Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Gelişirken hayatımızı zehir ediyoruz

Bence bu bir hastalık gelişirken okadar fazla kasılıyoruzki şunu yapayım mutlu olayım şu olsun âu problemi çözeyim o problemi çözeyim kıza şöyle davranayım ya o kız bakmassa ya kavga edersem gezicem ama param yok arabam yok üşeniyorum şunu yapsam ne olucak

Bunların hepsi beynimizden geçerken halimizi düşünsenize beyler bir kız terketti diye tüm vaktimizi harcıyoruz hayatı okadar ciddiye almışızki herşey bizim için önemli Herşey aşırı önemli gözümüzde aşırï detaycıyız herşey mükemmel olsun derken hayat her saniye kaçıyor GELİŞELİM ama gelişirken elimizdeki hayatın kıymetini bilelim illa dışarı çıkıp eğlenmek için para gerekmiyor illa mükemmel bir adam olmak gerekmiyor sevgili yapmak için dolaşmak için MUTLU OLMAK İÇİN yada sahaya çıkmak illa kız demek değil hiçbir sebeb yokkende gezip mutlu olabiliriz hiçbir çıkar olmadan anlamsızca bir dayıyla muhabbet ederkende bi alıntı örnek vereyim belki bilmeyenler vardır "dişimiz ağrısa allahım dişimin agrisi gecsin baska birşey istemiyorum dersiniz sonra geçer ve daha sonra başka şeyler istersiniz bu şükretmemektir ve ego kontrolsüzlüğür ev istersiniz eviniz olur sonra egonuz tatmin olmaz o evle mutlu olmaz daha büyük bir ev ister ama egonuzu kontrol altina alip sukrederseniz hep mutlu olursunuz ama bu demek değilki daha iyisini için cabalamayin cabalayin ama elinizdekiyle mutlu olmayi bilin daha büyük bir eviniz olmasa bile mutluluğunuz gitmez bu şekilde

Parayı kadınları beynimize mutluluk olmayınca mutsuzluk diye kodlamışız resmen topluma çıkmayı heyecanlı önemli birşey gibi kodlamışız mast yapmayı dünyanın en güzel hazzı yapmışız kendimize ölüm gideceğimizi bildiğimiz halde en ufak bir insanla tartışmayı sinirden kuduracak kadar önemsiyoruz birisi laf soktumu kafaya takıyoruz sanki bir lafla bizden daha üst konuma gelmiş gibi kasıyoruz kötü iyi olmak arasında kalmışız en ufak birşey gelince başımıza yok abi biz iyiliğimizden kaybediyoruz alakası yok halbuki hiçbir kız bizi iyiyiz diye terketmedi safız diye terketti enayi olduğumuz için terketti sen iyi olduğun için kimse seni üzmüyor sen duygularınï kontrol edemeyen bir ahmaksın diye terketti bir kızı sevseydik bize hiçbir halt olmazdı ama gidip kızı nefesim hayatım herşeyim diye kodladık aşk denen süslü kelime BAĞIMLILIKTIR sevgi değildir sen istediğin kadar iyi insan ol duygu kontrolün varsa hayattaki hiçbirşeye BAĞIMLI değilsen hiçbirsey canıını sıkamaz biz parayı sevsek güzel hayatı sevsek kadınları sevsek hiçbirşey olmaz ama biz BAĞIMLIYIZ problem çözmeye bağımlıyız bırakın çözülmesin o an zamana yayın gelişin bir eksiğinizi kapatmak için çabalayın ama cözene kadar kafayı takmayın problemi köşeye bırakın illa onu çözünce mutlu olucam dersen hayatın tadını çıkaramazsın O SORUNU ÇÖZSENDE YENİSİ GELECEK HAYAT BOYU PROBLEM BİR PARÇAMIZ OLUCAK ama sen sorunu beynine sorun olarak kodlamaz çözüm süreci olarak kodlarsan bu hayatta ömür boyu mutlu olursun SORUN DEDİĞİNİZ ŞEYLER HİÇBİRŞEY DEĞİL PSİKOLOJİMİZDE AĞIRLAŞTIRIP BÜYÜTTÜK SADECE BUNDAN İBARET

Bugune kadar tonla yazı yazıldı üzülmemek için ama mutlu olmak için bir yazı gelmedi kimseden ve bunun sırrınıda açıkladım SORUNLARI olumlu kodlamak ve süreci sevmek herşey muazzam olsun diye kasmayın gelişin ama kasmayın

HAYATINIZDAN OLUMSUZ HERŞEYİ ÇIKARIN KÜFÜRÜ,İNSANLARI,DÜŞÜNCELERİ,OLUMSUZ ŞARKILARI KARAMSAR RENKLERİ BİLE ÇIKARIN HAYATINIZDAN YAPAMAM KELİMESİNİ OLUMSUZ HERHANGİBİ NE VARSA BU EVİN DUVARI BİLE OLABİLİR :)

