Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Alfa-Beta-Omega Kavramı yoktur.

Evet, yazılarımda tam tersi gözükse de, buraya yazmaya üşendiğim için bir podcast yayınladım youtube'da.Podcastte "Alfaloji.net forum için yapılmıştır." dedim.

Podcasti dinleyebilir ve eleştirilerinizi yazabilirsiniz.Çok değiştim, ÇOK!

Alfa-Beta-Omega sikik kavramları sizi kandırıyor.Anlayın artık şunu. (Düşünmeden ve dinlemeden küfür yazan alfa abilerim sizden korkuyorum.)

Podcast'ini dinledim "10 dakika" zamanım boşa gitti demeyeceğim emek vermişsin bu konuda sana teşekkür ediyorum.
Kavramlara fazla takmayın demişsin doğru demişsin ama mesela biz bir kavram oluşturuyoruz"alfa" ve içini dolduruyoruz; çalışkan umursamaz cool vs.
Aslında oluşturulan kavramın altında yatan özelliklerine odaklanmak lazım.
Zaten burada birçok kişinin de alfa olmaya değilde alfa insanın neler yapması gerektiğine odaklandığını düşünüyorum.
Alfaloji.net YouTube'da alfa telkin videosunu paylaştı. Peki neden paylaştı?
Biz alfa kavramının içini doldurduk ve beynimize öyle kodladik o yüzden telkin videosunda arka planda ben alfayim dedikçe aklımıza; çalışkan, umursamaz, havalı,kızlar konusunda başarılı, çekici vs vs. bir erkek modeli geliyor.
Alfa'nın içini değilde, sallıyorum mega'nın içini öyle doldurup kafamıza kodlasaydık ben mega'yım dedikçe içini doldurduğumuz kelimeler aklımıza gelcekti.
Neden tek tek söylemek var iken alfa kavramının içini doldurup sadece onu söylemeyelim ki telkin videolarında?
Çok uzattım..

Alfa, beta, omega vardır.
Nasıl ki birçok konu tek bir başlık altında toplaniyorsa (ders kitapları), birçok terimde tek bir kavram altında toplanabilir.

Kavramlar vardır fakat bunlardan bahsetmek konuşmak üstü açık şekilde konuşmak kadar gülünç bir şey yoktur

Ornegin matemetigi dusun. Alt dallari konulari vardir. *Temel mat.
* Integral
* Geometri gibi
Alfa dedigimiz kavramin ici bunun gibidir . *Iletisim *Ozguven *Sorumluluk gibi. Yani ici dolu bir cok parca ve ozellikten olusan bir terim olarak kullaniyoruz .

- bilinçli bir alfa iş konusunda yapabildiğinin en iyisini yapar. iş hakkında patronunun bildiği bilgilerin, daha fazlasını bilmek ve pratik olarak daha iyisini yapabilmek için çalışır çünkü bir çok kız tavlama kitaplarında da yazar iş konusunda bir hedefiniz olsun diye vs.

- Alfa, diye kimse DİREKT kucağına atlamaz evet , sosyofobik arkadaşlar için saha denilen ortamda özgüven arttırmak için kızlarla konuşturuyorlar, kızlarla nasıl konuşman gerektiğini pratiğe döküyorsun ve tecrübe kazanıyorsun ( o kızın kafasında dert olabilir evet ama bunu unutma; kızlar yanında iyi hissettiği kişinin kucağına atlarlar.)

-evet tcma hakkında söylediğin doğru olabilir. sonuçta araştırmış ve az da olsa bilse bilgi aktarıyor. bir üstadın sözü var ''bir makaleden,kitaptan vs. şeylerden önemli bilgileri alabildiğini al ve kaç'' tcma'nın yazdığı bir çok şey doğru kendisi hakkındakileri saymıyorum tabi.. ferrarim var :D

-alfa çekimi vardı ve hala da var ondan önce onlarca kişi bu teoriyi ortaya attı ''anlayacağın dilden alfa çekimi halk arasında Şeytan Tüyü'' ve gerçekten varda

-hiçbir alfanın yoldan geçen birine veya ezik (zayıf) birine laf atacağını düşünmüyorum! o tür kişilerle muhattap olacağını ve konuşma tarzının öyle olacağını hiççç düşünmüyorum.. en azından kendimden biliyorum

-bir pick-up ustası, kızların beynini çözebilmek için uykuları kaçar, sürekli düşünür ve kendini bir anda depresyonda iken bulur, ama pes etmez araştırmaya ve pratiğe devam eder ve en sonunda sonucunu alır sonra güzel bir şekilde ekmeğini yer ve bu da bir hedef :)
insan hedefine ulaşmak için uykuları kaçmaz ve psikolojisi bozulmazsa hedefine ulaşamaz. istersen başarılı iş adamalarını araştır :)

KAFANI KAVRAMLAR İÇİN YORMA... SADECE BU TEORİYİ BULANIN KOYDUĞU BİR İSİM,KAVRAM.. ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ ALFA ERKEĞİN ÖZELLİKLERİNİ AL, KAVRAMI UMURSAMA.. .ÇÜNKÜ O TEORİYİ SEN BULMADIN.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8