Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Alfa ve Beta arasındaki fark

Alfa erkeginin insanlarla sosyal iliskilerinin saglam oldugu soyleniyor fakat betalarda da bu durum boyle degil mi bu konuyu masaya yatirmak faydali olur diye dusundum.

Temel olarak bir alfa gibi nasil insan iliskilerimizi duzenleriz ?

bence; Alfa bir ortamda seçicidir takılacağı kişileri seçer kafaları uymazsa kız erkek hayatından çıkarır ve onları kafasına takmaz , sıcak kanlılardır arkadaş edinme konusunda sıkıntı çekmez ama alfa ve betayı ayıran en öenmli şey liderliktir bu liderlikte çerçeve ile oluyor başkasının yaşam tarzının etkisi altına girmez kendi tarzı vardır ve ortama göre değişmez beta ise alfanın çerçevesine girmeyi arzular zevk alır yönetilmekten zevk aldığı için değil onun çerçevesi çok daha güzel ve oda o çerçeveye kayıyor ve betalar seçici olmadığı için ortama göre değişir.

Benim fikrim,alfa herzaman guvenebilecegi,guzel,saygili arkadaslar yaninda barindirir,bigli alisverisi yapabilecegi,cikar iliskisi icinde olamayan arkadasliklar kurar,ama betalarda ise bu pek boyle olmaz betalarin da cok arkadasi olur ama iyi temellere yatmaz bence surekli cikar iliskisi bir birine saygi duymayan saygisiz kisilikler ordusu vardir bunlarinda.

Bu konuyu açıklayarak konuşmak isterdim fakat 1 saatimi alır :D

Kısaca alfa ile betayı ayıran EN ÖNEMLİ özellikleri sıralayacak olursak
-maskülen
-umursamaz ve duygu durumu değişmez
-dominant
-Çerçeve

Cogu kisi de goruyorum ki,insanlar da kaliplasmis bir Alfa profili var. Insanlar o kaliplasmis Alfa profilini taklit ediyorlar.ve goruyorum ki ,yazilanlarin hemen hepsi, birbirine benzer seyler.Alfa Adam, kendini gelistiren ,fikirleri olan, karakteri oturmus ve bir cok konu da orta seviyenin ustu adamdir. Ve en onemlisi de, tcmanin vaad ettigi o altin vurus Ile kendini sinirlamamasidir. Yani kisaca Alfa; bir cok konuda gelisimini surduren Adam profilidir.

Cogu kisi de goruyorum ki,insanlar da kaliplasmis bir Alfa profili var. Insanlar o kaliplasmis Alfa profilini taklit ediyorlar.ve goruyorum ki ,yazilanlarin hemen hepsi, birbirine benzer seyler.Alfa Adam, kendini gelistiren ,fikirleri olan, karakteri oturmus ve bir cok konu da orta seviyenin ustu adamdir. Ve en onemlisi de, tcmanin vaad ettigi o altin vurus Ile kendini sinirlamamasidir. Yani kisaca Alfa; bir cok konuda gelisimini surduren Adam profilidir.
Güzel yazı olmuş fakat alfa olana kadar alfa taklidi yapılmalı.

Güzel yazı olmuş fakat alfa olana kadar alfa taklidi yapılmalı.

Kimin karakterini taklit edersen,ona donusmeye baslarsin ve hic bir zaman kendi karakterini bulamazsin. Taklitci bi ezik mi olmak istiyorsun? Alfa yolunda ilerleyen bir adam,zaten doğru davranış neymiş araştırıp bulacaktır. Örneğin .karı gibi laf taşımaması gerektiğini, ortamda cıvık cıvık hareketlerde bulunmaması gerektiğini bilir. bunları yapıyorsak hiç bu işlere bulaşmayalım ,yolumuza devam edelim zaten :D.Evet ,aslında doğru. İnsanlar doğdukları andan itibaren herkesten birşeyler alırlar. Cok korktuğun birisinden bile karakterine birşey geçmiştir mutlaka.Ancak bu, taklit değildir. Örnek almaktır.Bİr betayı da taklit edebilirsin ama sadece Doğru oldugunu düşündüğün şeyi örnek alır,kendi karakterine bin bir ceşit insandan birşeyler katar ve hayatın boyunca karakterindeki yapbozların eksik parcalarını doldurmak için uğraşırsın.İşte Alfa süreci budur.Gelişimi hiç durdurmamak ve insanların tecrübelerinden yararlanmak.. En önemlisi de ,diğerlerinin bilmediğini bilmek(farkındalık)saygılar dostlar..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8