Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

5 Soru 5 Yanlış Cevap Oyunu

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
5 Soru 5 Yanlış Cevap Oyunu

Selam beyler. Bugün basit ama etkili başka bir oyunla daha karşınızdayım. Bu oyun bir çoğunuzun bildiği bir oyun ama bilmeyenler için yazıyorum. Etkileme oyunları sayesinde karşımızdaki insanı kendimize hayran bırakabiliriz. Küçük şovlar ile açılış yapmaktan kimseye zarar gelmez öyle değil mi? :) Mystery ve Barney Stinson gibi olmak vardı ama ne yapalım bizde bunlarla idare edeceğiz artık.

Oyun ve kuralları basit arkadaşlar. Karşınızdaki kişiye 5 soru soruyorsunuz ve 5 yanlış cevap vermesini istiyorsunuz. Doğru cevap verirse siz kazanıyorsunuz. 5 sorunun tamamına yanlış cevap verirse siz kaybediyorsunuz. Ucuna ödül veya ceza koyarak işi kızıştırabilirsiniz.

Senaryo şu şekilde olabilir.

+ Selam. Basit bir oyun ile kahve kazanmak ister misin?
- Evet, Bilmem ki vs. (Hayır demediği sürece sıkıntı yok.)
+ Oyunun kuralı çok basit. Tek yapman gereken benim soracağım 5 soruya da yanlış cevap vermen. Lakin öyle cevaplar ver ki ben yanlış cevap verdiğini anlayabileyim.
- Anlaştık, tamam
+ Adın ne?
- Mahmut
+ Kaç yaşındasın?
- 98
+ Boyun kaç?
- 20cm ( Kısa bir boy söylerse neg atabilirsiniz. "Ben kazandım doğruyu söyledin yanlış cevap vermen gerekti." diyebilirsiniz.) Uzun bir boy söylerse durup düşünür gibi yapın.
+ (Bir süre düşündükten sonra) Kaç oldu sorduğum soru?
- 3 veya 4 cevabını verirse tebrikler kazandınız. Bu cevaplar haricinde cevap verirse;
+ Normalde kaybetmen lazımdı kesin daha önce oynadın sen bu oyunu.
- Evet oynadım/Hayır oynamadım.

Sonuç olarak her türlü kazanıyoruz. :)

Videodaki Kubilay abi çok güzel anlatmış onu izleyerek olayı tamamen anlayabilirsiniz. Önemli olan karşıdakinin kafasını karıştırmak.

Güzelmiş beğendim bunu.

Son düzenleme:
baba büyüksün...Bundan tam 11 sene evvel buna benzer bir taktik kullandım ve kızı bağlamıştım..Vay gençlik vay.. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8