OLMAK İSTEDİĞİNİZ ADAMIN ÖZELLİKLERİNİ BİR KAĞIDA YAZIN VE BU ADAM OLANA KADAR PROBLEMLERDEN HAYATTAN ZEVK ALMAYA BAKIN O ADAM OLDUKTAN SONRA MUTLU OLUCAM YANILGISINDAN KAÇININ KASMADAN GELİŞİP SORUNLARI ÇÖZÜN VE ÇÖZDÜKTEN SONRA HERŞEY MÜKEMMEL OLDUKTAN SONRA MUTLU OLUCAM KAFASINI BIRAKIN Bİ YANDAN ÇÖZÜN BİR YANDAN EĞLENİN HAYATIN DİĞER ZEVKLERİNE YYÖNELİN GEZİN DOLAŞIN HER DAKİKA KAFANIZDA O PROBLEMLE GEZMEYİN ÇIKIN DIŞARI VE SADECE O ANA ODAKLANIN ADIMLARINIZA İNSANLARA SESLERE SADECE ANDA KALIN PROBLEMLERİ ASLA DÜŞÜNMEYİN O AN PROBLEMLERİ SADECE BELLİ BİR ZAMANDA ÇÖZÜN ÖRNEĞİN GÜNDE BİR SAAT BUNA AYIRIN BUNUN DIŞINDA ASLA ÇOK DÜŞÜNMEYİN PROBLEMLER DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI OLSAKTA ÖMÜR BOYU BİZİMLE PROBLEMLERİ SEVİCEZ KAÇMAK ÇÖZÜM OLMAYACAK

BURDANDA KIZ TAVLAMA TAKTİĞİ ARAYAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM ÖYLE BİR TAKTİK YOK SİZ KALİTELİ İNSAN OLMAK İÇİN KENDİNİZE ÖZELLİKLER KATIN KADINLAR DEĞİL ERKEKLER BİLE SAYGI DUYAR AYRICA KALİTELİ BİR İNSAN OLUNCA SİHİRLİ TAVLAMA CÜMLELERİNE İHTİYACINIZDA KALMAZ ÇÜNKÜ KALİTELİ ADAMIN DEDİĞİ HER KELİME KIZLARI ETKİLER...

Eğlenip hayatın tadını çıkarmaya bakın,borçlarınız,aşk acınız,problemleriniz varken hayatın tadını çıkarın bu polyannacılık degildir bu sorunların farkında olup mutlu olmaktır açın çizgi film izleyin gidin bir kızı sevin hatta ama terk edince aylarca üzülecek kadar bağlanmadan tadında aynı şeker gibi düşünün fazlası zarar aynı müzik gibi düsün onunda fazlası zarar 😉

ARTIK KOTNROL MANYAĞI OLMAYI YASAKLAYIN KENDİNİZE BIRAKIN AYNI FİGHT CÜNÜP FİLMİNDEKİ GİBİ DİREKSYONU RAHAT BIRAKIN BIRAKIN KAZA YAPIN BİRŞEY OLMAZ KAZA YAPICAM MÜKEMMEL SÜRMELİYİM DİYE DÜŞÜNMEYİN HAYAT BÖYLE GÜZEL .

Ve bildiklerinizi paylaşın beyler dünyayı bizim gibiler güzelleştirir bencillik negatif enerjidir bu sizide yıpratır pozitif bilgiler verelimki dünya daha güzel bir hal alsın ben bunu size yazdım siz ilerde çocugunuza ogreteceksiniz cocugunuz arkadaslarina torununuza ogretecek bu böyle zincirleme gidicek toplum biz bilgi yaydikca degisecek yararli pozitif insanlar artacak dünya daha çekilir hale gelecek ve bu bizede yararlı olucak o yüzden paylaşalım

NOT : DÜNYADAKİ EN KÖTÜ HAPİS KİRLİ NEGATİF BİR ZİHİNDİR 👋

Son düzenleme:
Gerçekten kendimle aynı kafada birini bulmuş hissediyorum yazdıklarına yüzde yüz katılıyorum bide şunu söylemek istiyorum örneğin ortamdayken yok bilmem avuçların yere bakıcak işte selam verirken elini kendine çekicen böylece üstünlük kurucan bu tarz salakça hareketler senin egoist bir insandan başka birşey yapmaz sadece dik durumdaki gülümseyerek insanların gözünün içine bakarak konuşacaksın yani amaç samimi olmak ama bazıları o kadar kasıyor ki adam ilişkide ufak birşey yaşıyor hemen yazıyor buraya,ortamda birisi şaka yollu gömmüş bu hemen ben nasıl üstün olabilirim kafasında tek Allah'ım ya ne insanlar

