• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Arkadaşlar tarafından umursanmamak

Hayatım boyunca yalnız olacağım galiba ne olursa olsun bir ortamda önemli kişi olamıyorum olsamda olmasamda kimsenin umrunda olmayacağı tipleme oluyorum bundan nasıl kurtulabileceğimi bilmiyorum arkadaş grubum artık bir yerlere giderken beni çağırma gereksiniminde bile bulunmuyorlar 1.5 senelik arkadaşlarım bile her yeri bensiz gezip tozuyor niye bu duruma düştüm hiç bilmiyorum kendime dikkat ediyorum bir kişiyle konuşurken beden dilimi kullanıyorum karşı tarafı dikkatli dinliyorum göz teması kuruyorum karşı tarafın ilgilendiği konular hakkında konuşuyorum velakin konuştuğum kişinin önüne bir ben birde X kişisi geçse direk X kişisiyle takılmayı tercih ediyor ortamlarda aranan adam olmak için ne yapılması gerekir bu konuda tercübesi olan varmı

dostum aynı durumu bende yaşıyordum. bu fazla samimiyetten kaynaklanıyor. çevrendekilere değer veriyormuş gibi davran onları ara sor buluşmaya çağır onları dinle ama bu samimi ol anlamına gelmiyor. kimseyle samimi olma. çok iyi arkadaşın olsa bile arada koca bi mesafe olsun. pozitif enerji verdiğin an değersizleşiyosun ve aynı zamanda gereken yerde gerektiği kadar konusmak lazım. konusmak yerine dinlemek daha iyiydir. konuştuğun zaman kendinden bahsetme karşı tarafa sürekli soru sor. bırak o konuşsun. bu durumu üniversite topluluğunda ciddi bi ortama girdiğim zaman farkettim. bu davranışları bi alfa arkadaşta gözlemledim şuan topluluğun başkanı oldu. daha önceden çocukta şeytan tüyü var diyordum kendi içimden....

Son düzenleme:
Öncelikle şu ruh halinden çıkar mısın agam :) ?
-Spor yapıyor musun?
-Genel kültür seviyen uçuyor mu?
-Saygı duyulası bir işle uğraşıyor musun?
-Ders,spor bir alanda kendini geliştirdin mi?
-Hayat amacım var mı?
-Her sabah dünyaya enerji mi yayıyorsun, yoksa lanet olsun bu hayata diye negatif sözler mi?
-İçinde bulunduğun arkadaşların sana değer vermiyorsa, yada sen öyle hissediyorsan neden halen onları düşünüyorsun hiç düşündün mü?
-Kendine değer verip bakıyor musun?
Örn; Cildin temiz mi? Ter kokan birisi misin? Yoksa güzel kokan birisi mi?
Giyimin kuşamın nasıl?
Sakalların(varsa) yakışıyorsa bakımını yapıyor musun, yakışmıyorsa güzelce kesiyor musun?

-Hocam sana bir tavsiye kendini bir hafta sonu kapat evine;
Kimin bende değeri ne kadar, benim kimde değerim ne kadar? diye düşün.
Sonra kendinde olan eksikleri ölç tart biç.
Güzel bir plan yapıp uygulamaya başla.
Neler yaptığım için bu haldeyim? Yada
Neler yapmadığım için bu haldeyim? diye düşünmez isen, o halden çıkamazsın.

17 yaşındayım, bildiğim ve sana verebileceklerim bunlar. Emin ol işe yarayacaktır.

Kendin ile bir muhasebe yap :)

Öncelikle şu ruh halinden çıkar mısın agam :) ?
-Spor yapıyor musun?
-Genel kültür seviyen uçuyor mu?
-Saygı duyulası bir işle uğraşıyor musun?
-Ders,spor bir alanda kendini geliştirdin mi?
-Hayat amacım var mı?
-Her sabah dünyaya enerji mi yayıyorsun, yoksa lanet olsun bu hayata diye negatif sözler mi?
-İçinde bulunduğun arkadaşların sana değer vermiyorsa, yada sen öyle hissediyorsan neden halen onları düşünüyorsun hiç düşündün mü?
-Kendine değer verip bakıyor musun?
Örn; Cildin temiz mi? Ter kokan birisi misin? Yoksa güzel kokan birisi mi?
Giyimin kuşamın nasıl?
Sakalların(varsa) yakışıyorsa bakımını yapıyor musun, yakışmıyorsa güzelce kesiyor musun?

