Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

AŞKIN NÖROBİYOLOJİSİ

40 dakika bu keli dinlemek...

Ne bileyim amınakoyim hani

40 dakika bu keli dinlemek...

Ne bileyim amınakoyim hani
Hayırdır kardeşim problemin nedir? Her paylaşımın altına absürd yorum yapıyorsun. Sanki kendin evde otururken evrenin sırlarını açığa çıkartıyorsun da burdaki paylaşımları küçümsüyormuşsun gibi bir tavrın var.

Hayırdır kardeşim problemin nedir? Her paylaşımın altına absürd yorum yapıyorsun. Sanki kendin evde otururken evrenin sırlarını açığa çıkartıyorsun da burdaki paylaşımları küçümsüyormuşsun gibi bir tavrın var.
Pek öğrenilicek birşey kaldığını düşünmüyorum. Şuan hayatım iyi gidiyor. Mutluyum. Korku , Özgüven sıkıntısı vb. Hiçbirşey kalmadı. Farklı kaynaklarada bakıyorum ama sürekli aynı şeyi geveleyip duruyoruz o yüzden artık işin teorik kısmı pek umrumda değil. Bundan sonra forumda konu açarsam büyük ihtimal saha raporları dışında konu açmam. İşin pratiğiyle ilgilendiğim ve istediğim hayat kalitesi hakkında tüm teorik bilgileri aldığım için eğlencesine girmeye başladım foruma. Şu videolar , makaleler falan filan artık gerçekten insanlara ilham olucak birşeyler yapmak için çabalıyorum ilerki günlerde büyük ihtimal saha raporları paylaşmaya başlayacağım ve böylede gidicek. “kişisel gelişim bitmez” gibi bir cümle kurabilirsin. Haklısın da , ama herkesin bu yola çıkarkenki hedefleri farklıydı ben kendi yolumda ilerleyip insanlara katkı göstermek konusunda elimden geleni yapacağım belki video olarakta atarım. 40 dk Aşkın nörobiyolojisini dinlemek yerine pratikte işleve geçmiş olaylar üyeleri daha fazla etkiler bence. Tabii herkesin isteği farklı sosyallik umrunda olmayıp sadece kendini geliştirmek istiyenlerde var bu forumda. İyi forumlar

@TheRipper elbette konu belli olduğu için söylenecek, yazılacak çizilecek şeyler bellidir. Ben de senden daha fazla şey bildiğime kalıbımı basarım. Başka bir adamın da benden daha fazla şey bildiğinden eminim. Zaman-Tecrübe meselesi bu. Lakin kalkıp da kimseye "daha siz bunları mı öğreniyorsunuz ben çoktan sahaya çıktım" tarzında boşboğazlık yapmam. Hatta aksine her yazılıp çizileni okur almam gerektiğini alırım. Pragmatik bir kişiliğe sahibim herkesten bir şeyler öğreneceğime eminim. Herkesin tecrübesi aynı değildir. Herkes aynı zamanda katılmamıştır bu camiaya. Sen bu forumda keşfetmişsindir olayı başkası 6-7 sene önce öğrenmiştir. Diğeri 1-2 hafta önce keşfetmiştir. O adamların öğreneceği çok şey olduğundan dolayı paylaşım süreci hiç durmamalı.

Ayrıca tebrik ederim korkunu yenip konuşabilmen güzel. Lakin bunu başarı olarak görmeniz komik. Kadınlarla konuşma korkusunu herkes yenebilir. Başarı mıdır? Belki de ilk etapta evet. Sadece bununla övünülmesi gerektiğini düşünmüyorum. Buraya gelmeden önce hiç konuşamayıp şimdi herkesle konuşabilen birkaç kişiyi tanıyorum. Onlar da benzer şeyler düşünüyorlar. Hatta birçoğu burayı bıraktı sebebi kadınlarla konuşabilmeyi öğrendim artık korkmuyorum kafasında olmaları. Tamam ama bu başarı değil ki. Yani o kadar gurur duyulacak bir başarı değil. Birkaç korku dolu an ve redden sonra herkesin üstesinden gelebileceğini düşünüyorum.

Asıl başarı buradan sonra başlıyor. Kötü alışkanlıklarından kurtuldun mu mesela? Küfür etmek, başka düşüncelere saygı duymamak, insanları küçümsemek, her şeyi biliyorum kafasında olmak, yalan söylemek, kendine karşı açık olmak, her şeyden şikayetçi olmak, cimri olmak, pimpirikli olmak, mıymıntı olmak, düzgün Türkçe ile konuşup yazmamak gibi.

Hobilerin var mı? Resim çizmek, bilardo oynamak, müzik aleti çalmak, kodlama öğrenmek, box yapmak ve dahası.

Kendi ayaklarının üstüne basabiliyor musun? Hala ailenden bir beklentin var mı? Kaç şehir gördün, nereleri gezdin mesela? İyi bir hayat yaşadığını düşünüyor musun? Kaç dil biliyorsun? Vücudun başkalarını imrendirecek gibi mi? Yurt dışına gidip gezip gördün mü? IMDB'nin en iyi filmlerini izledin mi? Dünya klasiklerini okudun mu? Günde kaç saat uyuyorsun?

Sınırsız örnekler verebilirim. Kendine kattığın değerlerdir başarı. Kendine ne kadar çok değer katabiliyorsan o kadar başarılısın demektir. Ben bütün bunlara sahibim demiyorum ama sahip olmak için çabalıyorum. Bütün bunlara sahip olan adamlar da var forumda. Onlar hala öğrenebilecek bir şeylerin olduğunun farkında olduklarından ötürü buradalar. Hem öğreniyor hem öğretiyorlar. Ben her şeyi biliyorum zaten sahaya çıkıp hatun kaldırmak yeter bana diye düşünmüyorlar.

Ha tabi beklentilerin de farklı olabilir. Sadece amacın sahaya inip hatun kaldırmak ise başarılı olmuşsun demektir tebrik ederim. Son olarak düşüncelerini belirtmekte özgürsün ama konuyu baltalayıp insanların şevkini kırmaya hakkın yok. İyi forumlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8