5 Aylık emek ve azim

Emircny

Üye
Herkese iyi geceler diliyorum öncelikle. Bugün bir sorudan daha çok nasıl kendi yolumda attığım küçük ama benim için büyük adımları anlatmak istiyorum. Forumla tanışalı kısa bir süre oldu fakat bu ortamın samimiliği,yardımseverlik,dayanışma ve benim gibi aynı amaç doğrultusunda olan insanları görmek buraya beni kısa sürede alıştırdı.(Çok laf kalabalığı yaptım,konuma geçeyim :))

5 Aylık bir sürede tam olarak 40 kilo vermiş bulunmaktayım. Ne yaptım,nasıl yaptım bunun için bilgi vermek istiyorum
17 yaşımda 118 kilo oldum(boy 188) değişim vakti gelmişti. İlk olarak internetten bazal metabolizma hızımı hesaplayarak başladım işe ve mutfak tartısı edindim. Burasını herkese tavsiye edemem sonuçta herkesin bünyesi farklı ketojenik diyet uyguladım bu diyetin amacı karbonhidratları hayattan çıkartıp eksiği yağ ile kapatmak oluyor bazal metabolizmam 2400 kcal çıktı. Başlarda diyete hazırlık için 300 kalori kestim 2000-2100 kcal civarında sporsuz 5 kilo verdim sonra ise kalorileri daha da detaylı olarak saymaya başladım. Kahvaltı ve öğlen yemeği yemek yasaktı bana aralıklı oruç şeklinde uyguladım diyetimi. İlk 1 ay verilen 5 kilonun ardından 2 haftada 1 karbonhidrat yüklemesi yaptım(kalorileri o günlerde 2800'e çektim) ve vücut geliştirme işine başladım. Ağırlıkların artması ve diyetin devamı için kalorileri 2600 civarına sabitledim(haftada 1 gün 2900 ve 2300 kalori aldım vücudu şaşırtmak amacıyla) başlangıç yağ oranım %28 şu an ise %17'ye gelmiş bulınmaktayım. Pişman olduğum tek şey:Daha önce aldığım o kadar kilonun sebebi. Kısa kesmek gerekirse siz siz olun ruhsal gelişim ile fiziksel gelişimi aynı ray üzerinde götürün. Başka diyetler ile de ilgilendim. 5 aylık sert bir süreçte kas kaybı fazla yaşamadım aksine kondisyonum ve genel vücut şeklim daha da düzeldi. Umarım az da olsa birilerini harekete geçiricek bir yazı olmuştur. Hala da diyetteyim şunu yaparsan iyi olur dediğiniz şeyleri de bekliyorum iyi forumlar. :)