• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Alfa erkekliğin sonu geldi!

Ben her zaman kalıpları aşmamız gerektiğini düşündüm, çoğu yazımda kalıplara girmekten çok, kalıplardan çıkmamız gerektiğini savundum.

Şimdi ise konsept değişikliğine gitmemiz gerektiği kanaatindeyim. Alfaloji forumunun tüm üyeleri ve anonim ziyaretçileri;

Eminim ki hiç kimse "Alfa erkek şunu yapar, bunu yapmaz." gibi bir düşünce tarzına sahip değildir. Eğer sahipseniz, değişin yada gidin.

Sizlere en ufak örneği vermek istiyorum. Bizler burada ki saha diyaloglarını okurken neyi fark ediyoruz? Kızın etkilenip etkilenmediğini!

Nasıl olduğunu bilmediğiniz halde, o ortamdaki enerjiyi aynı orada varmışcasına hissediyor ve diyorsunuz ki "Kardeşim kız, şu cümleyi söylediğin zaman senden korkmuş olabilir" diye cevap veriyorsunuz. Sebebi ne sizce?

Eşsiz ve benzersiz bir şekilde enerjilere sahibiz. Bu enerjiler ile dünyadaki tüm canlı-cansız, kadın-erkek, çocuk-yaşlı herkes ile iletişim halindeyiz.

Bazen babanızın size sadece bakması milyonlarca sözden daha çok şey anlatır neden? Evrensel bir iletişim dili var çünkü ortalıkta.

Derste konuşursun, korkutuğun tatlı-ekşi mizacı olan bir hoca sana der ki "Şiit, 'Emre*' ve gözlerini sana dikerek bakar" hassiktir sıçtık demeyen yoktur herhalde?

Bir çoğumuz alfa erkeğin tanımını merak ederiz. Tanımı falan yok ama.

Siz, sizin olmayan özelliklerinizi, tekrardan kazanmaya çalıştığınızı sanıyorsunuz. Fakat işin aslı böyle değil. Hepimiz alfa olarak doğuyoruz, ama hepimiz kız sikmek için doğmuyoruz :)

Bu forumda ve dünyada 2 tip insan vardır, kitap ve kütüphanelerde veya bilgisayar başında kendini geliştiren Yada her türlü sosyal medya hesabını kullanıp, dünyada olup bitenden anında haberi olan tip.

Envayi çeşit türk liseli ifşa videosu izleyip izleyip, halen en barzo herifin bile nasıl yaptığını düşünüp duruyorsunuz.

Gökten bir şey yağacak veya bilgiler ışığında bir şeyler başarabileceğinizi sanıyorsunuz.

İnsanlar diledikleri gibi davranabilecekleri özgür bir ortama kavuşunca, birbirlerini taklit ederler.

Bizim de yaptığımız bu söz den daha fazlası değil. Mutlu olacağımız değil, zevklerin için de kaybolacağımız bir hayatın içine doğru koşuyoruz. (Yanlış anlamayın, s*x yasak, kızlarla konuşmamalıyız demiyorum :) )

Kendi kurallarımız yerine, sağda solda yazılan şeyleri uygulayıp duruyoruz sebebi ne?

Hayal gücümüz zayıf, üretme değil tüketme derdindeyiz.

Başarı daima yalnızken, başarısızlık ise herkesin içinde vuku bulur.

Ben de dahil bir çoğumuzu toplasak daha 20 kişinin telefon numarasını alamamıştır. Halen mağazalarda kasiyer çağırıp yardım istemekten çekiniyordur.

Yapsanız bile içinizde her zaman bir tedirginlik olacak çünkü kendiniz olmak için değil, taklit etmek için yaşıyorsunuz.

Kolay yol her zaman mayınlanmıştır.

Gidip de kendi kendimize neden sonuçlar çıkartamıyoruz. Tembeliz çünkü.

