Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Açılma Korkusu-Heyecanı Yenme

Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
279
Tepkime puanı
726
Şehir
İçel
Hepimizde olmuştur zamanında belki hala olan kardeşlerim vardır.Sayfalar hatta yüzlerce sayfalar pratik bilgiler okuduktan sonra artık yazar senden saha görevine çıkmanı istemiştir.Çoğu kişi zaten alfa kavramını tcma yı okuduktan sonra okuduğu yerden dişi avcısı olabileceğini zannetti.Saha görevi gelince sıçtılar tabi.(bende dahil).

Yüzlerde sayfa yazı okuduktan sonra dışardaki bir kızı tavlamaya çalışmak için çıkıyorsunuz önünüzden 100 tane kız geçiyor ama son anda beyniniz bir bahane üretiyor yada tam yakınlaşacakken aşırı heyecan yapıyorsunuz.Bakın beyler ne kadar kızlar ezik kezolar aciz loser diye kendinize telkinlerde verseniz ki bu telkinler(işinizi kolaylaştırsada) heyecanınızı götürmez.Yani bir kıza açılış yaparken hele bu ilkse heyecan yapmanız çok normal eğer heyecanınızı bastırmaya çalışırsanız daha da sıçacaksınız.Heyecanınızı sevin amk.Çok doğal birşey açılma korkusu özellikle böyle bir toplumsal baskı olan memlekette ama işte bu toplumsal baskıdan dolayı kızlara açılan erkek sayısı oldukça az o yüzden 1-0 öndesiniz bu konuda.Ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar gelişeceksiniz ve heyecan azalacak(bitecek demiyorum).Sadece makale okumakla biryere varamazsınız.Örneğin muay thai gittiğinizi düşünün hergün teknik öğrenin torbada çalışın eğer ringe çıkıp sparring yapmazsanız asla tekniğin oturmaz ve maça çıkıp şampiyon olamazsın.Ringe çıktım diye hemen şampiyon mu olacağım hayır dayak yiyeceğim nakavt olacağım ama hatalarımdan tecrübe çıkartıp bir daha deniyerek başarıcağım.Bu işlerde böyle kısaca özetliyorum

-Eğer bir kıza açılırsan heyecan yapman normal(mesele korkularının üstüne gitmek)
-Eğer çok iletişim sorununuz varsa öncelikle kızlara adres sormak birşey istemek vb. gibi görevler yapın
-Emin olun reddedilseniz bile bir özgüven gelecek eğer hiç açılmazsan kendinize daha çok kızacaksınız.
-Beden dili ve ses tonuna dikkat
diyorum ve umarım yardımcı olmuştur.Bende bu süreçten geçtim ve hala geçiyorum bol şans.Amdine selamlar :)
 
Beden dili ve sestonu nasıl olmalı onu anlatırmısın
 
İlk adım olan açılış yapma konusunda nerden başlayacam napacam ben diyenler için güzel bi yazı olmuş eline sağlık.
 
Ya abi hani kızın direk kafede yanına gittim söyledim işte hoşuma gittin gelip merhaba demek istedim falan filan o muhabbeti tamamladım iyi olur tanışırız gibisinden cevabı aldım sonraki yarım saat boyunca iki kelimeyi bir araya getiremedim doğru düzgün cümle kuramadım kendi arkadaşlarım sonra benim oturduğum yere geldi onlarla bile konuşurken sahte sahte konuşuyorum. İlk denemeler cidden berbat geçiyor. Ama sonuç olarak kızın instagramını aldım geri döndü aynı semtte oturuyoz bir kaç hafta sonra illa ki ben ona gözükürüm.
 
Açılma korkusu denize girmek gibi bir şey
ilk girdiğinde sevmezsin soğuk gelir su. çıkmak istersin ama daha sonra alışırsın ve çıkmak istemezsin
 
Bana göre heyecanın olması gerçekten iyi birşeydir. Senin ise tek yapman gereken o heyecanını kullanman. Eğer onun sana hükmetmesine izin verirsen, s*çtın. Çünkü o sana hiç istemediğin şeyler yaptıracak ona da kaygı deniyor zaten. Sözün kısası heyecanızı yenmeyin, onu kullanın.
 
Bana göre heyecanın olması gerçekten iyi birşeydir. Senin ise tek yapman gereken o heyecanını kullanman. Eğer onun sana hükmetmesine izin verirsen, s*çtın. Çünkü o sana hiç istemediğin şeyler yaptıracak ona da kaygı deniyor zaten. Sözün kısası heyecanızı yenmeyin, onu kullanın.
Katılıyorum. Heyecan kötü bir şeymiş gibi bir algı var insanlarımızın üstünde. Halbuki ne alaka? Heyecan olmazsa hiçbir yaptığımız eylemden tat almayız ve hayat sıkıcı bir hal alır. Heyecanlandırmıyorsa seni o eylem sıradan bir eylemdir. Mutlu olmayız yani. Nefes alıp veriyoruz ama kimse nefes alıp verdiği için heyecanlanmıyor veya mutlu olmuyor. Heyecanınızı sevin onunla yaşamayı öğrenin.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst