• Bugün reklama 1 defa tıklayarak siteye ücretsiz bir şekilde destek olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Alfa

Sigma

Meraklı Üye
Üye
Bir alfa kendi sürüsünde baskın olandır peki 3-4 alfa birlikte takılmaya başlarsa veya 2 alfa sürülerinden bağımsız bir yere gitse ve bir ortama girse ne olur baskın olan diğerlerini törpülermi?

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Bir ortamda birden çok Alfa olmaz, tek bir Alfa olur. 100 Alfa yan yana gelse 99'u Beta olur 1'i Alfa. Her zaman tekrar ettiğim bir söz vardır; "Çöplüklerin birinde öten horoz sen isen, diğer kalanlarında dinleyicisindir."

Beta deyince hemen milletin aklına ezik büzük asosyal yaratıklar geliyor ama mesele öyle değil. Misal, Atatürk'le Einstein'i bir Kuantum laboratuvarına koyalım, oranın Alfası kim olur ? Einstein. Çünkü kuantum Einstein'in alanı. E Atatürk de Beta oluyor bu durumda.

Peki bu durum Atatürk'ü ezik asosyal biri mi yapıyor ? Hayır. Atatürk de kendi alanında Alfa. Velasıkelam, 2 kişi de gitse 20 kişi de gitse 20.000 kişi de gitse aralarından sadece 1 kişi Alfa olabilir.

Bir ortamda birden çok Alfa olmaz, tek bir Alfa olur. 100 Alfa yan yana gelse 99'u Beta olur 1'i Alfa. Her zaman tekrar ettiğim bir söz vardır; "Çöplüklerin birinde öten horoz sen isen, diğer kalanlarında dinleyicisindir."

Beta deyince hemen milletin aklına ezik büzük asosyal yaratıklar geliyor ama mesele öyle değil. Misal, Atatürk'le Einstein'i bir Kuantum laboratuvarına koyalım, oranın Alfası kim olur ? Einstein. Çünkü kuantum Einstein'in alanı. E Atatürk de Beta oluyor bu durumda.

Peki bu durum Atatürk'ü ezik asosyal biri mi yapıyor ? Hayır. Atatürk de kendi alanında Alfa. Velasıkelam, 2 kişi de gitse 20 kişi de gitse 20.000 kişi de gitse aralarından sadece 1 kişi Alfa olabilir.
Kardeşim bunları kusura bakma nerden uyduruyorsun?

Bı ortamda birden fazla alfa olabilir 40 tanede olur 50 tanede bunlardan kendini en fazla geliştirmiş olan baskın olur örnek yenilmezler takimi cap alfa iron Alfa hawkey Alfa Bruce banner Alfa vision Alfa ama en baskınları cap ve iron Alfa Adam her yerde alfadir aminakoyim bu kadar basit

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Bı ortamda birden fazla alfa olabilir 40 tanede olur 50 tanede bunlardan kendini en fazla geliştirmiş olan baskın olur örnek yenilmezler takimi cap alfa iron Alfa hawkey Alfa Bruce banner Alfa vision Alfa ama en baskınları cap ve iron Alfa Adam her yerde alfadir aminakoyim bu kadar basit
Hahahaha şu yorumu sonuna kadar okudum cidden :)

İyi dinle küçüğüm, bilmiyorum hangi lisenin veletisin ama ben Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji öğrencisiyim. Sırf akademik psikolojiye 5 yılımı harcadım ve harcamaya da devam ediyorum.

O yüzden senin oda sıcaklığıyla eşdeğer IQ'nun eseri olan yorumlarına katılacak değilim. Kaldı ki saçma fikirlerini hakaret ederek ispat etme girişimin her ne kadar şirin olsa bu durum benim seni umursamam için yeterli değil.

Gelelim konuya, bana s*kim sonik süper kahraman filmlerinden örnek vermen senin hayal dünyasında yaşayan ve muhtemelen elinden başka bir tatmin edici bulamayan bir ergen olduğunu gösteriyor.

Şimdi ben sana burada beynin ön frontal lobunun kompleks bir yapıya sahip olmasından dolayı Amigdala'yı baskıladığı ve homo sapienslerde sürü endeks ilişkisinin farklı olduğunu bilimsel olarak anlatırdım ama sen muhtemelen "Iron man Alfa kardeşim Alfa ehuehu" diyeceğinden dolayı kıymetli zamanımı senin gibi sefil bir ergene harcama zahmetine girişmiyorum.

Bilgisayar başında "Ben Alfayım" triplerine girip gerçek hayatta bir baltaya sap olamamış bir beceriksizsin ve öyle de kalacaksın.

Iron Man'i canlandıran oyuncuyu ABD Başkanı Donald Trump'ın karşısına koyalım bakalım o zaman da "Ben Alfayım Donald sen kimsin aq ehehu" mı diyormuş yoksa kedi mi kesiliyormuş Trump'ın karşısında görelim, kodumun su katılmamış Arizona kertenkelesi seni.

Son düzenleme: