• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Ağlamak istiyorum

Bir insanın hiç mi isteği olmaz arkadaş?! Yok abi ders çalışamıyorum ben sınav haftası bugün başladı ve yarın eğer geçemezsem sınıfta kalacağım dersin sınavı var ve ben hiçbir şey yapamıyorum. Bu tamamen benim disiplinsizliğimle alakalı bir şey. Bir şeyler yapmak istiyorum ama yok kalkıp da yapacak cesaret yok. Lütfen birisi benim ağzıma sıçsın. Bir yandan babam da bastırıyor ders çalış diye adamla dersten başka muhabbetimiz yok *mına koyayım. Gerçekten sıkıldım bu durumdan zaten babamla da sık sık kavga ediyoruz bu konu yüzünden bana sağlam bir tavsiyesi olan birisi lazım gerekirse azarlayın *mına koyayım.

sorumlu olduğun konuları yala yut akşamdan. yarın da okulda sınava kadar kopya hazırla. ufak bir kağıda kopyayı arkalı önlü yaz. o kağıdı sınavda baldırının altına koy. ara sıra bak o kağıda.

bu taktikle ilk dönem ortalamamı 74 getirdim. bu zamana kadar en çok 58 olmuştu.

Kardesim disiplin olayinin temelden gelmesi gerekir gerek ilkokul gerek lise olsun ilk basta dersin basina oturmayi ogrenmen gerekirdi neyse olan olmus onemli olan bundan sonrasini verimli gecirebilmek

Ilk basta hicbirsey yapamasanda masada oturmayi ogrenmelisin sıkılmadan usanmadan otur ne bileyim tavani izle duvarlari izle ama otur uzun lafin kisasi gotun uyusana kadar oturmalisin

Oturma isini cozdugunde kitap okumaya basla yavas yavas oturma disiplinini elde etmis olursun en azindan ama sıkılmak yok

Daha sonralari ders kitaplari olsun soru bankalari olsun ufak ufak karistirmaya basla

Zaten bilinc altinda zaten burda oturmak zorundayim bari sıkılmayim diye ders calisayim mesaji olusmaya baslayacak ondan sonra rahatlikla calisabilirsin

Kendimden ornek vermek gerekirse saat 8 den gece 11 e kadar oturuyorum tuvalet arada tuvalet yemek molasi

Ailenden sen ders calisirken yanina yiyecek getirmesinler masanda yiyecek birsey olursa hem yedikten sonra uykun gelir hem dikkatin dagilir

Telefon tablet pc oturma saatlerinde yasak kapat yastigina koy gereksiz mesajlarla kafani mesgul etmezsin

Ozellikle cozemedigin sorulara odaklan ama soruyla polemik yapma kavgaya girme sinavlarda vakit kaybi yapar bir soruya en fazla iki defa ugras sonra gec ilerde tekrar donersin

Belli bir programin olsun bu gun sunlari calisacagim programinda yapman gerekenleri bitirince kendini odullendir ama abartma

Cozemedigin f k b mat geo sorulari olursa dm den atabilirsin

Derslerinde basarilar...

Kardesim disiplin olayinin temelden gelmesi gerekir gerek ilkokul gerek lise olsun ilk basta dersin basina oturmayi ogrenmen gerekirdi neyse olan olmus onemli olan bundan sonrasini verimli gecirebilmek

Ilk basta hicbirsey yapamasanda masada oturmayi ogrenmelisin sıkılmadan usanmadan otur ne bileyim tavani izle duvarlari izle ama otur uzun lafin kisasi gotun uyusana kadar oturmalisin

Oturma isini cozdugunde kitap okumaya basla yavas yavas oturma disiplinini elde etmis olursun en azindan ama sıkılmak yok

Daha sonralari ders kitaplari olsun soru bankalari olsun ufak ufak karistirmaya basla

Zaten bilinc altinda zaten burda oturmak zorundayim bari sıkılmayim diye ders calisayim mesaji olusmaya baslayacak ondan sonra rahatlikla calisabilirsin

Kendimden ornek vermek gerekirse saat 8 den gece 11 e kadar oturuyorum tuvalet arada tuvalet yemek molasi

Ailenden sen ders calisirken yanina yiyecek getirmesinler masanda yiyecek birsey olursa hem yedikten sonra uykun gelir hem dikkatin dagilir

Telefon tablet pc oturma saatlerinde yasak kapat yastigina koy gereksiz mesajlarla kafani mesgul etmezsin

Ozellikle cozemedigin sorulara odaklan ama soruyla polemik yapma kavgaya girme sinavlarda vakit kaybi yapar bir soruya en fazla iki defa ugras sonra gec ilerde tekrar donersin

Belli bir programin olsun bu gun sunlari calisacagim programinda yapman gerekenleri bitirince kendini odullendir ama abartma

Cozemedigin f k b mat geo sorulari olursa dm den atabilirsin

Derslerinde basarilar...
içimde bi umut oldu ama sınavlar başladı bunu yapacağım ama bana daha hızlı bir şeyler lazım.

0.35 yada 0.5 kalemi aliyorsun hangi dersle ilgiliyse saglam bir kopya hazirliyorsun ama yazabildigin kadar kucuk olsun ve bu kopyalardan 5 10 tane hazirla ama ozenerek maksat iyice beynine kazimak eger hazirladigin yerden gelirse sorular kagitlara ihtiyacin olmayacak ezberlemis olursun yazdiklarini her ihtimale karsilik yaninda bi kagit olsun baktin olmuyo bakarsin ;)