• Kendi makalenin yüzlerce kişiye ulaşmasını ister misin? Cevabın evetse en güzel makaleni gönder ve blogda senin adına yayınlayalım.

Açılış ? Saha ? Bu kadar kasmak ? Wtf ?

Daha önce hiçbir kızla muhattap olmayan biri işin başardır. Senin için başarılı değildir fakat olaya onun gözünden bakman lazım. Sen sınavda hep 90 alırsın o 50 ve çalışarak bunu 70 yapsa bile bu onun için başarıdır.
ama 10 alan biri 20 aldığında başarılı olmaz. Yükselmek ile başarılı olmak aynı şey değildir çakmak isteyince bile heycanlanıcak birini hayatımda ne gördüm ne duydum insanların gözünde 20 puanı büyütürsen 100 puanı almasını bekleyemezsin her zaman içinde bir heycan oluşur bugün çalmak alınca helal olsun denilen adam yarın numara almaya gidince “ bu çok zor” psikolojisiyle gidiceği için rahat olamayacak

Dostum hatalısın bu konuda, muhtemelen sen bunu aştığın için küçük görüyorsun ya da sadece uzaktan yorumluyorsun, arkadaşın verdiği örnek gayet mantıklı. Sen sürekli 90 aldığın için 90 puan senin için sıradan bir başarıdır ama sürekli 40-50 alan bir insan için 90 puan hayatın başarısıdır. Bu her konuda böyle. Mesela sen iddaa tutturup 200 lira kazandığında havalara uçarsın ama günlük 200 lira harcayan insan için çerez parasıdır. Mutlu olmaz, onun için sıradan bir şeydir.

ama 10 alan biri 20 aldığında başarılı olmaz. Yükselmek ile başarılı olmak aynı şey değildir çakmak isteyince bile heycanlanıcak birini hayatımda ne gördüm ne duydum insanların gözünde 20 puanı büyütürsen 100 puanı almasını bekleyemezsin her zaman içinde bir heycan oluşur bugün çalmak alınca helal olsun denilen adam yarın numara almaya gidince “ bu çok zor” psikolojisiyle gidiceği için rahat olamayacak
Anlamak istemiyorsun, hiç uğraşamam. Haklısın bro haklısın. Saha yapmak saçma bok var gibi binlerce kişi yapıyor. Ne gerek var bize sihirli haplar lazım.