Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

49. Yasa

Günümüz acımasız ve rekabetçi dünyasında bir insana rehber olabilecek çok önemli iki eser vardır:

1. Iktidarın 48 yasası
2. Iktidarın 50. Yasası

Peki 49. Yasa nedir hiç düşündünüz mü?

Greene neden bu yasayı yazmamıştır?

49. Yasa aslında mevcuttur ve en önemli yasadır. Greene'nin bu yasadan bahsetmemesi yasanın özüne de gayet uyar:

49. Yasa: GÜÇ YASALARI HAKKINDA KONUŞMAYIN

Insanlara yasalardan bahsederek onların eline koz verirsiniz. Bunun yanında insanlar size kin beslerler. Düşünün bir kere. Siz gidip çok güvendiğiniz bir dostunuza veya hiç tanımadığınız bir insana:''14. Yasa: Dost gibi görünün, casus gibi çalışın.'' veya ''33.yasa: Herkesin zayıf noktasini keşfedin'' Yasasından sırf belki o kişi de bilgilenmesi için yani iyiniyetle bahsetseniz bile o kişi sizi sinsi biri gibi görür ve kazandığınız tek şey başka bir rakip olur.

Yasalardan bahsetmek yasaların uygulanmasını imkansız hale getirir. Zira bu durumda insanlar sizin saldırılarınıza hazır olur.

Velhasıl kelam siz siz olun yasalardan bahsetmeyin. Yardım edeyim derken size düşman gözüyle bakmalarına sebep olursunuz. Bunun yanında bu kadar önemli bilgilere ulaşmak çaba ve azim gerektirir. Ama öyle çok büyük bir azim ve çaba değil. Yapılması gereken şey her gün girilen saçma sapan internet sayfaları yerine arama çubuğuna kişisel gelişim kitapları yazmak ve aramak. Hazırcı olmayın, hazırcılığa teşvik etmeyin.

Son düzenleme:
Aklıma Dövüş Kulübü kuralı geldi.Kitabı duymayan okumayan kaldı mı ki 49.kuralın bir büyüsü kalmadı 😂

Aklıma Dövüş Kulübü kuralı geldi.Kitabı duymayan okumayan kaldı mı ki 49.kuralın bir büyüsü kalmadı 😂
Kitabı herkes okumuş olsa dahi( ki böyle bir şey yok) yasaların tümü yine de geçerlidir. Sen gidip insanlar zaten yasaları biliyor diye bunlari anlatmaya kalkışırsan harcanırsın

Kitabın videoları mevcut milyonların izlediği doğru anlatarak zamanımı harcamam :)

50.yasanın pdfsini bulamadım. 50. Yasanın mantığı ne?(güç sahibi olmanın 48 yasasını okudum)

50.yasanın pdfsini bulamadım. 50. Yasanın mantığı ne?(güç sahibi olmanın 48 yasasını okudum)
50. Yasa korkusuz olmaktır

Kitap 50. Cent'in hayatından esinlenerek yazılmıştır.

Kitap 10 bölümden olusmakta:
1. Korkusuz olun
2. Gerçekci olun
3. Otorite sahibi olun
4. Olumsuzlukları fırsata çevirin
5.deneyimlerden yararlanın
6.girişken olun
7. Iliskilerinizi sıkı tutun
8.kararlı olun
9. Kendinize inanın
10. Ölümden korkmayin

Iktidarın 50. Yasası belli bir öncüle dayanıyor: gerçekten kontrol altına alabileceğimiz tek şeyin, çevremizde olup bitene tepki verdiğimiz kafa yapımız olduğunu belirtmektedir. Eğer kaygılarımızı yenebilir, yaşama karşı korkusuz bir duruş sergileyebilirsek, koşullar altındaki denetimimiz tuhaf ve şaşırtıcı bir biçimde genişleyecektir. Yaşamlarında 50. Yasayı uygulayanlar üstün cesaret,alışılmışın dışına çıkmak, akıcılık ve acelecilik gibi belirli nitelikleri paylaşırlar ve bu nitelikler, o kişilere koşulları şekillendirme yeteneği verir(kitaptan alinti).

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8