• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Arkadaş kalamayız.

Merhaba beyler konu "friendzone" hakkinda az cok bilgi sahibi olanlariniz vardir ama bir konuda yardima ihtiyacim var fazla uzatmadan direk konuya daliyorum

Gorusleriniz benim icin onemli

Bir kiz var hemen hemen 3 yila yakın bir partneri yok ilk baslada gayet iyiydik ama ben ona dusuncelerimi soyleyince onun friendzone sine girdim. Kardes kanka demeye basladi. Ve soyle bir sıkıntımız var ben mesajlasmayi seven birisiyim cok sıkıyorum onu farkindayim ama elimde degil sal beni dedi mesaj atmayi kestim sonrasinda bir problem mi var diye sorular sormaya basladi. Anlattim derdimi bu konulari kapatalim bu konular hakkinda gorusmek istemiyorum dedi. Bu gun ona benim seninle ilgili olan dusuncelerimi biliyorsun ya mesafemizi koyalim gorusmeyelim yada benimle ol demeyi dusunuyorum ama ikinci secenegin olmasi icin ne demem lazim ha varligi yada yoklugu benim icin bir anlam ifade etmiyo bunu nazik etkili bir dille nasıl soylebilirim. Arkadas olarak kalamayiz ya beni tanimamis gibi davran mesaj atmadigimda bir sorun mu var diye sorma yada benim yanimda kal.

Friednzone a alınmışsan benim görüşüm 'sonra ki' deyip geçmen. Şu düşünceden kesinlikle uzaklaş "Eğer ben iyi bir arkadaş olursam iyi bir sevgili olabileceğimi de anlar". böyle bir durum varsa kesinlikle aklında çıkar bu düşünce seni ancak madalyalı arkadaş yapar Berkecanla yaşadıklarını gelip sana anlatır can sıkar gerek yok. Herhangi birşey söylemene bile gerek yok bence. "Next" diyip geç.

Iyi bir arkadas kalalim demiyorum ya benim partnerim olursun yada mesafemizi koyalim bir daha gorusmeyelim demek istiyorum

Demek istediğim bu zaten tercihi ona sunma sen yap tercihi. Koy mesafeni bir şey açıklamak zorunda da değilsin ki zaten yeterince açıklama yapmışsın düşüncelerini söyleyerek.

Senin kıza davranışların nasıldı? friendzone almadan önce

Ters psikoloji ile çabucak adam edersin tabi istersen özele gel detaylıca anlatayım.

Demek istediğim bu zaten tercihi ona sunma sen yap tercihi. Koy mesafeni bir şey açıklamak zorunda da değilsin ki zaten yeterince açıklama yapmışsın düşüncelerini söyleyerek.
Bari bi helallik isteyelim o kadar da vicdansiz olmayalım