısalıyor yapmıyorsun?

Kaşını almayan adamlar görüyorum, alanlara top diyorlar. Top dedikleri adamlar her gün başka hatunun koynunda uyanıyor, kendileri kahvehanelerde yoldan geçen hatunlara bakarak salyalarını akıtıyorlar. Maske yaparsın bakım için top musun derler. Toplukla ne alakası var birader, topun anlamı hem cinslerine yürüyen hem cinsleriyle yatan insandır. Biz hemcinslerimizle yatmak için bakım yapmıyoruz ki. Erkek adam kaşını almaz, erkek adam bakım yapmaz, erkek adam şöyle giyinmez böyle davranmaz.

Erkekler için yakışıklı doğmaktan başka çareleri yok demiştim. Yakışıklı değilsen bile seviyeni yükseltebilirsin. Puanını 1’den 3,4’e yükseltebilirsin. Eski fotoğraflarıma bakıyorum saçım saç baş dağınık özen göstermiyorum haspam bir haldeyim. Kaşlarım hafif birleşmiş biçimsiz duruyor. Giyime bakıyorum bol pantolonlar bol kazaklar. Duruşa bakıyorum omuz düşük, bakışlar 31 çekmekten solgun.  Sonra şimdiki halime bakıyorum. Üzerime oturan pantolon, yakışan bir saç stili, pantolonumla uyumlu kazak, kaş ayrı sakal-bıyık çıkmadığı için test etme fırsatım olmadı. Duruşum öz güvenli, bakışlarım biraz daha çekici. Spor yaparak duruş düzeltilebilir hatta yakışıklı değilseniz de çekici olabilirsiniz iyi bir vücut sayesinde. Erkekler bunları yaparak puanını yükseltebilir. Yani makyaj yapma şansımız yok bu yüzden eldeki imkanlar dahilinde hareket etmeliyiz.

Yapmanız gereken şeyler belli aslında her şeyi kendiniz için yapmalısınız ama yapmıyorsunuz, yapmıyoruz. Yakışıklı değilim ben kızlar tipe bakıyor deyip ağlayıp sızlıyorsunuz. Halbuki herkes yakışıklı olamaz ama herkes bakımlı olabilir. Tekrar söylüyorum yakışıklı olmanız çok işe yarar, lakin yakışıklı olmamanız oyunu kaybettirmez. Tipinizi düzeltmek için elinizden geleni yaparsınız sonrasında başka şeylere odaklanırsınız. Harika bir mizah yeteneğiniz vardır, harika resim çizebiliyorsunuzdur. Fakat henüz tanışmadığınız bir kıza bu yetenekleri sergilemeniz için önce ön elemeden geçmeniz gereklidir. İlk intibah dediğimiz mevzu. Aslında bu sadece kadınlarla ilgili de değil, hayatın her alanında geçerli bu. İş görüşmesine yukarıdaki adam gibi giderseniz işe alınmazsınız, alınırsanız bile köle olarak kullanırlar. Bu adam kendisine değer vermiyor zaten diyeceklerdir.

Kıssadan hisse; 190 boya sahip olmak avantaj olabilir, 190 boya sahip olup düşük omuzlu olmak öz güvensiz yürüyüşe sahip olmak dezavantajdır. Yakışıklı olmak avantajdır, yakışıklı olup bakımsız olmak dezavantajdır. Yakışıklı olmak iyidir, kötü giyinmek yakışıklılığınızı örter. 170 boya sahip olmak ne kötü ne iyidir, öz güvenli dik duruş iyidir. Şişman veya zayıf olmak kötüdür ortasında bulunmak ne iyi ne kötüdür, sporla kaslı bir vücuda sahip olmak çok iyidir. Orta tipe sahip olup sporla orta bir vücuda sahip olup orta derecede sosyal yeteneklere sahip olarak iyi bir giyimle 190 boyunda yakışıklı fakat bakımsız duruş bozukluğu olup kötü giyinen erkeklerden önde olursunuz.