Kolay yollardan kaçın ve gidin sahalara!

Alfa erkek yerine başka bir terim bulmalıyız, herkes için yeni bir anlam olmalı.

Kalıplardan uzaklaşmalı ve tanımı olmayan, tek tanımı onun bizim kendi prensiplerimizin yaratacağı bir terim olmalı.

Düşünce ve yorumlarınızı derin derin yazın, uzun uzun olsun ki iyi yorum yapabilelim.

Son düzenleme:
Bizlerin sorunu şu denemekten korkmak bunu belki küçüklüğümüzde yaşadığımız travmadan ya da çevremiz yüzünden korkuyoruz denemekten kaybetmekten başaramamaktan korkuyoruz çünkü biz kazananların deneyerek kaybederek kazandığını bilmiyoruz ya da inanmıyoruz.

BarisD

Üye
Derin bir depresyona girdim, tam bir mavi hap yutmuş biriydim. Bir gün karar verdim bu kızları anlıyıcam olum ben dedim, Her Ay Farklı Kızlarla Görüş kitabını almaya karar verdim. Aldım okudum sonra kızları daha iyi anlamaya başladım, yeterli değildi o kitap bana, daha da fazlasını istiyordum, araştırdım kendimi. NoFap akımına kapıldım bir iki ay sonra bu forumu keşfettim. Sonra oyun teorisini keşfettim ve artık ben korkmuyordum. Evet eskiden garsona çağırmaya utanan ben, arkadaşımın yanında garsona yazmıştım tabi kız bana yazmadı ama olsun. İlk saha deneyimimdi sonuçta sonra bir gün kitap okurken kitaptaki çok anlamlı bir cümleyi gidip 2 tane kızın yanına oturup okudum ve o da ikinci saham oldu. Artık bir şeylerin farkına varmaya başlamıştım. Kadınların dilini anlıyordum, düşüncülerini, erkekleri test ettiklerini, oyun teorisini kavramıştım

Artık ben bir oyuncuydum, oyuncudan da nefret etmeyi bırakıp oyunuma odaklandım şu anda. Oyunu yanlış anlamayın sadece garı kız meselesi değil oyun. Oyun bir sosyal iletişim gelişimidir. Siz insanlarla sosyalleşmeye, yoldan geçen adamla yarım saat sohbete dalmaya, sokakta istediğin kızla sohbet etmeye, toplu taşımada istediğin amcayla sohbet açmaya başladığında Oyunun gelişmeye başlar. Benim de öyle oldu, şu an Oyunumu geliştiriyorum, kendimi geliştiriyorum, youtube kanalı ve internet sitesi projem var, öğrendiklerimi başkalarına da öğretmek için blog ve youtube kanalı açacağım. Diğer erkeklere de öğretmeyelim öğrendiklerimi. Her erkek öğrenmez zaten, okuyup araştıran kesime ulaşıp onlara bildiklerimi aktarıcam.

Hayallerim var yazılım hakkında, yazılım benim tutkum, mesleğim, her şeyim. Daha yeni başlamış olabilirim, olsun, kendimden emin adımlarla web programlamayı ufaktan öğreneceğim bu sene, lise 3 e geçtim ve kendimi bu sene sonunda lise 4 e geçerken daha da gelişmiş biri, birkaç tane yazılım dilini bilen, birazcık tasarımdan anlayan ve okul notları süper, kendini geliştiren biri olarak görmek istiyorum 2019 un sonunda. Hedeflerim, hayallerim var, dünyada örneği olmayan projelerim var onları yapmalıyım.

Sanırım yeni kavramı buldum: Oyuncu

Evet, Oyun bir sosyal iletişim gelişim sürecidir. Sosyal becerilerini geliştirmeye "OYUN" adını verip, forumdaki diğer herkese de "OYUNCU" yani sosyal becerilerini geliştiren kişi olarak hitap etmeliyiz bence bundan sonra.