• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

2019'da Okuduğumuz En İyi Kitaplar

theyusuf_

Üye
2019 yılında okuyup da en beğendiğimiz kitapları yazalım ki hem öneri yapalım hem de kendimizi değerlendirelim

Bu sene istediğim kadar okuyamadım ama yine de iyi ki okumuşum dediğim birkaç kitabı yazmak istiyorum

Sapiens
Bu kitabı okumayan kalmadı herhalde. Altı çizilmesi gerekilen, ufuk açıcı bir kitap. İlk insanlardan bu yana sosyo-ekonomik, biyolojik, toplumsal olarak değişen insanları anlatıyor

Sefiller
Yaklaşık 1800 sayfa idi (belki de daha fazladır). Kurgusu, tasvirleri, betimlemesi olsun gerekse de geçtiği dönemi çok iyi yansıtan bir şah eser. Romantik eserlere ve klasiklere ilginiz varsa hemen okuyun derim. Kitap hem dönemin Fransa'sını iyi anlatmış hem de hikaye olağanüstü. Yer yer duygulanacağınız bir kitap olabilir

İlahi Komedya
Yanılmıyorsam dünyanın en uzun şiir kitabı. Dante, Cehennem, Araf ve Cennet'e yaptığı hayali yolculuğu harika bir biçimde anlatıyor. Yunan mitolojisi, Latin tarihi, Hristiyanlık tarihi vs. gibi konulara da değinip, felsefe,, siyaset, geometri ve aşk konusunda da oldukça iyi.

Bu ağır bir kitap, nasıl anlatacağımı pek bilmiyorum, üzgünüm.

Masumiyet Müzesi
Buna yeni başladım aslında ama önermek istiyorum. Şimdiden çok hoşuma gitti. Dönemin Türkiye'sini, insanlarını da iyi bir biçimde ele alan bir roman. Baş kahramanın nişanlısını akrabası ile aldatmasıyla başlıyor

Bunun dışında iki Dan Brown romanı, başka romanlar, kitaplar da okudum ama iyi ki okumuşum dediğim dört kitabı yazdım

Sıra sizde!

edit: düzeltme

Son düzenleme:

zilopala

Üye
1.TOLSTOY-İTİRAFLARIM (ağır bir kitap)
2.JAMES WOOD-KURMACA NASIL İŞLER
3.ESTHER VILAR- KÖLELİĞİN MUTLULUĞU
4.JOE NAVARRO- BEDEN DİLİ

Helazimus

Üye
Genelde kişisel gelişim kitapları okurum. Aklımda kalanlardan birkaç tane söyliyim;

Bakış açımı ve kendimi değiştirmeme yardımcı olan neil strauss'un "oyun" kitabı tabiki en başta.

Joe Navarro'nun "beden dili" ismindeki kitabı insanları daha iyi analiz etmemi sağladı tavsiye ederim.

Dale carniege "dost kazanma ve insanları etkileme sanatı" kitabı işimize yarayabilecek şeyler söylüyor. En sonda evlilikte mutlu olmak için tavsiyeleri var o kısmı okumasanız da olur.

Muhtemelen okumuşsunuzdur ama alfaloji kütüphanesinden "playboy okulu-kız tavlama" ve "çarpıcı etki" kitapları da burda öğrendilerimizin kitaplaşmış hali. İşinize yarayan şeyler bulabilirsiniz.

Bir de adını unuttum sanırım erkek tavlama kılavuzu gibi bir şeydi. Yazan kadın erkekleri s*x ve yemekten başka birşey yapmayan canlılar olarak görüyor ve baya hakaretler yağdırıyor. Ama sakince okuyup bakış açısını anlamaya çalışmanız halinde işinize yarayabilir.

Aklıma gelirse güncellerim. Şuan okuduğum kitaplardan da bahsediyim. Manipülasyonu, nlp yi öğrenmek için Kevin Hogan'ın "gizli ikna taktikleri" ve "konuşarak ikna psikolojisi" kitaplarını okuyorum. Bahsettiğim tüm kitaplar pdf olarak internette var. İndirip okuyabilirsiniz.

theyusuf_

Üye
Genelde kişisel gelişim kitapları okurum. Aklımda kalanlardan birkaç tane söyliyim;

Bakış açımı ve kendimi değiştirmeme yardımcı olan neil strauss'un "oyun" kitabı tabiki en başta.

Joe Navarro'nun "beden dili" ismindeki kitabı insanları daha iyi analiz etmemi sağladı tavsiye ederim.

Dale carniege "dost kazanma ve insanları etkileme sanatı" kitabı işimize yarayabilecek şeyler söylüyor. En sonda evlilikte mutlu olmak için tavsiyeleri var o kısmı okumasanız da olur.

Muhtemelen okumuşsunuzdur ama alfaloji kütüphanesinden "playboy okulu-kız tavlama" ve "çarpıcı etki" kitapları da burda öğrendilerimizin kitaplaşmış hali. İşinize yarayan şeyler bulabilirsiniz.