Hem 190 boyu olup hem sporla kaslı bir vücuda sahip olup hem yakışıklı ve iyi giyimli, bakımlı bir erkeğe karşı şansımız yok denecek kadar azdır. Kimseyi kandırmaya gerek yok. 🙂  Şimdi yakışıklı olmadığınız için yakınmak yerine kendinizi geliştirmeye odaklanın. Bunun öncesinde imajınıza çeki düzen verin, saç modelinizi değiştirin, sakal yakışıyorsa bırakın, yakışmıyorsa kesin, gösterişli takılar kullanın, farklı olun! Son olarak hem yakışıklı değil hem bakımsız hem kötü giyiniyorsanız hem de vücudunuz kötüyse ve düzeltmek için hiçbir şeyi hak etmiyorsunuz demektir. Sosyal yetenekleri de unutmayalım tabi.

Tıpkı diğer yazılarımda olduğu gibi bu yazıyı da okumayacağım. Bu yüzden söylenmesi gereken şeyleri söylememiş olabilirim eksik konuşmuş olabilirim. Yorum yaparak eksik olduğum, yanlış konuştuğum konuları düzeltebilirsiniz. Görüşmek üzere.

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. alfalojimedya@gmail.com

View all posts

16 Comments

 1. UMRUMDA DEĞİL UMRUMDA DEĞİL

  Orta halli bir tipim olduğunu düşünerek yürüyorum. Yolda yürürken veya toplum arasında dikkat az da olsa çekiyorum. Tipten midir bilemem ama umutsuz vaka değilim işte. Bunları sana niye anlatıyorum onuda bilmiyorum ama hayatımda hep bir şey beni çağırıyormuş gibi hissediyorum. Oyunun (kızları tavlamak) farkındayım. Sen ve senin gibi alfalar veya taklit mi yapıyonuz bilemem ama verdiğiniz bilgiler sayesinde karakterime karizma kattığımı düşünüyorum. Dostum beni lütfen yadırgama yaşıtlarımla görünüşde anlaşıyor görüksemde onlar bana boş geliyor yani aradığım şey veya beni çağıran şey onlarda değil yada ben manyağım. Kızlarla aram kendime göre iyi TCMA yıl okudum onu okumadan önce ben ben değildim yada ben öyle sanıyorum. Sağolsun o bana çok şey kattı farkındalığım sen ve senin gibi alfalar sayesinde artıyor. Tanrı sizi yaratmış ya ne mutlu bana ve benim gibi kendini bu hayatta arayanlara pes etmeyenlere. Olayın kızlar olduğunu sandığım günlerde oldu fakat olay o değilmiş olay en iyi kendin olabilmekmiş. Tanrı bir oyun yarattı ve bizde içindeyiz sizler sayesinde kurallara hakim olacağıma inanıyorum zaten inanmasam burda ne işim var aq. (Amacım kızlar olmasada dışarıda o kadar güzel hatunlar dururken yanına gidip konuşamamak koyuyor kızında rahatsız olduğunu anlıyorum ve gidiyorum. Saçma çok saçma) burayı niye paranteze aldığımı sorma sadece oku dostum. Bir alfa olduğunu düşünürek içimi döktüm çünkü alfa kural tanımaz kuralları değiştirir kuralları kendisi koyar. Yanılıyorum sanırım. Bak başladım bitmiyor yazı ama nedense gerçek hayatta böyle olmuyor. Tam tersi konuşacak konu bulmakta birazcık sıkıntı çekiyorum kitap oku diceksin. Okumammı dostum okurum. Sorun bilgi kaydetmede değil sorun o gözlere bakınca ne söyleyeceğini bilememekte. Oda senin gibi insan dediğini duyar gibiyim ama Tanrının aynası bu işte bakıyorsun ve kalıyorsun. Şu hayalimdeki üniversiteye geçince ilk işim kendimi her yönden değiştirmek ben kararlıyım o kadar boş hatun varken benim burda boş durmam iyi olmaz hem Tanrıda boş duranları sevmez. (Her alfa amacın kadınlar olmadığını söylesede onları o işe yiten o kadınlardı.) ZAMAN AYIRIP OKUDUYSAN TEŞEKKÜR EDERİM SEVEREK ZEVK ALARAK MAKALELERİNİ OKUYORUM SAĞLICAKLA KAL DOSTUM.

