• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Arkadaşlık üzerine

Herkese merhaba arkadaşlar forma yeni katıldım 18 yaşındayım. Bu gün sizlerle 18 yıllık ömrümün tükenmeyen bitmeyen kötü bir durumunu konuşup sizlere danışmak istedim. Benim sosyal cevrem cok nadiren var arkadaş bulamıyorum bu konuda çok seciciyim onlar için biseyler yapsam hiçbir zaman aynı karşılığı alamıyorum çevre yapıp yeni arkadaşlar edinemiyorum sizcene yapmalıyım arkadaşlarıma hep msj attip buluşalım dememe rağmen genelikle gelmezler cok nadiren disinda beni arayıp sormazlar nasıl kendimi değerli kılar sosyal çevre yaparım?

Bi ortama gir cool takil kimseye yavsama o ortamda 100 200 tl harca hepsi kopegin olur sonra surekli cagirirlar sseni ha en onemlisi mesgul ol meagul olunca insanar hep bir yere davet ediyorlar

seriff

Üye
Öncelikle şunu unutma "Senin kimseye ihtiyacın yok". Eğlenmek için kimseye ihtiyacın yok. Kimseye kendini kanıtlama ihtiyacın yok.
Seninle gezmek istemiyorlarsa keyifleri bilir. Birisi sana iyilik yaparsa sen de yaparsın, ilk iyiliği sen yapıyorsan bile karşılık beklemeden yap. Hak etmeyen kimseler için çok büyük fedakarlıklar yapmana gerek yok.

Arkadaş edinmek için kimseye yaranmaya çalışma. Çok geniş bir arkadaş çevren olmayabilir. Boş insanlarla da arkadaş olma zaten

Benim 2 tane dostum var.Onlarla da sadece hafta sonu geziyorum. Hafta içi 2'si de çalışıyor zaten. Hafta içi ben de tek başıma takılıyorum.

Sana önerim tek başına eğlen.

theturker

Üye
Aynı sorunu ben de ve forumda bir çok kişi yaşamıştır ben şöyle çözmüştüm sana da tavsiye ederim kendi değerini arttırman gerek nasıl yaparsın bunu kendini geliştirerek kendini ve hayatı severek yani kısacası bakış açını değiştirerek ben bir pdf okuyarak bakış açımı değiştirmiştim fakat senin bunu yapmana gerek yok şuan insanlara muhtaçsın(değilsin öyle hissediyosun) kendini geliştirdiğin zaman ve bir şeyler başardığın zaman kendine güvenin arttığı zaman kendi kendine yetebildiğini farkedeceksin yani muhtaçlık durumundan kurtulacaksın bu sayede lambayla sinek ilişkisi gibi olacak sen lamba olacaksın ve sinekleri kendine çekebileceksin sinekler de insanlar oluyor odaklanman gereken kendin kendini geliştirmelisin o zaman daha çok parlarsın ve daha çok sinek çekersin (tabi ki dişi sinekleri de :) ) bu arada dost kazanma ve insanları etkileme adlı kitabı da kesinlikle ama kesinlikle okuyup uygulamalısın öte yandan bir süre sonra yalnız takılmayı daha çok seveceksin çünkü ne kadar az insan o kadar huzur dediğim kitabı bul oku sana insan ilişkilerinde çok büyük bir temel atacak