Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Akaryakıt zammı sonrası Fransa

Türkiye'nin dış borcu şu an krizde olan Arjantin'in dış borcundan daha fazla. Yakında IMF'ye gidebiliriz. Bu da zor günler demek. Çünkü IMF demek düşük kamu harcaması yüksek vergi demek. Zamanında dolar varken teknoloji üretip satmak, tarımı geliştirmek yerine salak gibi inşaat ve yollar yapmamızın cezasını çekiyoruz.

Atatürk diyor ki : "Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek; 'Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.' diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği! ''

Ülke yükseldikçe yükseliyor ama sıralamanın sonlarına doğru Hükümet gerçekten kahve yönetir gibi devleti yönetiyor muhalefet desen 2 kelam edecek kabiliyette değiller yada etmiyorlar. Hepsi ama hepsi SATILMIŞ KÖPEKLER HAYSİYETSİZ ONURSUZLAR....

Ya beyler bura kişisel gelişim blogu siyaset değil
Siyaset, gündem, din gibi konularda tartışabileceğiniz Tartışma kategorisi mevcut. Bu konu da o kategoride. Ayrıca yaptığımız şey siyaset değil. Ülkemiz hakkında düşünüp konuşmak için illa siyasetçi olmaya gerek yok.

Bu iktidar, asla iktidarını bırakmaz.Gerekirse sandığı kanla bastırır ama asla vermez.
Yani ya yurtdışına gidin ya da kabullenin durumunuzu

Yol yabdı göbrü yabdı vadan haini. Adamlara bak petrole zam geldi diye ne yapmışlar bizde her boka zam geldi ama ehonomi coh eyü deyip duruyorlar.

Bu iktidar, asla iktidarını bırakmaz.Gerekirse sandığı kanla bastırır ama asla vermez.
Yani ya yurtdışına gidin ya da kabullenin durumunuzu
Çevreme bakıyorum arkadaşların hepsi okuyup almanyaya gitcem yok suraya gideceğim kimseden bu durumu çözecek hareket yok istek yok herkes su kafada biri gelecek düzeltecek bu durumu bizde destekleyeceğiz o kisiyi , kimsede gecip ben bu durumu düzeltecek çalışmalar yapacağım demiyor. Fakat çevremi bilinçlendiriyorum admin'in de hatırlattığı gibi Atatürk'ün bir sözü var: "Hala bir kurtarıcı bekliyorsanız, size hiçbir şey öğretememişim demektir." Ben bu laftan ilham alarak politikaya atılma kararı aldım. Yaşım 17 şimdiden buna zemin hazırlayacak çalışmalar yapmaya çalışıyorum. Ben kendime inanıyorum tek başına olacak bir iş değil elbette benim gibi binlerce genç vardır. Ülkesini seven ülkesini bu durumdan kurtarmak isteyen bunun için çabalayan sizlerde öyle değil misiniz eleştirirken aslında bu ülkenin bu kötü gidişatından üzülmüyor musunuz ? üzülüyorsunuz bu vatan için canınızı verirsiniz. Çünkü belli bir yaşa geldiniz ve bazı şeylerin farkına vardınız. Lakin cesaretli olmazsanız ve sorumluluk almazsanız , dağdan inenler sizi yönetir. Durumu iyi analiz edip bazı şeylerin farkında olmak dediğin gibi durumu kabullenip neler yapabileceğimize bakmalıyız. Ben bu yolda Mustafa Kemal'i örnek alıp onun izinden gideceğim. Umut dediğimiz çok önemli bir duygudur. Umutlu olun.

Çevreme bakıyorum arkadaşların hepsi okuyup almanyaya gitcem yok suraya gideceğim kimseden bu durumu çözecek hareket yok istek yok herkes su kafada biri gelecek düzeltecek bu durumu bizde destekleyeceğiz o kisiyi , kimsede gecip ben bu durumu düzeltecek çalışmalar yapacağım demiyor. Fakat çevremi bilinçlendiriyorum admin'in de hatırlattığı gibi Atatürk'ün bir sözü var: "Hala bir kurtarıcı bekliyorsanız, size hiçbir şey öğretememişim demektir." Ben bu laftan ilham alarak politikaya atılma kararı aldım. Yaşım 17 şimdiden buna zemin hazırlayacak çalışmalar yapmaya çalışıyorum. Ben kendime inanıyorum tek başına olacak bir iş değil elbette benim gibi binlerce genç vardır. Ülkesini seven ülkesini bu durumdan kurtarmak isteyen bunun için çabalayan sizlerde öyle değil misiniz eleştirirken aslında bu ülkenin bu kötü gidişatından üzülmüyor musunuz ? üzülüyorsunuz bu vatan için canınızı verirsiniz. Çünkü belli bir yaşa geldiniz ve bazı şeylerin farkına vardınız. Lakin cesaretli olmazsanız ve sorumluluk almazsanız , dağdan inenler sizi yönetir. Durumu iyi analiz edip bazı şeylerin farkında olmak dediğin gibi durumu kabullenip neler yapabileceğimize bakmalıyız. Ben bu yolda Mustafa Kemal'i örnek alıp onun izinden gideceğim. Umut dediğimiz çok önemli bir duygudur. Umutlu olun.
Ne gibi zeminler hazırlıyorsun gerçekten merak ettim siyasette torpil çoktur arkada dönen bir sürü p*çlik vardır kendini Atatürk gibi kanıtlaman lazım ki ülkenin yarısı Atatürk'ü sevmiyor nerdeyse birde sen eğitimli biri olacaksın Atatürk'ün izinden gideceksen onun için 40'lı yaşlarına kadar aa bu adam bu işleri yapmış eğitimli biri falan denilmesi lazım o zamana 30 yılın var çoğu kişinin aklından bu fikir geçmiştir diye düşünüyorum,burası yarı pick up forumu böyle işlerle uğraşarak cumhurbaşkanı vs. gibi bir şey olma hayali saçma geliyor bu işler sandığından çok çok daha zor.

Ne gibi zeminler hazırlıyorsun gerçekten merak ettim siyasette torpil çoktur arkada dönen bir sürü p*çlik vardır kendini Atatürk gibi kanıtlaman lazım ki ülkenin yarısı Atatürk'ü sevmiyor nerdeyse birde sen eğitimli biri olacaksın Atatürk'ün izinden gideceksen onun için 40'lı yaşlarına kadar aa bu adam bu işleri yapmış eğitimli biri falan denilmesi lazım o zamana 30 yılın var çoğu kişinin aklından bu fikir geçmiştir diye düşünüyorum,burası yarı pick up forumu böyle işlerle uğraşarak cumhurbaşkanı vs. gibi bir şey olma hayali saçma geliyor bu işler sandığından çok çok daha zor.
Teşekkürler.

Cezasını çektiğimiz diye belirttiğiniz olay olan inşaat ve yollar dahi ekonomiden dolayı yapılamaz konuma gelmiştir. Bims briket fiyatları en azından önceki yılın ilk çeyreği ile şimdiki fiyati karşılaştırıldığında aradaki fark çok net görülüyor. Bu konu 2018 de açılmış fakat her yıl durum daha da vahim bir durum almakta. Acaba bu yılın sonunda neler ile karşılaşmış bir biçimde yeni yıla gireceğiz?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8