• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

4 saatlik Arapça izlenimim

Bugün Arapça'dan özel ders almaya başladım. Amerika dönüşü izmirde devam edeceğim Arapçaya... Tabi yurtdışında iken de özel ders almayı düşünüyorum.

İlk izlenimim, abartıldığı kadar zor bir dil değil, öğrenmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Benim Arapçayı öğrenme isteğim, Kuranı kerim ve dinin ana kaynaklarına ulaşma hevesim sebebiyle. Püf noktalara ulaştıkça paylaşmaya çalışacağım

okyanus

My Revolution
Fahri Üye
Bugün Arapça'dan özel ders almaya başladım. Amerika dönüşü izmirde devam edeceğim Arapçaya... Tabi yurtdışında iken de özel ders almayı düşünüyorum.

İlk izlenimim, abartıldığı kadar zor bir dil değil, öğrenmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Benim Arapçayı öğrenme isteğim, Kuranı kerim ve dinin ana kaynaklarına ulaşma hevesim sebebiyle. Püf noktalara ulaştıkça paylaşmaya çalışacağım
İzmirden... 'i keşfedin bu adam boş birisi değil, Başarılar dostum izindeyizz :)

TeamStar

Üye
Izmirden forumumuzun harbi kalifiyeli elemanlarindan. Takip edin cevaplarina dkkkat edin okuyun.

Kuran evrensel bir kitleye hitap etseydi zaten tum dillerde indirilirdi yani arapca bilenlere indirilmis bu kuran senin de kurani anlamak icin arapca ogrenmek yerine gunumuzun gelismis teknolojisi sayesinde kendi dilinde cevirisine bakabikir ve anlayabilirsin. Kuran apacik indirikdigini beyan eder eger apaciksa zaten anlaman lazimdi.
Bence boyle sacmaliklar ogrenecegine ingilizce ogren ingilizce biliyorsan fransizca ogren almanca ogren yani sana dogru bilgi saglayacak kaynaklari ureten dilleri ogren boylece bu bilgileri ogrenerek hayatina daha guzel sekil verebilirsin.