• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

.

Kasrqaa

Fahri Üye
Herkes aynı şartlarda doğmuyor bu yüzden kıyaslıyacak bir kişi görmek istiyorsan dünkü halinle bugünunü kıyasla. Dunkü halinden iyiysen zaten fazlasıyla iyisin.

Temel problemin kızları kendinden üstün görmen. Başka erkeklerle görüşmesini neden kıskanasın ki zaten o kız sana ait değildi.

Herkes aynı şartlarda doğmuyor bu yüzden kıyaslıyacak bir kişi görmek istiyorsan dünkü halinle bugünunü kıyasla. Dunkü halinden iyiysen zaten fazlasıyla iyisin.

Temel problemin kızları kendinden üstün görmen. Başka erkeklerle görüşmesini neden kıskanasın ki zaten o kız sana ait değildi.
teşekkür ederim dostum.

Wonn

Üye
Sana ne oluyorsa fazla düşünmekten oluyor . Fazla düşünmek ruhu öldürür seni de yorar . Kıskançlıkların tamamı kendine güvensizlik ve kendini sevmemekten kaynaklı. Akışına bırakmayı öğrenmelisin . Kızla takıl , arkadaşınla konuşsun sende uyum sağla bunlarda problem yok kendinde söylemişsin . Zaten birisi bir yanlış yaparsa bundan haberin olur ona göre tavır koyarsın . Ben 2 sene yanımda sarışın yeşil gözlü ev arkadaşımla yaşadım . Çocuğu görenin dibi düşerdi kaslı falandı da . Arada bir onun altında ezilir gibi olurdum . Sonra dedim ben ne yapıyorum amk bu çocuğa kardeşim demişim aynı tabaktan çorba içiyoruz . Çocuğunda bana bir yanlışı olmamış . Bu çocuğa 5 kız geliyorsa bana 1 düşüyor ( hatta onunda çok ekmeğini yedim ) . Bir gün kız arkadaşımla konuşurken esmer erkeklerden hoşlandığını hatta sarışınların erkeksi gelmediğinden falan bahsetti . Demem o ki herkesin bir alıcısı oluyor altında ezilmeni gerektirecek bir durum yok .

İnsanların yanında etkisiz kalma konusuna gelirsek dediğin gibi çocukluğundan itibaren insanlarla iletişim halinde olanlar daha hoşsohbetler . Sosyal zeka deniyor buna . Sen ben gibi evde bilgisayar başında büyümüş olanlarda durum daha zor çünkü sosyal zekanı geliştirmemişsin . Mümkün olduğunca çok insanla tanışıp hepsinden bir şeyler kapacaksın ancak bu şekilde düzeliyor . Ben 18 yaşında evden çıktığımda 2 kelimeyi bir araya getiremiyordum . Şu an çok daha iyiyim ve daha iyi olacağım . Kafana takmak yerine değiştirmeye çalış nacizane tavsiyem .

Metafor

Üye
Joker'in çok sevdiğim bir sözü vardır: Özgüven her şey, imaj hiçbir şey.

İstediğin kadar saçmala, piçlik yap, insanlar salak olduğunu bile düşünsünler, sorun değil. Eğer kendine güveniyorsan ve diğerlerinin düşünceleri seni etkilemiyorsa imajının hiçbir önemi yok. Zaten asıl imajı bu şekilde yaratıyorsun. Eğer özsaygın yüksekse insanlar sana seni ezecek şekilde gülemez. Daha çok bir stand up'çıya güldükleri gibi gülerler. Bir Alfa erkeği düşün. Eğlenceli bir tarafı var ve bazen saçmalıyor, insanları güldürüyor vs. "İnsanlar onunla samimiyet kuruyor, onunla dalga geçmiyor." Samimiyetlerinden gülüp laf atıyorlar. Aynı şeyi bir beta yapsa insanlar onunla dalga geçerdi. Onu küçümsedikleri için gülerlerdi, eğlendikleri için değil. Yeri geldi mi ciddi olmayı ve kendini ezdirmemeyi bilmelisin. Gerekirse sözlü ya da fiziksel tehditle insanların sana olan saygısını korumalısın. Olay palyaço olmak ya da insanları eğlendirmek arasındaki ince çizgide bitiyor...

Metafor

Üye
Joker'in çok sevdiğim bir sözü vardır: Özgüven her şey, imaj hiçbir şey.

İstediğin kadar saçmala, piçlik yap, insanlar salak olduğunu bile düşünsünler, sorun değil. Eğer kendine güveniyorsan ve diğerlerinin düşünceleri seni etkilemiyorsa imajının hiçbir önemi yok. Zaten asıl imajı bu şekilde yaratıyorsun. Eğer özsaygın yüksekse insanlar sana seni ezecek şekilde gülemez. Daha çok bir stand up'çıya güldükleri gibi gülerler. Bir Alfa düşün. Eğlenceli bir tarafı var ve bazen saçmalıyor, insanları güldürüyor vs. "İnsanlar onunla samimiyet kuruyor, onunla dalga geçmiyor." Samimiyetlerinden gülüp laf atıyorlar. Aynı şeyi bir beta yapsa insanlar onunla dalga geçerdi. Onu küçümsedikleri için gülerlerdi, eğlendikleri için değil. Yeri geldi mi ciddi olmayı ve kendini ezdirmemeyi bilmelisin. Gerekirse sözlü ya da fiziksel tehditle insanların sana olan saygısını korumalısın. Olay palyaço olmak ya da insanları eğlendirmek arasındaki ince çizgide bitiyor...