• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Aknetrent tedavisine başladım ve...

Merhaba sayın taşakdaşlar;

Çok kötü de olmasa yüzümde sivilce, akne vs vs (izleri de) var.
Bugün sabah 10 gibi muayene olup, kan tahlili sonucunda aknetrent kullanabileceğimi söyledi.

Bugün, kendimi psikolojik olarak hazırlıyorum, yüzün yarrağa dönebilir ama şunu unutma;
"Zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır." dedim.

Bu konu altında (forum var oldukça) yüzümdeki değişimleri tek tek yazacağım.
Ayrıca, psikolojik veya fiziksel herhangi bir şey olursa onu da yazacağım :)

Bu zamana kadar, s2mde olmadı yüzüm fakat artık önemini iyice anlamaktayım.

Kendinize değer verin, kaynatasını siktiklerim :D

Sivilce derideki pisliği dışarı atmak için oluşur yani sivilceden önce deriyi tedavi etmek lazım.

Yüzünü temiz tutmaya bak, beslenme %70 oranda etkiler yapay şeker hiç yeme, birde duşta felan kese at tabi deriye zarar vermeden. bunları uygularsan 3-6 ay arası iyileşir.

Ben de yaklaşık 1 sene önce kullandım. Dudağımı sadece birkaç saatlik nemlendirmediğimden kanadığını hatırlarım. Yanında dudak nemlendiricisi taşıman gerekecek.

İzotretinoin, yan etkilerle dolu ilaç. Dikkat et yediklerine içtiklerine. Yağı vs abartma. Alkol felan sakın alma yoksa karaciğer bekleme sırasına girersin dostum.

Artık kullandıktan sonra deneyimlerini de yazarsın buraya :)

Sivilce derideki pisliği dışarı atmak için oluşur yani sivilceden önce deriyi tedavi etmek lazım.
Yanlış knk. Fazla yağı atmak için oluşabilir ancak sebep burada ergenliğin getirdiği hormonal instabilite. Fizyolojik aslında.

Sivilceleri sıkmaman gerektiğini biliyorsun zaten yoksa yüüznde iz kalır. @sonsuztanri

Yanlış knk. Fazla yağı atmak için oluşabilir ancak sebep burada ergenliğin getirdiği hormonal instabilite. Fizyolojik aslında.

Sivilceleri sıkmaman gerektiğini biliyorsun zaten yoksa yüüznde iz kalır. @sonsuztanri
Bu güne kadar sıktım bundan sonra sıkmam :)

Arkadaşlar, yaklaşık 2-3 ay önce şekeri bıraktım. Bildiğiniz komple hayatımdan çıkardım, daha sağlıklı besleniyorum.

Bu ilaca başladığım için, artık kemerlerimi biraz daha sıkıp, günlük rituellerime 4 elle sarılacağım.

İlk hapımı 1 saat önce attım, 29.05.2018 tarihinde ilk deneyimlerimi yazacağım :)