Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Apolitik Gençlik

güzel gerektiğinde insanları ne denli pisleştirebileceğimi gördüm sen kendine hakim olamayan koca bir bebeksin koçç
Dostum, sen de saygı çerçevesini aşarak eleştiri yerine hakarette bulundun. Elbette eleştirebilirsin ama saygı çerçevesinde. Bu senin görüşün, yazıdan da anlaşılacağı gibi ''Ben'' merkezli bir insansın. Saygı duyarım ve hatta ben de bu görüşe göre ayarladım hayatımı. Şu da gerçek ki herkesin doğrusu kendisine. Sırf seninle aynı görüşte olmadığı için gereksiz hakaretlere,milleti aşağılayan sözleri sarf etmene gerek yoktu. Bu senin gelişmişliğini değil acizliğini gösterir. Eğer her ''Görüşünü,kendi doğrusunu'' paylaşan insanlara hakaret yağdığını düşünsene, sence bu forum ayakta durabilir miydi? Bizim diğer forumlardan,diğer gruplardan farkımız ne? Özgürce düşüncelerimizi paylaşmayacaksak, fikir zenginliği oluşturmayacaksak,tek bir doğru ile hareket edeceksek, diğer ''At gözlüğü'' takmış insanlardan ne farkımız kalırdı? Haa karşı çıkabilir misin? Elbette ama başta da dediğim gibi saygı çerçevesinde.

Kuşçubaşı da aynı şekilde. Seni de anlayabiliyorum. Bir an dayanamadın ve öfke kustun karşı tarafa ama sana yakışmayan bir tavır. Özellikle paylaşımlarına bakılırsa gayet araştırmacı,kültürlü,tecrübeli bir insansın. Örnek alınabilecek bir insansın. Eminim bu tavrın forumda benim gibi birçok kişiyi şaşırtmıştır. Özellikle dünkü ''sen şuna bak hele,büyümüş de laf yapıyor.'' türünde bir söz söylemen,özellikle biz yeni,gelişenler için biraz iç karartıcı. Hakaretlere hakaretle karşılık vermek yerine engellemen daha doğru olurdu.

Ben şahsen gençlerin apolitik olmasını istiyorum. Bu demek olmuyor ki tamamen cahil kalsınlar gündemden uzak habersiz olsunlar. Hayır gündemi bilsinler her şeyden haberleri olsun cin gibi olsunlar. Ama her yerde politika konuşmasınlar. Sınıfta, sokakta, arkadaş ortamında her yerde siyaset konuşuyorlar. Lan arkadaşlarınla oturmuşsun ne güzel çayını kahveni içiyorsun ne gereği var siyaset konuşmanın. Her konuşanda kendisini çok bilgili zannediyor sanki 25 yıldır kral gibi beyefendi. Ya en yakın arkadaşının siyasi görüşü senden farklı olabilir ve açtığın konu onun hoşuna gitmeyebilir kalbini kırarsın ne gereği var yani? Her yerde siyaset konuşulmaz siyasi görüşte her yerde söylenmez. Siyaset insanı insana kırdırır. Özellikle gençler siyaset ile uğraşacaklarına kendilerini geliştirmeye uğraşsın. Siyaseti takip etsinler bilgilensinler kim ne yapıyor kim hak yiyor kim hakkı savunuyor bilsinler ve bu bilgiler ışığında şekillenen siyasi görüşünü sandıkta göstersin. Çıkın sokağa insanlar sanki hiçbir dert yok gibi siyaset konusuyor. Tehlikeli arkadaşlar siyaset tehlikeli kardeşi kardeşe kırdırır özellikle bu coğrafyada.

