Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Aile Önemlidir!

Selam beyler öncelikle hiç uzatmadan direk söylüyorum...
Ben artık hayatımdan bıktım.
Yemin ediyorum artık bu annemden de, babamdan'da bıktım. Bunların kavgalarından da , gürültülerinden de bıktım. Ulan ev de 8 yaşında çocuk var. Çocuğun psikolojisi alt üst oldu. Tartış , et kavganı vs... Sonra yanıma gel bak baban vsvsvs
- Ne yapayım , ne yapayım bıktım artık sizden. Merak etmeyin okulumun bitmesine 8 ay kaldı. Sonra beni zor görürsünüz. Aglak gözlerle kavga et, sonra yanıma gel. Ya tamam ben de üzülüyorum. Ayrılın amına koyim ayrılın. Adam sana sövüyor ediyor. Ananın yanına yollayacağım diyor. Sen ne diye hala buradasın? Git! Kurtar kendini. Al 8 yaşında ki kardeşimi git. Ben ölmüşüm zaten düşünme beni!
Beylet ayrılırlar mı bilmem ama, ben bu durumdan çok sıkıldım. Ne sevgi , ne de saygı gördüm. İçim de sadistik bir kişilik yaşıyor.
Sevgi görmeden , sevgi gösterilmez ki...

"Ailenizin değerini bilin ve onlara sahip çıkın. Çünkü, sizin tek değerlileriniz onlar!"

Benim ailem de ben çocukken öyleydi, babam en sonunda işi çözdü :D Dırdır mı ediyor, hı hı tamam de geçiştir veya sus. Böyle yapmasa şimdiye katil olurdu babam kesin. Ben de annem ne zaman dırdıra başlasa Hı hı tamam diyip takarım kulaklığı son ses müzikle beraber kitabımı okurum. 10 dakkaya biter zaten o dırdır ;)

ailenizin değerini bilin diyosun bize de sen onları barıştırmak için bişey yapıyomusun

Dostum , Bitik ilişki bitmiştir hiçbir şekilde kurtarılamaz olmuyorsa en sağlıklısı bitirmektir

ne alaka kardeşim her zaman başka bir ihtimal vardır, ki bir aile ayrılıyor burada, 2 günlük sevgililer değil, ortada en az 2 çocuk kalıyor, tek sorumlulukları kendileri değil.

ne alaka kardeşim her zaman başka bir ihtimal vardır, ki bir aile ayrılıyor burada, 2 günlük sevgililer değil, ortada en az 2 çocuk kalıyor, tek sorumlulukları kendileri değil.
Anne ve Baba bu bilince sahip olmalı zaten anlaşarak çözücek yapıya varamıyorlar ki böyle oluyor bir çözüm yolu olsaydı çoktan kavga etmeyi bırakırlardı zaten

Biz de çok daha kötüsü vardı. Babam annemi hep döverdi. Hem kavga hem de şiddet. Yıllarca...Halen de kavgalılar. Ne ayrıldılar ne de barıştılar. Aynı çatı altında onlarca yıl kavga ettiler. Gözümü açtığımdan beri. Hatta bir gün anneme dedim , ben hep sizi böyle gördüm hangi ara beni ve kardeşimi yaptınız :)
Böyle işte, beterin beteri var.

Biz de çok daha kötüsü vardı. Babam annemi hep döverdi. Hem kavga hem de şiddet. Yıllarca...Halen de kavgalılar. Ne ayrıldılar ne de barıştılar. Aynı çatı altında onlarca yıl kavga ettiler. Gözümü açtığımdan beri. Hatta bir gün anneme dedim , ben hep sizi böyle gördüm hangi ara beni ve kardeşimi yaptınız :)
Böyle işte, beterin beteri var.
Allah göstermesin zor dönemler olduğunu hissedebiliyorum

Allah göstermesin zor dönemler olduğunu hissedebiliyorum
Aynen. Babam laftan anlamıyordu, annemin dişlerini kırdığını hatırlıyorum. Yapma diyorsun anlamıyor, neden vuruyorsun diyorsun mantıklı açıklama getirmiyordu.
Tabi biz iş güç sahibi olunca, şimdi otorite annem oldu. Kardeşim ve ben anneme para veriyoruz, o da arada babama harçlık veriyor ama çoğunlukla vermiyor. Bana yaptıklarını unutmadım diyor.
Para kimdeyse güç onda.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8