Bir de adını unuttum sanırım erkek tavlama kılavuzu gibi bir şeydi. Yazan kadın erkekleri s*x ve yemekten başka birşey yapmayan canlılar olarak görüyor ve baya hakaretler yağdırıyor. Ama sakince okuyup bakış açısını anlamaya çalışmanız halinde işinize yarayabilir.

Aklıma gelirse güncellerim. Şuan okuduğum kitaplardan da bahsediyim. Manipülasyonu, nlp yi öğrenmek için Kevin Hogan'ın "gizli ikna taktikleri" ve "konuşarak ikna psikolojisi" kitaplarını okuyorum. Bahsettiğim tüm kitaplar pdf olarak internette var. İndirip okuyabilirsiniz.
Hep bu tür kitaplar mı okurdun? Gelecekte daha edebi değeri yüksek olan şeyler okumayı düşünüyor musun? Şuan okuduğun o kitaplara sözüm yok ama kişisel gelişim kitapları okumak da bir yere kadar tabii

Bozo

Üye
Ölü Ozanlar Derneği - Filmin kitap versiyonu etkileyici bir eser olduğu için okudum.
1984 - Distopya türünde sürükleyici bir kitaptı. düşünmeden itiaat eden toplumdan birisinin olanları sorgulaması üzerine başına gelenleri anlatıyor kısacası.
Görülmeyen Ordular - Gerilla harbine ilginiz varsa okuyabilirsiniz haşmetli bir kitap olmasına rağmen sıkılmadan okudum.
Kendime Düşünceler - Stoacılık ile alakalı güzel bir kitap bakış açımı değiştirdiğini söyleyebilirim.
Tongue Fu - İletişim kurarken nasıl olmamız gerektiği üzerine yazılmış bir kitap

Helazimus

Üye
Hep bu tür kitaplar mı okurdun? Gelecekte daha edebi değeri yüksek olan şeyler okumayı düşünüyor musun? Şuan okuduğun o kitaplara sözüm yok ama kişisel gelişim kitapları okumak da bir yere kadar tabii
Belki yanlış düşünüyorum ama edebi kitapların çok bi getirisi yok bence. Kelime haznen genişler, genel kültürün artar falan ama bence bi kişisel gelişim kitabı insana çok daha fazla şey katabilir. Ama kişisel gelişim kitaplarının yeterli bir kısmını okuduktan sonra edebi eserler de okuyabilirim tabi ki.

theyusuf_

Üye
Belki yanlış düşünüyorum ama edebi kitapların çok bi getirisi yok bence. Kelime haznen genişler, genel kültürün artar falan ama bence bi kişisel gelişim kitabı insana çok daha fazla şey katabilir. Ama kişisel gelişim kitaplarının yeterli bir kısmını okuduktan sonra edebi eserler de okuyabilirim tabi ki.
Einstein, Dostoyevski bana bir bilim adamından daha çok şey kattı minvalinde şeyler söylemiş.
Ne tür romanlar okuduğuna bağlı. Kitapların sadece hayatına etki etmesine bakma derim. Genel kültür de katabilir. Hem eğlence ürünü de sayılırlar, seni harika bir dünyaya çekebilir.

Sefiller romanından örnek vermek gerekirse, hem dönemim Fransa'sından hem de bazı fikirlerden bahsediyor. İçindeki dünya ap ayrı zaten

Sürekli kişisel gelişim romanları okumak da bir yere kadar etkili olur. Bir noktadan sonra tüm kitaplar birbirini tekrar ediyor ve saçma gelmeye başlıyor

alfaet

Üye
Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
Beden Dili: Eski FBI
Beden Dili Kutsal Kitabı
Beden Dili: Mimik ve Hareketlerin Ardındaki Gizli Anlam
BAŞTAN ÇIKARMA SANATI

Helazimus

Üye
Einstein, Dostoyevski bana bir bilim adamından daha çok şey kattı minvalinde şeyler söylemiş.
Ne tür romanlar okuduğuna bağlı. Kitapların sadece hayatına etki etmesine bakma derim. Genel kültür de katabilir. Hem eğlence ürünü de sayılırlar, seni harika bir dünyaya çekebilir.

Sefiller romanından örnek vermek gerekirse, hem dönemim Fransa'sından hem de bazı fikirlerden bahsediyor. İçindeki dünya ap ayrı zaten

Sürekli kişisel gelişim romanları okumak da bir yere kadar etkili olur. Bir noktadan sonra tüm kitaplar birbirini tekrar ediyor ve saçma gelmeye başlıyor
Telefonumda birkaç kişisel gelişim pdfi var. Onlar bittikten sonra dediğini değerlendiricem. Muhtemelen edebi birkaç eser okuyabilirim. Faydası olursa edebi eser okumaya devam etmemem için bir sebep yok tabi :)