Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Arkadaş İlişkilerimizde Nasıl Davranmalıyız

Furkansen

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaşlar bu konu hakkında gerçekten bilgi edinmek istiyorum , lütfen tecrübeli biri tecrübelerini aktarsın , bence şöyle falan dememenizi rica ediyorum hani bak şöyle yap şöyle yap demenizi rica ediyorum çünkü bu konuda hakkında bir çok yazara , youtubera vb.. istekte bulundum ama anladım ki kimsenin bir şey yapacağı yok , umarım yardım edebilirsiniz

Arkadaşlarımızla nasıl samimi dostluklar kurarız ?
Nasıl çevresi geniş biri oluruz ?
Arkadaş ilişkilerinde nasıl davranmalıyız ?

Öncelikle kardeşim eğer bu 3 soruyu soruyorsan gerçekten yıkıksın.. Neyse sorun değil önce problemi bulup bunu kabul ediyoruz. (1.aşama)
Daha önce hiç arkadaşının olmaması imkansız o yüzden bu konularda daha çocukken tecrübe kazandın. Kendini kötü hissetme bunu başaracaksın bu sende olan şey zaten bu yetenekleri kazanalı yıllar oldu.
Senin problemin arkadaşlarının olmaması. (vay amk nasıl bildi)

Eğer liseliysen ve sınıfta ki herkesten kendini soyutlayıp sıranda tek başına oturuyorsan veya başka sınıflardan arkadaşlıklar ediniyorsan onlarda seni eziyorsa ama sen yinede katlanıyorsan senin ilacın bende. (mesaj at bana)

Yok abicim benim böyle problemim sen sorumlarımı yanıtla diyorsan sana tavsiyem;

1-Samimi dostluk kurmak senin zararına olur çevrende ki herkes iyi niyetli değil sürekli zarar görebilirsin. Kendi tayfan olsun onlarla samimi ol ama sadece okulda, işyerinde vs takıl. (Örnek sınıfta ki çocuklardan tayfa yap ve okulda ki vaktinin %50'si onlarla geçsin, bu ilişkilerinizi güçlendirir temel atmanızı sağlar eğer daha gençseniz. Seçtiğin kişilere çok dikkat et senin gibi yıkık olmasın xd )

2-Çevresi geniş olmak emin ol yine senin zararına olur. Tanıdığın herkes başarılı olacak diye bir şey yok 5-10 sene sonra işsiz kalacak insanlar senin neyine yarar? potansiyeli olan insanlarla ilişkilerini belli seviyede tutman işine yarayacaktır.

3-Arkadaşların seninle aynı şeyleri yapmaktan hoşlanan kişilerdir eğer gençsen çok hızlı şekilde birsürü arkadaşlık ilişkisi kurar bir çok gruba dahil olabilirsin. Arkadaşlarının yanında eğlenebiliyorsan sıkıntı yok çerçeveni koruduğun sürece istediğin kadar takıl.

Bu arada SPORA BAŞLA ve mümkün olduğunca araştır. (Fizyoloji,beslenme,hipertrofi,definisyon,bulk,if,ketojen cart curt)

Bunları yapman seni %0 seviyesinden anında %70 seviyesine çeker (Garrranti)

Varsa takıldığın DM Bro-MAN!XDXD

Kanka sanırım düşünmeye başlamışsın. Bu sorulara kimseden tavsiye alamazsın. Şu doğal karakterini sergilsene. Nasıl davranmak istiyorsan öyle davran. Kendini beğenmişliğin, egonun dozajını kaçırma. Tatlı olsun. Kimseden üstün değilsin. Problemin bu olabilir. Belki okuduğun şartladığın şeyler karşındaki insanlara katlanamama sebebin olmuş olabilir. Atıyorum şu an böyle olmaya da bilir. Şahsen ben taşağa vuruyorum. Oo kanka naber, hayatımın anlamı diyorum ama sınırlarımı öyle çiziyorum ki kimse saygısızlık da yapmıyor ki ben de onlara yapmıyorum. Ne de el ense tokatız. Araya garip bir mesafe koy. Ama sakın saygıyı zorlama yolla kazanmaya çalışma. İnsanlara saygı duy onlar da sana duyar. Gülümse. Hayatın tadını çıkar. Sana demiştim mutlu olursan insanlar da seninle mutlu olurlar özel bir çabaya gerek yok.

