• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

2 yılımı boşa harcadım, sporu bırakmayı düşünüyorum.

Don Draper

Üye
2 yıldır ağırlık çalışıyorum. Başladığımda 3 ay belediyenin salonuna gitmiştim her alet vardı iyi gelişiyordum. Sonra minibüse binmek zor geldiğinden bıraktım. Arada sitenin salonuna gitmeye başladım. Haftada 1 2 gün gidiyordum ama yeteri kadar alet yok burada. En ağır dambıl 10kg. 2 yıldır kendimi boşu boşuna yordum. Spor olsun diye gidiyordum ama gelişme olmadı. Yaş oldu 23, sanırım bırakacağım tamamen. Zaten adam akıllı vücut yapana kadar çoktan okulu bitirmiş büromu açmış olurum. Giden vaktime de acıyorum. Hayvan gibi kassam şimdiye baya kız tavlardım.

Vücudum bu: https://i.hizliresim.com/r0RN9m.jpg

Stanford

Üye
Vücudun çokta kötü değil öyle. Kilo alman lazım senin. Kas çalışırken alabileceğin kas kütlesi sınırlı diye biliyorum. Yani aldığın kas ilk sene 4 iken ikinci sene 4 alamazsın. Hiçbir şey bence diğerinden önemli değil. Sonucunda burada kendini geliştirme amacında bir şeyler yapmışsın bir şey kaybettiğini düşümüyorum

Don Draper

Üye
Vücudun çokta kötü değil öyle. Kilo alman lazım senin. Kas çalışırken alabileceğin kas kütlesi sınırlı diye biliyorum. Yani aldığın kas ilk sene 4 iken ikinci sene 4 alamazsın. Hiçbir şey bence diğerinden önemli değil. Sonucunda burada kendini geliştirme amacında bir şeyler yapmışsın bir şey kaybettiğini düşümüyorum
Çok da kötü değio öyle ne demek hocam yani yapmasaydın da olur demek sanırım :D boy 180 kilo 68. Skinny fat yapıda olduğum için geçen yazı göbeği eritmekle harcadım bir ara biraya gömülmüştüm çünkü. Genetiğim kötü. Bir de sanırım 2 yıl ağırlık çalıştım ya bir anlamda eksiye düştüm. Vücut alıştı artık, yeni başlayan biri 6 ayda aynı çalışsak aynı beslensek benden daha iyi vücut yapmış olur. Bir de zamanımı boşa harcadım. 2 yılda harika vücut yapılırdı. Üzülüp duruyorum buna. Harika vücutla harika özgüvenim olurdu. Tavlayamadığım kız kalmazdı.

Maça As

Üye
Kanka bir kere şu kız tavlama olayını rafa kaldıralım. Spor motivasyonsuz bir şekilde çekilemez bir hale gelir, senin de motivasyon konusunda problemin var ki minibüse binmeye dahi üşenmişsin. İlk olarak bunu çözseydin ağırlığını yükseltebilecek, beraberinde kas gelişimini de arttırıcaktın. İkinci olarak da vücut geliştirmeyi ne kadar ciddi yapıyordun bilemem ama bu spor programsız yapılmıyor. Profesyonel ya da eğitimli bir kişiden beslenme-antreman programı alman, bunun üzerinde sıkıca çalışman gerekirdi.

Geçmiş zaman adına konuştum çünkü seni bezmiş gördüm, hiç bir şey için geç değil, dediklerimi uygulamaya koyarsan gerçek gelişimi görüceksindir. (y)

Don Draper

Üye
Kanka bir kere şu kız tavlama olayını rafa kaldıralım. Spor motivasyonsuz bir şekilde çekilemez bir hale gelir, senin de motivasyon konusunda problemin var ki minibüse binmeye dahi üşenmişsin. İlk olarak bunu çözseydin ağırlığını yükseltebilecek, beraberinde kas gelişimini de arttırıcaktın. İkinci olarak da vücut geliştirmeyi ne kadar ciddi yapıyordun bilemem ama bu spor programsız yapılmıyor. Profesyonel ya da eğitimli bir kişiden beslenme-antreman programı alman, bunun üzerinde sıkıca çalışman gerekirdi.

Geçmiş zaman adına konuştum çünkü seni bezmiş gördüm, hiç bir şey için geç değil, dediklerimi uygulamaya koyarsan gerçek gelişimi görüceksindir. (y)
Hocam peki bu vücutla bir kızla flört, sevgili falan durumunda olsak arkadaşlarına överken “vücudu da fena değil” falan demez mi?

En zor kas yapan vucut tipin var baya yemen lazim yumurta yulaf vs ve kilo aldiran protein tozu kullanman ve en onemlisi pirinc bulgue pilavi yemen lazim boylelikle kilo alirsin :))

Gökhan

Üye
Reis, vücudu sadece kız içim yapıyorsan sana kezbanlardan kimse bakmaz. Kızlara muhtaç mısın sen? Kız tavlamak için vücut geliştirmeye gidiyorsan parana, zamanına ve eforuna yazık. Bırakmak doğru karar. Hayır ben kendim için gidiyorum diyorsan (ki kendin için gitsen minibüse binmeye üşenmezdin) bırakma. Forumda gezerken başka yazılarına da baktım. Tamamen kızlar üzerine yapıyorsun. Böyle yaparsan kezbanları tavlarsın, tavladığın kezbanlar da 2 3 haftaya gider. Sen kendine, hayatına bak; kızlar zaten gelir. Ezik psikolojisinden çık, Neil Strauss'un Oyun kitabını oku ve adamın tipine bak kısa, kel, koca burunlu bir şey. Göze hoş gelmeyen bir tipi var.Mantığa göre adamın kızlarla şansı yok ama adam hayal edebileceğinden fazla kızla birlikte olmuş. Ezik psikolojisinden çık acilen. Ezik psikolojisinden çıkmazsan ve hayatını kendin için yaşamaya başlamazsan bu forum sana yarar değil zarar verir. Onlarca başarılı saha raporunu göre göre (ki tek amacın yazdığın yazılara göre kızlar) bu forumu bulmadan önceki halinden kötü olur.
Not olarak; kesinlikle seni ezmek için yazmadım. Sadece biraz sert yazdım ki hafif bir tokat olsun da kendine gel.

Metafor

Üye
Bro gelişememe sebebin plansızlık ve düzensizlikten kaynaklanıyor. Öncelikle bu konuda iyice araştırma yapmanı öneririm. Kaynak tavsiyesi istersen şiddetle ağırsağlam öneririm. Spor hakkında sağlam bir araştırma yapmadığın dumbbel'ları bahane etmenden belli oluyor. Dumbbel'lar genellikle asistan (destekleyici) egzersiz olarak kullanılır. Asıl egzersizler genellikle barla yapılan squat, bench press, omuz press, deadlift, row gibi hareketlerdir.10 kilo dumbbel evet az ama kol hareketleri (bazı asistan egzersizler) için yeterli olacağına inanıyorum. Zaten seviyeni yükseltirsen muhtemelen kaliteli bir salona gitmeyi planlayacak ya da evinde spor salonu açacaksın. 2 yılda planlı çalışmayla evet çok iyi yol katedilebilirdi. Ama pişmanlık hiçbir şeyi çözmediği gibi her şeyi daha kötü hale getiriyor. Vücut yapmanın yaşı yok. Karşı cinsin ilgisini çekmek bu sporun en basit faydaları arasında. Bu sadece buzdağının görünen yüzü...

Don Draper

Üye
Bro gelişememe sebebin plansızlık ve düzensizlikten kaynaklanıyor. Öncelikle bu konuda iyice araştırma yapmanı öneririm. Kaynak tavsiyesi istersen şiddetle ağırsağlam öneririm. Spor hakkında sağlam bir araştırma yapmadığın dumbbel'ları bahane etmenden belli oluyor. Dumbbel'lar genellikle asistan (destekleyici) egzersiz olarak kullanılır. Asıl egzersizler genellikle barla yapılan squat, bench press, omuz press, deadlift, row gibi hareketlerdir.10 kilo dumbbel evet az ama kol hareketleri (bazı asistan egzersizler) için yeterli olacağına inanıyorum. Zaten seviyeni yükseltirsen muhtemelen kaliteli bir salona gitmeyi planlayacak ya da evinde spor salonu açacaksın. 2 yılda planlı çalışmayla evet çok iyi yol katedilebilirdi. Ama pişmanlık hiçbir şeyi çözmediği gibi her şeyi daha kötü hale getiriyor. Vücut yapmanın yaşı yok. Karşı cinsin ilgisini çekmek bu sporun en basit faydaları arasında. Bu sadece buzdağının görünen yüzü...
3 ayda kaliteli bir salonda ne kadar gelişebilirim ortalama? Ünlü simalardan örnek verirsek?

Maça As

Üye
Hocam peki bu vücutla bir kızla flört, sevgili falan durumunda olsak arkadaşlarına överken “vücudu da fena değil” falan demez mi?
Tabi ki der ama sen bu sporu sadece adının yukarıdaki cümlede geçmesi için mi yapacaksın? Bunun içinse emin ol bu acılara değmez, zaten yaptığın iş de sana hamallık gibi gelir/zamanını daha iyi değerlendirebilirsin. Bu spor her şeyin sonunda seni 50 yaşında dahi dinç bırakacak bir fırsatken sakın küçük düşünme, kıçın yırtılsada o sporu aynada kendini izlemek için yap : D