• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

30 dakikadır düşündügüm konu

Ustalık gerektiren kafaya takmama kitabında bir şey keşfettim.Kitapta ne keşfettiğimi tam açıklayamıyorum ama örnekle açıklamaya çalişayım.Sen kendine sürekli "Ben liderim,"Ben başarılıyım","Ben karizmayım" Tarzı olumlamalarım sağlıksız olduğunu söylüyor.Ben şu sonucu çıkardım burdan kendimize böyle olumlamalar yapmak yerine şu şekilde yapmalıyız "Ben lider olmak için elimden geleni yapıyorum","Ben başarılı olmak için sürekli çalışırım"Tarzı telkinleri kendimize vermeliyiz.Sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum.

Bu olay senin tamamen ak tassagina bagli hangisiyle kendini lider hissediyorsan onu kullan. Ben liderim beni duz duvara tirmandirirken senin ufakligi kaldirmayabilir

Bu olay senin tamamen ak tassagina bagli hangisiyle kendini lider hissediyorsan onu kullan. Ben liderim beni duz duvara tirmandirirken senin ufakligi kaldirmayabilir
Hayır kardeşim sen yanliş anladın.Sen kendine ben liderim diyerek anlık gaz verdin sonra lider olmak için hiçbir sey yapmadın.Ama ben lider olmaya çalisiyorum diyerek ögrenebilirsin liderliği

Hayır kardeşim sen yanliş anladın.Sen kendine ben liderim diyerek anlık gaz verdin sonra lider olmak için hiçbir sey yapmadın.Ama ben lider olmaya çalisiyorum diyerek ögrenebilirsin liderliği
ben liderim dediginde de yaptigin her iste o mesaj kafanda olur sen calisirken ben kendime liderim diyip o isi yaparken lider konumunda olurum. o zaman sen hayatinda hic lider olamayacaksin dostum uzgunum

Ben çalışkanım dersen kendini çalışmak zorunda hissedersin. Ben akıllıyım dersen bir şeyi bilemediğin zaman öğrenmeye çalışırsın. Ben yakışıklıyım dersen kendini yakışıklı hissedersin ve sosyal ilişkilerini olumlu etkiler. Bak mankenlere yakışıklılar ama bakım yapmayı bırakmıyorlar, sen de bırakmazsın. Çünkü yakışıklısın ama bakım yaparak daha da ilgi çekici olacağını biliyorsun.