Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Aksesuarlarımız

Dostlar merhaba..
Erkeklerin yüzük kolye bileklik saat vs gibi aksesuarları olmalı mı gerekiyor mu?
Olursa karşı cins için avantajı mı var yoksa dezavantajı mı?
Birde malum yaza girdik.. Ev anahtarı araba anahtarı cüzdan gibi ceplerde durması gereken malzemeleri boyundan askılı çantayla taşısak yine itici olur muyuz?Kışın hadi ceket mont var kurtarıyor..
Malum cüzdan arka cepte sıkıntı otururken bel kalça anatomisine zararlı..Anahtarlar ise cepte ağırlık ve şıkırtıları var..ben yazın genelde çanta kullanıyorum ama arkadaşlar bu ney emekli memur gibi kızlar tabi tınmaz diyorlar..
Fikirlerinizi alalım..

Bileklik kolye saat hepsi birden olmalıdır bence. Karsı cinsin dikkatini kücük detaylar çeker. Ayrıca pahalı bir aksesuar ile zengin görünümü verebilirsin. Spor cüzdan alabilirsin bende nike var poponun seklini alıyor :D Kalede yaşamıyorsan en fazla 4 anahtar yeterli olur bence anahtarlıkları cıkar. Çanta bence kötü gözükür gerek yok.

Erkeklerin yüzük kolye bileklik saat vs gibi aksesuarları olmalı mı gerekiyor mu?
Olursa karşı cins için avantajı mı var yoksa dezavantajı mı?
Kesinlikle olması gerekiyor. Dezavantaj gibi bir durum yakışmayan takılar kullandığında oluşur.
Tavus kuşu teroisinin olayı budur: Tavus Kuşu Teorisi - Mystery Metod

Birde malum yaza girdik.. Ev anahtarı araba anahtarı cüzdan gibi ceplerde durması gereken malzemeleri boyundan askılı çantayla taşısak yine itici olur muyuz?Kışın hadi ceket mont var kurtarıyor..
Nasıl bir tarzınız olduğuna bağlı bence. Kaba bir cüzdan kullanmak yerine sade bir cüzdan kullanırsanız boyundan askılı çantaya gerek kalmaz.

Arkadaşlarımda görüyorum bazen 3 yıldır prezervatif taşıyorlar cüzdanında. Yahu ne diye taşıyorsun sanki işine yarıyor. İşine yarayacağı zaman gider alırsın 5dakika marketten çok mu zor? Sanki otobüste giderken kızın biri bundan etkilenecek ve orada sakso çekmeye başlayacak. Hazırlıksız yakalanmamak için taşıyor.

Onlarca dükkanın, doktorun, tamircilerin vs. kartvizitlerini saklıyorlar. Cep telefonu rehberini boşa icat etmişler sanki. Kaydetsene kardeşim telefon rehberine niye kendine işkence yapıyorsun?

Her bankadan bir kredi kartı ve her bankadan banka kartı taşıyorlar. Görende her hesabında binlerce ₺ para var zannedecek. Tamam var olduğunu varsayalım. Bütün kartları yanına almanın manası nedir? Bütün parayı harcayacak mısın gerçekten? Sadece içinde para bulunan bir kart taşırsın olur biter.

Anahtarlıklarında bilmem kaç yerin anahtarı olanlar var birde. Yahu kardeşim sadece o gün işine yarayacak olanı al gerisini evde bırak çok mu zor bunu düşünebilmek?

Ayrıca sadaka kutusu gibi cebinde onlarca lira bozuk parayla dolaşanları da eleştirmeden geçemeyeceğim. 3-5₺ ne olur ne olmaz diye yanına alırsın tamam ama dilenci gibi bozuk parayla dolaşmak nedir?

Demem o ki bu eleştirdiğim hususlardan bir veya birkaç tanesini yapıyorsanız düzelttiğiniz takdirde boyun çantasına gerek kalmaz.

Yanınıza 1 tane kart ve biraz nakit para alırsınız. Sadece işinize yarayacak olan anahtarı yanınıza alırsınız olur biter. Ben çoğu zaman cüzdan bile taşımıyorum.

takılara önem veriyorum ben. en azından iki üç bilekliğin iki üç kolyen olsun. her gün takma ama farklı farklı dolaştırırsın. gir bir sokak mağazasına güzel aksesuarlar illa ki bulursun.

Şimdi şöyle bir durum var...Ben arka cepte cüzdan taşımayı sevmem cüzdanda gerekli olan herşey olmalı dediğim gibi hem zararlı hem oturamam rahatsız olurum..Benim kışın mont cebinde yazın çantada çakmak sigara anahtar vs bazı materyaller illaki olur çünkü benim bir tarz ve hayat felsefem var ve o felsefe de şu..:
Tedariksiz defi hacete giden domala domala taş arar..
Bu yüzden tam teşekküllü çıkarım evden..Siz beni işe giderken görseniz sanırsınız ki bu adam dağa operasyona gidiyor..Sağlık kitim bile var işyerinde lazım olursa diye..Çünkü gece çalışıyorum..
Bende takı olarak 2 bileklik 2 yüzük ve saat var.Şimdiye kadar da hiç luzumsuz bir tepki almadım ama belli olmaz..
Bilekliğin biri paracort örme..Diğeri doğal taşlardan oluşan bir karma..Yüzüklerin biri zihgir..

Yukarıda saydığım her şey sizde var öyleyse :))

Biz ne desek boş burada. Anladığım kadarıyla sizin amacınız bizlerin fikrini değil onayını almak.

Öyleyse çok kaba olmayan el çantası alabilirsiniz. Lakin yine de abartmaya gerek yok. Yani kadınların kol çantalarının içini doldurdukları gibi doldurmaya gerek yok. Gün içerisinde ihtiyacınız olacak şeyleri koymanız kafi.

İşte durumu anlatıyorum onay değil değiştirmem gereken neyse ona göre yapacağım..Alışkanlıklar kolay bırakılmıyor..Hatalı olabilirim doğru bildiğim yanlış olabilir sorunu çözmeye çalışıyorum

Kolye , bileklik , saat , yüzük , bandana , küpe , el bilek çevresine küçük bir dövme ... Bunların hepsi işinize yarar. Kullanın.

Dostum muhasebeci çantaları pek hoş durmuyor illa alıcam dersen bir sırt çantası boyundan asmalılardan daha iyi duracaktır

Aksesuar ise şart zaten küpe kolye saat bileklik hepsini kullanıyorum.

İyi forumlar...

Son düzenleme:
Abimizin 35 yaşında olduğunu hesaba katarak yorumunuzu yapın :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8