Gerçekten kendimle aynı kafada birini bulmuş hissediyorum yazdıklarına yüzde yüz katılıyorum bide şunu söylemek istiyorum örneğin ortamdayken yok bilmem avuçların yere bakıcak işte selam verirken elini kendine çekicen böylece üstünlük kurucan bu tarz salakça hareketler senin egoist bir insandan başka birşey yapmaz sadece dik durumdaki gülümseyerek insanların gözünün içine bakarak konuşacaksın yani amaç samimi olmak ama bazıları o kadar kasıyor ki adam ilişkide ufak birşey yaşıyor hemen yazıyor buraya,ortamda birisi şaka yollu gömmüş bu hemen ben nasıl üstün olabilirim kafasında tek Allah'ım ya ne insanlar
yapmak için yapmayalïm doğal olarak kendimize gereken beden dilinini eklerkz ama her harekette bukadar detay ve kasmak çok saçma olması gerekenden fazlası bu gereksiz cumhurbaşkanï değiliz sonuçta

Kesinlikle katılıyorum dostum. Sırf kendimi geliştireyim diye diye aklım hep orda olduğu için anı yaşayamıyorum ve ironik olarak da gelişemiyorum. Ne zaman ki bir şeyi hedef haline getirip oraya odaklansam istemsizce strese giriyorum. Halbuki mutluluk getirecek diye değilde sırf keyif verdiği için o konuya yönelsem daha çok gelişirim. Basit bir örnek vereceğim: Fitness. Ben fitnessa vücut geliştirmek için değilde keyif verdiği için gidiyordum. Bu yüzden kafam orada takılı olmadığı için kısa bir süre sonra haberim yokken bir de bakmışım ki vücudum toparlanmış, yavaş yavaş kendisini belli etmeye başlıyor. Bunu fark ettikten sonra kontrollü bir şekilde gelişmeye çalıştım. (Hedef haline getirip vücuduma odaklandım) Ve bir de baktım ki sanki vücudum gelişmiyor her gün aynı gibi. İnsan bu durumda strese giriyor. Şunu fark ettim insan, kendisini geliştirmek ya da mutlu olmak için değil keyif verdiği için o konuya yönelmeli. Kendisini geliştirmek için yöneldiğinde biraz zorunluluk var işin içinde ve bu da insanın tadını kaçırıyor. Halbuki zevk için yapsak fark etmesek bile kendimizi hiç aklımıza gelmeyecek seviyede bulabiliyoruz. Bir nevi korku da böyledir. Mesela kızın yanındayken ulan bunu mu desem güler, şunu mu desem ağlar demek yerine düşünmeden hareket etsek, o anın tadını çıkarsak emin olun iki taraf da birbirinden memnun olacak ve eğlenceli geçecek. Ya da olumsuz düşünceler... Arkadaşlar bunlar hep düşünmekten kaynaklı. Sürekli düşünmekten korkularımız tüm vücudumuzu sarıyor, halbuki düşünmesek yaşadığımız ana odaklansak, her şey ani gelişeceği için siz de fark etmeden korkuyu alt etmiş olacaksınız. Bazen düşünmeden hareket etmek lazım. Hatta bu bize kendimizden emin bir şekilde adım atmayı öğretir. Sürekli düşünmek emin olun zarar veriyor, o andan yoksun kalıyoruz. Ana hedefimiz kızlar,geliştirmek vs. değilde anı eğlenmek olmalı. İşte bu zaman kendimizi fark etmesek de mükemmel bir şekilde geliştireceğiz. Düşünmeyin sadece hareket edin. Amacınız eğlenmek olsun. Eğlenmek demişken eğlence sadece alkolden,lunaparktan vs. ibaret değildir. Psikolojiden zevk alan bir insanın bu konuyla alakalı kitap okuması da eğlenmektir. Bir tane daha örnek vermek istiyorum. Okulun ilk açıldığı zamanlar hiçbir şey umrumda değildir,sadece eğlenceme bakıyordum. Birisi laf mı etmiş, şunu dersem karşımdaki kırılır mı, başarılı mıyım yoksa değil miyim gibi konular gram umrumda değildi. Amacım sadece eğlenmek olduğu için istediğim gibi hareket ediyordum ve kızlara yaklaşırken gram korku hissetmiyordum. Çünkü düşünmüyordum ve düşünmeyince korkularım da aklıma gelmiyordu. Otomatik olarak etrafımdaki kız sayısı da artmıştı ama son zamanlar istemsizce sürekli bir şeyleri kontrol altına alma hissiyatı oluştu. Bu yüzden de anı yaşama özelliğimi yavaştan kaybetmeye başlayıp etrafımdaki kız sayısı da sürekli azalmaya gitti. Sürekli düşününce aklıma bin çeşit korku senaryoları geldi ve istemsizce negatif düşünmeye başladım. Bu yazıyı okuyunca hatamı fark ettim ve tekrar eski özelliğime kavuşacağıma inanıyorum. Teşekkürler yazın için dostum, ilham oldun bana.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8