Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Alfa Erkek Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Katılım
12 Nisan 2018
Mesajlar
11
Tepkime puanı
68
Şehir
Ankara
Alfa erkek nedir sorusu birçok kişi tarafından değişik şekilde yorumlanıyor. Beyler! Alfa erkek demek o türün en iyisi demek.
Nedir o türün en iyisi? Tavuz kuşlarında tüyü en kabarık erkek alfa erkektir. Çünkü en kaliteli dişiyi o erkek alır. Fillerde dişi en uzun erkektir alfa erkek. Gorillerde en güçlü, agresif olandır alfa. Sürüyü koruyandır yön verendir. Bu ne demek? Bu "karar verendir" demek. Diğer erkekler o erkeğe itaat ederler. Ne zaman başka bir erkek alfa erkeğe baş kaldırır o zaman ya o erkek alfa olur ya da sürüden atılır. Bunları belgesel izleyen biri çok net bir şekilde görebilir.

Gelelim insanlarda alfa erkek nedir sorusuna.
Tıpkı hayvanlarda olduğu gibi insan ırkında da en iyisi demek. En iyi erkek nedir diye soracak olursanız bunu herkes farklı yorumlar ama kesin bir cevabı vardır ki;
Çevrenizde ki en güzel kadın kiminle beraberse, o beraber olduğu erkek alfa erkektir.
Arkadaş grubunuzda en çok kimin sözü geçiyor? Kimsenin laf atamadığı çocuk kim? Kiminle polemiğe girmekten, ters düşmekten çekiniyorsunuz? Kim plan yapıyor? İşte o erkek alfadır. Alfa erkek duruşuyla zaten kendini hissettirir. Bir ortamda alfa olan başka bir ortamda diğer alfanın etkisine girebilir. Alfa sorumluluk alır ve müritleri vardır vs.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu genelde doğru olsa da, her zaman öyle değil :) Çok aptal çocuklar bile çok güzel kızlar ile çıkabiliyorlar. Şans mı diyelim bilemiyorum.
Şans değil cesaret :) o çocuklar o kızı sikiyor akıllı dediğin adam hesap ödüyor. Gözlerimle bunu çok gördüm. Alfalık tiple alakalı değil, taklit edilemeyen tek şey cesaret. Bilgiyi herkes öğrenebilir ama cesareti herkes sergileyemez :)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst