Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

analitik zekan işleri bozuyor

Evettt bugün güzel bir konudan bahsetmek istiyorum. Bu konu erkeklerin kadınlarla ilişkileri açısından çok önemli.

Erkekler genel olarak hayata mantık ilkeleri ve analitik olarak bakarlar. Bu erkeklerin problem çözme, işi geliştirme,strateji belirleme, yeni fikirler ve buluşlar ortaya çıkarmasına, sistemler kurmasını sağlayan bir zeka türüdür. Kadınlarda analitik zeka daha düşük düzeydeyken sosyal zekaları doğal olarak çok daha yüksektir. Analitik zekası yüksek olan ve bu tür işlerde uğraşan adamlar aynı zamanda kadınsız ve kadınlarla ilişkiler konusunda en başarısız erkek grubudurlar. Kadınlar bu tür erkekleri "efendi,sıkıcı,zevksiz,pasif" bulurlar. Bu durum mühendislik ve türevleri öğrencilerin neden üniversite hayatlarını kadınsız geçirdiklerini ÖZETLİYOR.
Eğer mantıklı düşünür ve kendinize sorarsanız kadınlar nasıl bir erkek ister diye cevabınız kendisine iyi davranan nazik kibar medeni erkek olarak çıkar. Yani neden agresif bir erkeği seçsin ki hatta kendine zarar verme potansiyeli olan bir erkeği niye seçsin ki? Kendisini aldatma potansiyeli olan güvenilmez erkeği niye seçsin ki dimi? İşte kadınlar bu mantıkla erkek seçmezler eğer olaya böyle mantıksal yaklaşırsanız heralde 31 çekmekten çıldırabilirsiniz. Sonra ben nerede yanlış yaptım? Hediyeler aldım değer verdim aradım sordum ama o piçi seçti ühühüh doldur meyhaneci kafasına girersiniz?
Kadınlarla ilişkiler mantıksal değildir. Bu tür erkekler kadınlarla muhabbeti ciddi bir iş olarak görüyor. Muhabbetleri ;selam,naber,napıyorsun,okul nasıl, hobilerin neler,gezmeyi sever misin? vs vs tarzı ciddi bir röportaja dönüşüyor? kızı sorguluyor ve onu ideallerinde ki masum güzel kız kategorisine göre tartıp yargılayabiliyor. Bu tür analitik düşünen erkekler kadınların kaşarımsı sürtük yönlerine tahammül edemezler ve aşırı baskı uygularlar. Benim gibiler ise bu yönleri kullanmayı bilir.Ben kadınları idealize etmem ve onları şekillendirmeye çalışmam. Yani kadını çocuklarımın annesi yapmaya uğraşmam.

Evet genel stratejini analitik zekanla belirle ama kadınlarla mantıksal konuşmalar işe yaramaz. Yani kadını mantıksal konuşarak sekse ikna edemezsin. yani ayşe benimle seks yapmalısın çünkü ben iyi bir erkeğim, sana yemek yaparım yatakta iyi davranırım seni önemserim vs tarzı söylersen heralde dünyada hiç bir kızı ikna ederek sikemezsin.kaynak yaşamın pratik felsefesi ve gücü

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8