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   yorumunu yüzümde tebessümle okudum yarın yanıtlayacağım bu yorumu düzenlemiş olurum muhtemelen. şimdi uyumam gerekli. gecen güzel olsun seni seviorum

   • UMRUMDA DEĞİL UMRUMDA DEĞİL

    Vay be okuduğuna sevindim Bi sorum var Alfaların illa yönetecek gruplarımı olması lazım illa liderlikmi yalnız alfalar olmaz mı sessiz cool gizemli konuştuğunda kaçamak cevaplar vermek kendini ezdirmemek yetmezmi kadınları yalnızda tavlayamazmıyız.

    • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

     Şuan iş yerindeyim kaçamak cevap veriyorum 🙂 Uzun yorumunu makale eşliğinde yanıtlayacağım. Alfa sürü lideri anlamına gelir. 2 kişi ve üzeri sürü olarak tanımlanır. Bu 2. kişi ister kız olabilir ister erkek. Bulabilirsen bu işlere hevesli birisini çok faydası olur. Çünkü tek başına bu işler gerçekten zor oluyor. Benim en büyük 2. problemim bu mesela. Birincisi para. 2.si hevesli bir arkadaş. Bulabilirsen iyidir

   • Halil Halil

    Lisede her hafta sevgili değiştiren biriyken , şuan lisede ki halimden 10 kat daha bakımlı , giyinmeyi bilen ve tip olarakta cidden ortalamanın bi tık üstüyüm.Gel gelelim çözemediğim olaya.Kızlar için resmen görünmezim.Omuzlarım diktir ve gayet dik bir şekilde yürürüm(genellikle kasıntı ve egoist diyorlar).Bunun başka ne gibi bi sebebi olabilir ?

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   Makale olarak yanıtlayacaktım yorumunu lakin hayal kırıklığına uğradım. Duvara karşı konuşuyormuşum. Ödev verdim kimsenin umurunda olmadı. Bu yüzden özel olarak ilgileneceğim.Dikkat çekmeye çalıştığın için yargılanabilirsin ki sık rastladığım bir durum takmaya değmez, peşin peşin uyarıyorum. 🙂 Umutsuz vaka olmaman güzel işler biraz daha kolaylaşabilir. Bunları bana aktarman emek verip yazman güzel mutlu oldum en azından 🙂 gaymiyim ne 😀 Bilemem, bu oyun camiasında herkes gizli takılmayı tercih ediyor. Benim önerdiğim insanlar gerçek, oyun gerçek. Kanıtlarını googlede bulabilirsin. Ki ben de pek gizli kalmış biri değilim. Kendi fotoğrafımı blogda her hangi bir yazının içine koydum ne üst düzey yakışıklıyım ne çirkinim kendini seven sevimli biriyim 😀 Nickname mi yazarak bile googlede beni kolayca bulabilirsin. Eski facebook paylaşımlarımı twitter hesabım instagram her şeyim meydanda. Sırf merak edip eskiden nasıldı acaba diye araştıranlar için silmiyorum. Önemli de değil zaten geçmişimden ders alıyorum. Ben her gün başka hatunla düşüp kalkan bir erkek değilim, imkan olursa şansımı denerim ama elim pipimde hatun aramam dip bucak. Bakın tcmanın söylediğini yanlış yorumlayabiliyor bir çok insan. Sen farkındasın olayın bu harika. Alfanın amacı kadınlar değildir ama kadınlara düşman olmaz, kadınlardan nefret etmez, kadınlarla anlaşır ve onlarla en çok şansı olan karakterdir alfa. Alfanın kadınlarla işi olmaz düşüncesini kafanızdan atın. Hepimizin olur olmak zorunda doğanın kanunu böyle. Tcma dan etkilendiğin çok açık. Alfa kuralları değiştirir vs. Başkalarının kelimeleriyle değil kendi kelimelerinle konuşmalısın. Rol model alacaksan bu gerçek bir insan olmalı. Barney Stinson mesela Annenizle nasıl tanıştım dizisinde oynuyor. Türkçe alt yazılı oldukça keyifli bir dizi izlersen bağımlılık yaratacaktır. Senin sorununu çözmede yardımcı olacak. Aslında çözüm basit bol bol pratik yapmak, her fırsatta kızlarla konuşmak. Başka çözüm yolu yok maalesef. Onun haricinde önerdiğim diziyi izleyip Barney’i idolün olarak görmeni isterim. Bir iki bölüm izledikten sonra ne demek istediğimi anlayacak ve bana teşekkür edeceksin 🙂 Bir örnek vermiştim bir tıp öğrencisi binlerce kitap okusun o ameliyata girip uygulamazsa öğrendikleri hiçbir işe yaramaz diye. Kesinlikle öyle . Teorik olarak öğrendiklerini uygulamalısın. Hemen başarılı olacaksın demiyorum. Belki binlerce denemeden sonra başarılı olacaksın. Lakin en sonunda olacaksın ve başarıyı bir defa tattığında durmak istemeyeceksin. Hayallerinin olması güzel bir durum keşke benimde güzel bir üniversite için azmim olsaydı. Üniversiteye gitmeden önce bir şeyler tecrübe etmeni öneririm. Bu yazı oldukça iyi değerlendirmelisin. Üniversiteye yeterince hatunla beraber olmamış bir halde gidersen bunun vereceği psikolojik eziklik başarılarını baltalayacaktır. Bu yaz skor yapmalısın. Her şeyi sorabilirsin, seve seve yardımcı olur yanıtlarım elimden geldiğince. Lakin sen zaten kendi yapman gerekenlerin farkında gibisin. İyi gidiyorsun durma devam et…

   • UMRUMDA DEĞİL UMRUMDA DEĞİL

    Tşk.

   • Adémar Adémar

    Ödev mi? Belki yaptığım bir şey olduğu için aklımda kalmamıştır rica etsem?

    • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

     Ödev oyun kitabını 3 ay içinde bitirmekti. Tabi isteyenlere farklı ödevler vereceğim. Özel olarak ödev istiyorsan iletisim@alfaloji.net adresine mail at. Yaza kadar yapman gerekenler hakkında bir şeyler planlayalım.

 2. Adémar Adémar

  Yazılarını okudum. Kaşımın ortasını aldırdım giyimime çeki düzen verdim, güzel sevdiğim bir koku aldım, takı aldım taktım, bu gün de maske aldım. Sadece saçım ile ilgili bir sıkıntım var kendime yakışan saçı nasıl bulabilirim bilmiyorum berbere gittim fakay içime sinmedi önerin var mı?

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   Ben ilk saç stilimi şuanki şekline getirmek için yıllarca gittiğim berberi bırakıp bulunduğum yerin en kaliteli kuaförüne gidip kestirmiştim. Amacım yakışan stili keşfetmekti. Sonradan gittiğim berberlere tarif ediyorum onlar kesiyor. Deneme yanılma yoluyla da keşfedebilirsin. Ayrıca yeni bi stil denediğin ve alışılmışın dışında olduğu için garip gelmiş olabilir. Biraz uzamasını bekle fark olacaktır.

 3. Adémar Adémar

  Bir şey daha eklemek istedim oyun adlı kitapta mysterım kullandığı ellerim nasıl taktiğini denedim. Red edildim, kırılmadım değil fakat ilk red yememdi mutlu da oldum

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   Oyun kitabını önerme sebebim heves oluşması içindi oyun her yerde aynıdır. Yabancıların oyunu genelde barlarda geçiyor Türkiyede pek mümkün değil birebir o oyun kitabını yaşamaya çalışırsan zarar görürsün. Ama tecrübe iyidir tebrik ederim cesaretinden ötürü

 4. Adémar Adémar

  Nerede kaldı yeni yazı godles bey heyecan ile bekliyorum

 5. Ahmet Ahmet

  Kimse kendini kandırmasın beyler. Yok spor yapayım yok kitap okuyayım yok şu yok bu. Yakışıklı değilsiniz yalnızsınız bu kadar basit …

 6. Yaprak Yaprak

  Çok güzel bir makale tebrik ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir