Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Akademisyen yolunda biri Alfa olabilir mi ?

Makine Mühendisliği okuyan ve akademik gitmeyi düşünen ve enstürmana vakit ayıran birinin kız tavlayamayacağını düşünüyorum. Bunu düşünme sebebim zaman sorunu. Kırmızı Hap sitelerinde kitap okuyun, kendinizi geliştirin deniyor ama bunu herhalde belli oranla yapmak gerek ki alfa erkek olabilesin. Sizin cevabınız nedir ?

Olur canım niye olmasın. Mesela, senin niteliksiz bir eleman olduğunu düşünelim. Pick-Up'la uğraşıyorsun ve günde 10-15 tane set açıyorsun. Bunların içinden ortalama seviyelerde 2-3 tane kız düşürüyorsun. Ayda yılda 1-2 tane de güzel kız düştüğü oluyor.

Şimdi de, işinde başarılı, maddi durumu iyi olan, özgüvenli ve kariyer sahibi bir "sen" hayal edelim. Hiç sete çıkmadan, hiç çabalamadan kadınlar senin başarılarını ve ününü duyuyorlar ve sosyal medyada, davetlerde, partilerde seni bulup onlar seninle sohbet başlatıyorlar. Niteliksizken düşürmeye çalıştığın 10/10'luk hatunlar kendiliğinden sana geliyorlar. Bunu motive ol diye anlatmıyorum, bizzat canlı örneği olduğum için anlatıyorum.

Kim ne derse desin, hipergami acımasız bir şekilde işlemeye devam ediyor. Güçlü, kariyer sahibi olan erkek 21.yüzyılın Alfa erkeği olma yolunda hızla ilerliyor. Bu yüzden kim ne derse desin, sen amaçlarına ve başarılarına odaklanırsan zaten kadınlar doğrudan sana gelecektir.

DENEMESİ BEDAVA

Sosyal medya kullanmıyorum ve Makine Mühendisliğiyle ne kadar ün yapabilirim ki ? Diyelim ki haftanın bir günü benim için boş yani sete çıkabilirim ama sete çıktığımda kendin hakkında konuşmazsın kız hakkında konuşursun bu sebeple nitelikli olduğumu nasıl karşı tarafa belirtebilirim ?

Kariyerin önemi tartışılmaz. Kariyer sahibi biri bir kaç adım önde olur zaten. Sürekli iş üzerinde olmazsın ki. Akşamları spora gidersin, dolanırsın, geceleri bir şeyler yaparsın. Belli bir maddi imkanın olur. Bu zaten dışarıya yansır yaşam tarzı olarak.

Godless-Alpha'ya katılıyorum. Kariyer senin elbisendir. Gittiğin her yerde makinelerden bahsedersen olmaz zaten. Ama mesleğinin sana getirdiği bir prestij, bir ün olursa sen onu her yerde kullanırsın. Tanıdığım en kadın avcısı adamlardan biri de makine mühendisi. Kazandığı paranın haddi hesabı yok, zaten alanında ün yaptığı için tüm fabrikalar bunu kapmak için uğraşıyor. E tabi, yakışıklı olmamasına rağmen işindeki başarının verdiği özgüvenle adam sosyal ortamların aranan tipi.

Eklemeyi unuttum bak. Bir uğraşının olması zamanının değerli olması seni de değerli kılar. Boş zamanı çok olan uğraşı olmayan adam boş adamdır. Herkesin gözünde bu böyledir. Bu nedenle çizgini bozma. Klasik makine mühendisleri gibi olmamanı tavsiye ederim. Nasılsa mesleğim var diyerek salma kendini. Mesela Putin. Adam ülkenin başkanı ama kendisini geliştiriyor her zaman. Birazcık araştırırsan bir çok alanda yeteneği olduğunu görebilirsin. Putin hayvan sever biridir, hayvanları eliyle beslemeyi sever. Putin binicilik sporuyla ilgilenir. Putin 3 farklı dövüş-savunma sporlarında kara kuşağa sahiptir. Putin motor kullanmayı sever, ilgisi vardır. Formula1, kamyon, helikopter gibi zorlu araçları kullanabiliyor. Çok iyi atıcıdır ki buna KGB ajanı olmasına borçludur. Bunların dışında dalıcılık, piyano, demircilik, hava sporları gibi şeylerle de ilgileniyor.

Adam gördüğün gibi gücü elinde tutmak için güç göstergesi gereken her işi yapıyor. Putin'in bu denli yüksek oy alma sebebi güç diyebilirim. Yaptığı hizmetlerden çok gücüyle anılıyor. Ayrıca adam ben nasılsa devlet başkanıyım deyip kendisini salabilirdi. Sonuçta ihtiyacı yok başka şeylere. Devletin en yüksek mertebesinde. Buna rağmen durmayıp kendini geliştirmeye devam ediyor.

Anlatmak istediğim kendini salma. Mesleğine güvenip boşlama kendini. Bir çok makine mühendisi 2 kelam etmekten aciz. Espri yeteneği desen yok. Bildiğin robotlar yani. Böyle olursan bir anlamı olmaz. Hem kariyer hem kendini geliştirirsen önünde kimse duramaz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8