-Hocam sana bir tavsiye kendini bir hafta sonu kapat evine;
Kimin bende değeri ne kadar, benim kimde değerim ne kadar? diye düşün.
Sonra kendinde olan eksikleri ölç tart biç.
Güzel bir plan yapıp uygulamaya başla.
Neler yaptığım için bu haldeyim? Yada
Neler yapmadığım için bu haldeyim? diye düşünmez isen, o halden çıkamazsın.

17 yaşındayım, bildiğim ve sana verebileceklerim bunlar. Emin ol işe yarayacaktır.

Kendin ile bir muhasebe yap :)
Dostum o grubun çok daha üstünde kalıyorum desem yeridir fitness yapıyorum bu konuda o gruptaki herkesten bilgiliyim saç bakımındada aynı şekilde giyiniş ve tarzda aynı şekilde 1.87 boyum var dağ gibi adamım kızlarla muhabbetlerimde başarılı kimle konuşsam onun ilgisini çeken şeyden bahsedebiliyorum o an ki sohbette karşı tarafı etki altına alabiliyorum ama sonrasında umursanmayan tip oluyorum şimdi ego diyeceksen boşa deme çünkü geçen o gruba bende etkinliğinize katılmak isterim dedim evet dediler sonra çağırmadılar yerini saatini bile söylemediler umursanmıyorum hiçbir şekilde nedenini bilmiyorum çocuk ruhlu biriyim ama olmadığım biri gibi davranamamda benden çok daha gevşek ve her konuda düşük insanlar bile daha değerli oluyor -ego olayına hiç girmeyelim herkesle takılırım öyle bir sorunum yok-

Dostum o grubun çok daha üstünde kalıyorum desem yeridir fitness yapıyorum bu konuda o gruptaki herkesten bilgiliyim saç bakımındada aynı şekilde giyiniş ve tarzda aynı şekilde 1.87 boyum var dağ gibi adamım kızlarla muhabbetlerimde başarılı kimle konuşsam onun ilgisini çeken şeyden bahsedebiliyorum o an ki sohbette karşı tarafı etki altına alabiliyorum ama sonrasında umursanmayan tip oluyorum şimdi ego diyeceksen boşa deme çünkü geçen o gruba bende etkinliğinize katılmak isterim dedim evet dediler sonra çağırmadılar yerini saatini bile söylemediler umursanmıyorum hiçbir şekilde nedenini bilmiyorum çocuk ruhlu biriyim ama olmadığım biri gibi davranamamda benden çok daha gevşek ve her konuda düşük insanlar bile daha değerli oluyor -ego olayına hiç girmeyelim herkesle takılırım öyle bir sorunum yok-
Belki seni kıskanıyorlardır kardeşim?
Şunu diyebilirim ki, madem ki şuan ki arkadaşlarını sevmiyorsan git yenilerini bul :)
Kütüphanelere git, yeni arkadaşlar edin. Belki onlar da senin gibidir :)

bence kesinlikle ortamdan ayrılmalısın muhakkak hareketlerinden biri hoşlarına gitmiyordur yahut dostlukları çıkara dayalıdır yada çok yüz verdi isen iplenmiyorsundur sert kimliğini göstermekten çekinme kaçmazlar sadece dozu ayarlamaya bak

Elbet bir eksiğin var ki bunlar oluyor. Bu konu hakkında güzel bir kitap okumanın istiyorum dostum ve oradan çıkaracağın bilgileri eski arkadaşlarından daha çok yenilerine uygulamaya çalış. Eskiler artık seni hafızasına kaydettiği gibi görür yeniler ise yenidir dostum seni keşfetmeye çalışacaktır. Mutlaka kitap oku, bunun sana büyük bir yararı olacaktır. Bu konu hakkında kitap önerisi olanlar da aşağıda yorum olarak yazabilirler, iyi forumlar.