"AŞK ?"

Katılım
16 Nisan 2018
Mesajlar
117
Beğeniler
79
Şehir
Düzce
#1
Beyler aşk olarak tanımlanan duygu hakkında ne düşünüyorsunuz, merak ediyorum açıkcası
 
Katılım
28 Nisan 2018
Mesajlar
303
Beğeniler
143
Yaş
19
Şehir
Mardin
#2
AŞK HERKESİN ANLAMAYA ÇALIŞIP ANLAYAMADIĞI AYNI ZAMANDA HERKESİN ANLATMAYA ÇALIŞIP ANLATAMADIĞI BİR ŞEYDİR NE ÜSTÜNE SAATLERCE DÜŞÜNÜLECEK KADAR CİDDİ NE DE SİKTİR ET LAN DENİLECEK KADAR BASİT BİR ŞEYDİR AŞIK OLDUYSAN YAŞARSIN OLMADIYSAN BEKLERSİN ÇOK DA SIKINTI ETMEYE GEREK YOK BENCE
 
Katılım
6 Mayıs 2018
Mesajlar
10
Beğeniler
4
Yaş
20
Şehir
İstanbul
#3
Özünu İnsandaki ciks yapma isteğinden aldigini dusunuyorum..kişiyle zaman gecirdikce beyindeki nöronlarin etkileşimi sonucu cinsel arzu duydugun kisiye gittikce bağlanma ..Nöronlara kazinmasi icin hayal kurmanda yeterli ..bilinçaltin gercekmis gibi davranicaktir ve gine Aşık (!) Olduguna inanicaksin..İnsanlara özgü aşk nefisle alakalidir..bence asıl aşk denilen şey Işk dir..yani Tanriya duyulan ruhani sevgi..Fuzili nin Leyla ile Mecnun adli eserini incelemeni tavsiye ederim..
 
Katılım
8 Mayıs 2018
Mesajlar
15
Beğeniler
42
Şehir
İstanbul
#5
Aşk kadınların erkeklere karşı silah olarak kullandığı ve bizim de genellikle vurulduğumuz bir olgudur diye düşünüyorum. Bir erkeğin aşık olmasından sonra, ayrılık sürecinde toparlanması genellikle daha uzun sürüyor belli ki, yoksa bu kadar şarapçı, bu kadar şair, bu kadar bestekar erkek olmazdı. Kadınlar biraz silah olarak kullanıyorlar bunu çoğu zaman.
Kadınlar, size aşık olmazlar.
Sizin, onlarda hissettirdiğiniz duygulara aşık olurlar.
Dolayısıyla yarın başka bir adam geldiğinde sizin hissettirdiğiniz duyguların daha fazlasını ve güzelini ona hissetirebiliyorsa, sizi bırakmayı düşünebilir.
Benim kişisel olarak aşka bakış açım bir tuzak olması.
Boşuna zaman ve para kaybettirmesi...
Ama sevmek bazen güzel olabiliyor, bizim de sevgiye ihtiyacımız var. Bazen bir hatuna sarılıp uyuyasım gelmiyor değil.
 
Katılım
8 Mayıs 2018
Mesajlar
22
Beğeniler
18
Yaş
18
Şehir
İstanbul
#6
Erkeklerde genelde dış görünüşe , kendilerine söylenen tatmin edici sözlere ve s*ks üzerine kurulu ve zamanla alışkanlık yapan duygu diye tanımlayabilirim.

Bu kadınlarda ise sizin ona hissettirdiğiniz enerjiye , güvene, kendinize olan güveninize, dayalı olduğunu düşünürüm.Sevgilinizin size aşık olarak kalması için bizzat tecrübe ettiğim şey ise asla onun istediği gibi biri olmamak (bu tabi ki kızım sen beni değiştiremezsin am*na koyayım gibisinden değil) ona sürekli sizin üzerinizde uğraşacak, keşfedecek, merak uyandırıcak şeyler bırakmakla olabilir.
 
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
434
Beğeniler
411
Yaş
20
Şehir
Eskişehir
#7
Bana göre aşk bağımlılıktır. Ve bir erkeğin hiç birşeye bağımlı olmaması gerekir. Birine sevgi duyulmasına karşı değilim fakat aşka tamamen karşıyım.
 

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
589
Beğeniler
1,284
#8
Bir erkeğin aşık olmasından sonra, ayrılık sürecinde toparlanması genellikle daha uzun sürüyor belli ki, yoksa bu kadar şarapçı, bu kadar şair, bu kadar bestekar erkek olmazdı.
Kesinlikle katılıyorum Kaptan. Genelde kadınları duygusal olarak nitelendiriyorlar. Bakıyorum en güzel şarkıları erkekler bestelemiş, en hüzünlü erkekler söylüyor, sokaklar şarapçılardan geçilmiyor, kitaplara bakıyorum en duygu yüklü olanlar erkekler tarafından yazılmış, şiirlerden hiç bahsetmiyorum bile. Lafa gelince de kadınlar daha duygusaldır. En çok yarayı genelde erkekler alıyor. İlişkiye çok fazla değer biçiyor erkekler. Eskiden bende öyleydim. Şimdi daha bilinçli yaklaşıyorum tabi robot değiliz arada sırada yenik düşebiliyoruz ama toparlanma süreci eskisine oranla daha hızlı.
 
Üst