Kanka sanırım düşünmeye başlamışsın. Bu sorulara kimseden tavsiye alamazsın. Şu doğal karakterini sergilsene. Nasıl davranmak istiyorsan öyle davran. Kendini beğenmişliğin, egonun dozajını kaçırma. Tatlı olsun. Kimseden üstün değilsin. Problemin bu olabilir. Belki okuduğun şartladığın şeyler karşındaki insanlara katlanamama sebebin olmuş olabilir. Atıyorum şu an böyle olmaya da bilir. Şahsen ben taşağa vuruyorum. Oo kanka naber, hayatımın anlamı diyorum ama sınırlarımı öyle çiziyorum ki kimse saygısızlık da yapmıyor ki ben de onlara yapmıyorum. Ne de el ense tokatız. Araya garip bir mesafe koy. Ama sakın saygıyı zorlama yolla kazanmaya çalışma. İnsanlara saygı duy onlar da sana duyar. Gülümse. Hayatın tadını çıkar. Sana demiştim mutlu olursan insanlar da seninle mutlu olurlar özel bir çabaya gerek yok.
Çok teşekkür ederim dostum , güzel öneriler vermişsin.

Tüm bu soruların cevapları önemli değiller. Nasıl eğleniyorsan öyle ol, gelecek kişi zaten sana gelir.
Ama yine de cevap istersen yardımcı olayım
  1. Taşak muhabbeti yaptığın insan samimi arkadaşındır, bir kaç kez kızlarla konuşurken görülsen zaten kişiler(erkek) sana yanaşır.
  2. Muhabbetin olan bir arkadaşını yeni bir ortamda görürsen o ortama girmen gerçekten çok kolaylaşır, sonra onun arkadaşı şunun arkadaşı diye akar gider :D
  3. Kesinlikle seviyeli olmalısın, rahatsızlık duyduğun şeylerde tavrını koy. Onun dışında zaten ağızına geleni söyle çok düşünme bunlar seni rahatlatır.

Arkadaşlık konusunda en önemli etkenlerden biri de SPOR'dur. Spor senin kendini geliştirdiğini, zamanının boşa akıp geçmediğini, hayatının bir düzen içinde ilerlediğini gösterir ve insanlar bunların zor olduklarını bildikleri için sana saygı duyarlar (y)

Tüm bu soruların cevapları önemli değiller. Nasıl eğleniyorsan öyle ol, gelecek kişi zaten sana gelir.
Ama yine de cevap istersen yardımcı olayım
  1. Taşak muhabbeti yaptığın insan samimi arkadaşındır, bir kaç kez kızlarla konuşurken görülsen zaten kişiler(erkek) sana yanaşır.
  2. Muhabbetin olan bir arkadaşını yeni bir ortamda görürsen o ortama girmen gerçekten çok kolaylaşır, sonra onun arkadaşı şunun arkadaşı diye akar gider :D
  3. Kesinlikle seviyeli olmalısın, rahatsızlık duyduğun şeylerde tavrını koy. Onun dışında zaten ağızına geleni söyle çok düşünme bunlar seni rahatlatır.
Arkadaşlık konusunda en önemli etkenlerden biri de SPOR'dur. Spor senin kendini geliştirdiğini, zamanının boşa akıp geçmediğini, hayatının bir düzen içinde ilerlediğini gösterir ve insanlar bunların zor olduklarını bildikleri için sana saygı duyarlar (y)
Teşekkür ederim dostum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8