Aşırı Argüman Problemi

Katılım
4 Mayıs 2018
Mesajlar
25
Beğeniler
14
Yaş
20
Şehir
İstanbul
#1
TCMA, erkek adam vs birçok blog var. İçlerinde dünya kadar argüman var. aklımda şöyle bir soru var. Öğrenci adamım hafta içi falan dolu. Hafta sonu bu kadar argüman için az. 3 aylık tatil süresi boyunca bunlara mı gömüleyim yoksa ufak ufak saha yaparak yavaş mı gitsem

A) %70 okuma
%20 kültür,spor vs
%10 saha

B) % 40 okuma
% 30 kültür,spor vs
% 30 saha
Evet beyler böyle bir ikilem yaşıyorum. Nasıl yola koyarız bu işi.
 

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
589
Beğeniler
1,284
#2
Okuma mevzusu olayın kısayolu aslında. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak yani. Senin hayatına devam ederken tecrübe edeceğin şeyleri daha önceden tecrübe etmiş kişilerin öyküleri.
Şöyle yapabilirsin, her gün takip ettiğin kişilerden 1 makale veya 1-2 sayfa okuyabilirsin ki zaten sınırlı olduğu için maksimum 3 ay içerisinde okumayı bitirmiş olursun. Onun dışındaki zamanlarını diğer mevzulara ayırırsın. Sadece okuyup uygulamaya koymayan niceleri var, önce okuyayım sonra uygularım deyip hiç uygulamayan.
 
Katılım
5 Mayıs 2018
Mesajlar
315
Beğeniler
144
Şehir
Diyarbakır
#3
Uygulama daha ağırlıklı bassın . Zaten uygulayinca cok daha rahat ogreniyorsun . Mesela benim bi olay yasamisligim olmuş bi konu hakkinda sonrasinda bu tür yazıları okuyunca o konu hakkında yazilan bir yazi gorunce yasadiklarimi yuzeysel olarak doğrulamis oluyor. Yinede %50 uygulama %25 okuma %25 spor kültür vs. yap derim.
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
74
Beğeniler
59
Yaş
19
Şehir
İstanbul
#5
İlkokulda hatırlarsınız öğrendiğimiz bilgileri çalışma kitabından da yapmamız gerekirdi bilgileri pekiştirmek için çalışma kitabından da uygulama testleri çözerek daha iyi anlıyorduk. Bundan yola çıkarak senden öğrendiğin bilgileri mutlaka uygulamalısın uygulamazsan unutursun ki bunu yaşayanlar var.
 
Üst