Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Alfa Kavramı

Mrx

Dostlarım selamlar.

Biraz alfa kavramından bahsedeceğim. Kavramlara takılmaya gerek yok. Sadece sevilen dikkat çeken vs. erkekten bahsetmek için kısaca alfa diyorum. Özellikle okulların açılması ile birlikte alfa kavramını kafasında ''Siklemez, ben siklemiyorum yeahhh'' şeklinde kodlayan kardeşlerimiz artmakta. Gerçi bu yazıyı okuduktan sonra da böyle devam eden kimse kardeşim/arkadaşım/dostum olamaz. Bu konuda biraz konuşup tartışalım.

Öncelikle ''Ben siklemiyorum yeeeeee'' mantalitesinden bir kurtulun. Umursamamak, takmamak ya da rahat olmak iyidir ama bu demek değilki dünyadan bağlantın kopsun. Benim bahsettiğim rahatlık soğukkanlı olmaktır. Bu ''siklemeyen'' ve konularını anlatırken ''İşte 2 erkek var bana selam verdiler ama ben nasıl siklemiyorum yani öyle böyle değil acayip siklemiyorum ya. Sanki sikimi kopartmışlar o derece siklemiyorum'' değildir. Artık yalnızlıktan siklememeye geçtiğini zanneden ve kendilerinin geliştiklerini zanneden aptallar var. Sen böyle siklemeyerek hangi grubun alfasısın? Hangi grubun alfası oluyorsun bu şekilde? Yalnızlıktan kendini alfa diye tanımlayan aptallar, siz yalnızlıktan ölüyorsunuz. Neyin tribi bu?

Alfa adam grubunu korur yani fiziksel gücü vardır, kendi duygularını ve karşısındakilerinin duygularını yönetebilir/anlayabilir, zekidir ve mantıklı kararlar verir ayrıca inançları, tutkuları, hayalleri olur ve bu hayalleri için savaşır. Sen ne şekil bir alfasın da hayatı siklememekten ibaret zannediyorsun? Alfa adamın sorumlulukları vardır ve öyle götten türeme sorumluluklar olmaz bunlar. Sen siklemeyerek bu sorumlulukları nasıl sırtlıyorsun da grubun alfası oluyorsun? Biraz iletişim kur seni sünepe, biraz hayal kur, inançların olsun, duygularını yönetmeyi bil, aptallıktan kurtul, siktirgit spor yap ve güçlen. Sen bunları yapmaya devam ettikçe senin sürün oluşacaktır ama siklememeye devam edersen yanına her gelen senden uzalaşır.

Bu ''Siklemiyorum ama kızın dibi düşüyor'' düşüncesinden kurtulun bir. Avına İleri-geri taktikleri yaparsın o ayrı bir konu ama bak orada ''İleri'' adım da atıyorsun. Görüyorum ki bu salaklık liselilerde var özellikle. Forumda, bahsettiğim şekilde konu açıp anlatan veletler var. Bunun farkında olun biraz. Yeri geldiğinde espiri yap, yeri geldiğinde ciddiyetini takın, yeri geldiğinde rahat ol ama konunun başından beri bahsettiğim ''Amınakoyayım ders zili çaldı ama ben sınıfa gitmiyorum. Nöbetçi öğretmen de gelip bana sesleniyor ben de hocayı bir siklemiyorum bir siklemiyorum'' mantalitesinden kurtul. Bunun sonucu ''Artık o kadar siklemedim ki yok yazıla yazıla sınıfta kaldım'' veya herhangi bir bok olur.

Kendinize çeki düzen verin. Sen bu alfa kavramını kendi sikindirik beynine bu şekilde sokarsan mal mal hayatın devam eder ve bir bok elde edemezsin. Şu küçücük olan dünyanızı ve beyinlerinizi büyütmeye çalışın. Biraz joker full şarj metoduna bakın. Demiyorum ki herkesle iyi olacaksın. Sana itici gelen tipler varsa onları sikleme. Sevmiyorsan sevmiyorsun. Buna lafım yok ama sen niye kimseyle iletişim kurmuyorsun?

Özellikle lisede olan kardeşlerime söylüyorum, kendinize çeki düzen verin ve bu salak mantaliteden hemen uzaklaşın.

Lisede herkes boş , ve o boş insanlarla muhabbet etmek istemiyorum.1 dakika seviyeli bir şekilde konuşamıyorlar bilimden bahsediyorlar hemen yav he amq başımıza bilim adamı kesildi , futbldan konuşuyorum fanatik hepsi laf anlatılmıyor en iyisi muhattap olmamak

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8