Dostum, sen de saygı çerçevesini aşarak eleştiri yerine hakarette bulundun. Elbette eleştirebilirsin ama saygı çerçevesinde. Bu senin görüşün, yazıdan da anlaşılacağı gibi ''Ben'' merkezli bir insansın. Saygı duyarım ve hatta ben de bu görüşe göre ayarladım hayatımı. Şu da gerçek ki herkesin doğrusu kendisine. Sırf seninle aynı görüşte olmadığı için gereksiz hakaretlere,milleti aşağılayan sözleri sarf etmene gerek yoktu. Bu senin gelişmişliğini değil acizliğini gösterir. Eğer her ''Görüşünü,kendi doğrusunu'' paylaşan insanlara hakaret yağdığını düşünsene, sence bu forum ayakta durabilir miydi? Bizim diğer forumlardan,diğer gruplardan farkımız ne? Özgürce düşüncelerimizi paylaşmayacaksak, fikir zenginliği oluşturmayacaksak,tek bir doğru ile hareket edeceksek, diğer ''At gözlüğü'' takmış insanlardan ne farkımız kalırdı? Haa karşı çıkabilir misin? Elbette ama başta da dediğim gibi saygı çerçevesinde.

Kuşçubaşı da aynı şekilde. Seni de anlayabiliyorum. Bir an dayanamadın ve öfke kustun karşı tarafa ama sana yakışmayan bir tavır. Özellikle paylaşımlarına bakılırsa gayet araştırmacı,kültürlü,tecrübeli bir insansın. Örnek alınabilecek bir insansın. Eminim bu tavrın forumda benim gibi birçok kişiyi şaşırtmıştır. Özellikle dünkü ''sen şuna bak hele,büyümüş de laf yapıyor.'' türünde bir söz söylemen,özellikle biz yeni,gelişenler için biraz iç karartıcı. Hakaretlere hakaretle karşılık vermek yerine engellemen daha doğru olurdu.
Evet Kuşçubaşı bu konuda biraz gereksiz fevri davrandı fakat olabilir insanlık hali.Arkadaşın da Kuşçubaşınında bir özür borcu var diye düşünüyorum.Bizler bu forumu kaliteli bir mekana çevirmek istiyorsak öncelikle kendimize sonrasında birbirimize saygılı olmamız gerekir :)

Şimdi bizim gençlerde yeni bir akım başladı. Böyle kendini Amerikan rüyasında sanıyor haspam, eline gitarı koluna kızı alıp sahilde "Akdeniğzzz ıakşamlıarığğ" diye romantik romantik şarkı söyleyeceğini sanıyor dünyanın sonuna kadar. Yok öyle dünya.
bir başkaaa oluyoooor. Hele biğğğrr deeee aylardığaaaaan temmuuuuğz iseeeee bambaşkaaaaaa.
Sahildeeeğğ insanlaaaar golgolaaaa sımsıcıaaaakk. Coşmamaaaaağğğk eldeeeee miiiihhh böyleeee birrrrr akşamdaaağğhh.
İşte beeeeğğn böyleee biiiğğr akşamdaaaaağğğh aşık oldummmm.

Apolitik olmak zorunda falan değilim aslında. Zira siyasetin kirli yapısına dahil olup olmamak bireye kalmıştır. Devlet yönetimindeki kararları tabii düşüneceğiz. Fakat bunu yaparken particilik yapmıyor olmamız bizi apolitik yapmaz.

Şimdi apolitik derken ne anladığınıza bağlı eğer hiçbir partiye vermediğinden ötürü ben apolitiğim diyosa sen o insana kızamassın vay boş insan hiçmi görüşün yok falan diyemessin görüşü vardır tüm partileri çöp görüyodur evet çöp.o insan ben apolitiğim der (senin karşılaştığın röportaj videoları yada yakın çevrendeki cevaplara kızmışsındır tahminimce ondan diyorum ) onun dışında ciddi ciddi siyasetten banane yeaah apolitiğim moruk işim olmaz söz konusuya evet haklısın boş insandır hayal dünyasınday yaşıyodur hayat ona tozpembedir. büyük olaslıkla erkek değildir :SAÇDÇSADAS

Devlet yönetimindeki kararları tabii düşüneceğiz.
burası önemli

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8